İçini Dök
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Haydi bakalım, kaldığımız yerden devam.
rubyredrubyred
Üye
BANLANACAKSIN
TaxmanTaxman
Üye
oropher'a küçük bir mesaj açtırırdı aslında eski konuyu.

yine de yeni başlığın zararı yok zaar.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
AMME HİZMETİ YAPTIK DİYE BANLANACAKSAK BANLANALIM!11

ilk iç dökme benden gelsin hadi, amma çekingen çıktınız arkadaş:

2 ay önce havalimanında işe başladım turist info olarak, bilen biliyordur. geçen yeni bir pozisyon teklif ettiler, amelelik ettiğim yeter dediler zaar. neyse, pozisyon müşteri ilişkileri. daha açık olursak call center.

yaptığım iş gayet eğlenceli ve yeni yeni alıştım işe. fakat bana birkaç beden küçük geldiği bariz işin. sabahtan akşama bir sayfaya sığacak cümleleri tekrar edip duruyorum yolculara. öyle ki ingilizcem bile zayıfladı desem yalan olmaz aynı şeyleri tekrar edip durmaktan.

yeni pozisyon, kariyer anlamında bir basamak teşkil ediyor ve maaşı daha iyi ancak işi yaparken zevk alacağımdan emin değilim. iki arada bir derede kaldım ama sanırım kabul edeceğim yeni pozisyonu.
hebelehoohebelehoo
Üye
Var ya tam ben açıyordum da internet bir sallandı açamadım, sağolasın.

Babam bir buçuk ay önce hastalandı, hastaneye yatırdık. Ayrıntıları çok önemli değil ama başta ciddi sandık, ama sonradan toparladı çok şükür. Yani şimdi hala baz sıkıntılar mevcut ama onlar da zamanla geçecek gibi duruyor. Çok hatırlayan olmaz gerçi ama buraya bazen babamla olan kavgalarımı ya da duygularımı (ulan direkt nefret ediyorum yazdım ne duygusu, gerçi haklıydım ama önemli olan o değil) yazmıştım. Babamla aram hiçbir zaman iyi olmadı, yani çok kötü de olmadı aslında öyle çok şiddetli kavgalı dövüşlü atraksiyonlar içine girmedik. Aşağı yukarı çoğumuzun yaşadığı tartışmaları, onunla bununla karşılaştırmaları, bir türlü kendimi yarandıramamı anlatmaya bile gerek yok. Onları tahmin ediyorsunuzdur zaten. Ha bir de babamın karakterinden ötürü herhalde bir soğukluk vardı aramızda. Klişe olacak ama babamdan pek öyle sevgi tezahürü görmedim. Doğal olarak ben de göstermedim çünkü işte böyle duygusuz soğuk sorunlu bir insan olup çıkmışım. (teşekkürler psikolog) Bunda da babamın payı büyükmüş, işte o seanslar sayesinde anladım bunu.

İşte böyle son iki üç yılda kavgalar dövüşler oldu. O bahsettiğim soğukluk gerginlik oldu. Hele bir de işin içine siyasi gerilim katılınca olay daha da tatsızlaştı, özellikle geçen sene bu zamanlar. (Şamil Tayyar denen herif babamın en çok dinlediği adamlardan biri, ben de çok kızıyordum dayanamayıp bu ve bunun gibi şeylere.) En son hastalandı, durum ciddileşti gibi oldu, bana dank etti. Bu kavgalar o kadar anlamsız o kadar boşmuş ki. Keşke hiçbirine girmeseymişim. Keşke hiçbirşey demeseymişim. Yüzde yüz haklıydım belki ama ne önemi var haklılığımın?? Keşke vurup kapıyı çıksaymışım sadece. O durumda en fazla iki gün küs kalınır üçüncü gün normale döner işler büyük ihtimalle. Ama işte hem onun bu katılaşmış görüşleri, hem benim gerizekalılığım sonucu adamla kavga ettik durduk bir ara. Babanızın değerini bilin gibi saçma sapan beylik laflar edecek değilim. Ama ortada Allah korusun taciz, dayak vs. gibi şeyler yoksa ve illa ki kavga etme pozisyonuna geçmek durumundaysanız, ortamı terk edin. Vurun kapıyı çıkın, bağırmayın çağırmayın tartışmayı körüklemeyin. Çünkü ileriye yansıyormuş ve bir boka değmezmiş. Şamil'i falan geçtim, Adolf Hitler olsa hikayeymiş. Dediğim gibi uçlarda olan şeyler hariç ebeveynlerle bu tür ottan boktan şeyleri ya da geçmişte olan muameleyi dert etmeye değmez.

Hoh rahatladım valla.

Beğenenler: Bonecrusher, Pazarlamacı

salih32salih32
Üye

AMME HİZMETİ YAPTIK DİYE BANLANACAKSAK BANLANALIM!11

ilk iç dökme benden gelsin hadi, amma çekingen çıktınız arkadaş:

2 ay önce havalimanında işe başladım turist info olarak, bilen biliyordur. geçen yeni bir pozisyon teklif ettiler, amelelik ettiğim yeter dediler zaar. neyse, pozisyon müşteri ilişkileri. daha açık olursak call center.

yaptığım iş gayet eğlenceli ve yeni yeni alıştım işe. fakat bana birkaç beden küçük geldiği bariz işin. sabahtan akşama bir sayfaya sığacak cümleleri tekrar edip duruyorum yolculara. öyle ki ingilizcem bile zayıfladı desem yalan olmaz aynı şeyleri tekrar edip durmaktan.

yeni pozisyon, kariyer anlamında bir basamak teşkil ediyor ve maaşı daha iyi ancak işi yaparken zevk alacağımdan emin değilim. iki arada bir derede kaldım ama sanırım kabul edeceğim yeni pozisyonu.

turist infoda ne kadar kazanıyodun şimdi ne kadar kazanıyosun?
AK_LampardAK_Lampard
Üye
1250. Şimdi de 1600 civarı olacakmış.

Beğenenler: salih32

BonecrusherBonecrusher
Üye

amma çekingen çıktınız arkadaş

yazınca küçümseniyorsunuz napalım panpa.
dökme içini vs.

Beğenenler: rubyred

SoddorathSoddorath
Üye
Sıçmalı muhabbete ne zaman başlıyoruz?

Yeni dalgayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Beğenenler: Trajengya

AstusAstus
Üye
Call Center'in bi ustu ne oluyor peki? Level atlamak kolay mi? Call center çekilmez zira. Ama sonrasi icin yuksek hedeflerin varsa katlan bence. Aradaki maas farki daha cok mutsuzluk olarak donunce cunku, paranin anlami kalmiyor.

Beğenenler: Elladan

MosquéteroMosquétero
Üye
Tersim döndü yav.
discussioncontroller