Windows 10
SamsonSamson
Üye
Taxman dedi:

Bok yerim 7 kullanmam. Tarih öncesi adeta.

Tam bok yerken arada engelleyemeyeceğin reklam gelince ne yapıyorsun hojam? Tam böyle bi işin ortasında yiyorsun boku öyle düşün.
JerryJerry
Üye
Demifiend dedi:

Son güncellemeyle bilgisayarı kullanılmaz hale gelen tek kişi ben miyim? SSD kullanmama rağmen bilgisayar inanılmaz yavaşladı. İnternete bağlanmak için kırk takla atıyorum. Steam oyunları ana menüye giriyor, devam et deyince ya loading ekranında masaüstüne dönüyor ya da hiç yüklenmiyor. Saçma sapan bir şey oldu ya.

Güncelleme sırasında sürücülerin Windows Update üzerindeki sürücüler ile değişmiş olma ihtimali yüksek. Bazen dandik sürücülere Microsoft onayı vererek sisteme zorlayabiliyorlar. Bunun dışında daha önceden yüklediğin antivirus-sistem optimize etme adı altında gerekli gereksiz her şeyi silen programlardan birisi de sistem çekirdeğini oluşturan dosyaları modifiye etmiş olabilir, güncelleme sırasında bunlar yüzünden çok fazla sorun çıkıyor.

Ayarlar altında "Güncelleştirme ve Güvenlik" altında "Kurtarma" diye bir menü var, oradan bilgisayarı sıfırla seçeneğini kullanmanı ve sonrasında sadece sistem sürücüsünü seçeneğini seçmeni tavsiye edebilirim. Bu olay Windows Update üzerinden yüklenen sürücülere dokunmaz yalnız, sıfırlama yapsan dahi sürücüleri kontrol et.

Beğenenler: UnicornKnight, Demifiend

UnicornKnightUnicornKnight
Üye

Bunun dışında daha önceden yüklediğin antivirus-sistem optimize etme adı altında gerekli gereksiz her şeyi silen programlardan birisi de sistem çekirdeğini oluşturan dosyaları modifiye etmiş olabilir, güncelleme sırasında bunlar yüzünden çok fazla sorun çıkıyor.

zaten bir bu çöp yazılımlar (advanced system care başta olmak üzere), bir falanca driver updater leşleri (özellikle ashampoo'nun ürünü olan), bir de sağda solda tarif edilen ve işin içine registry kurcalamayı da dahil eden güncellemeleri tamamen kapatma tarifleri (en çok da ekşi sözlükteki windows 10 başlığı altında sıçıyor bunları bir takım sığırsikleri) anasını belliyorlar canım işletim sisteminin.

sonra ağlaşıyor eş dost daha taksitlerini ödemekte oldukları laptoplarını getirip hatır gönül bokuna toparlayayım diye. her defasında bunlara denk gelip yine her defasında sıkı sıkıya tembihlememe rağmen yine aynı kişiler yine aynı sebeplerle yılda en az 2-3 defa (genelde büyük ilkbahar ve sonbahar güncellemeleri) mutlaka kafamı ütülüyorlar.

Beğenenler: Jerry

UnicornKnightUnicornKnight
Üye
bugün yayınlanan toplu güncelleştirme paketi sanırım 1803 sonrasında Chrome'da yaşanan donmaları ortadan kaldıran yamayı da içeriyor. zira hem o donmalar ortadan kalkmış durumda, hem de yine Chrome kullanımı sırasında böyle yavaşlık değil de hafiften hissedilen bir tutukluk hali mevcuttu o da tamamen ortadan kalkmış.
Neal CaffreyNeal Caffrey
Üye
Yeni güncellemeden sonra laptop parlaklığını değiştiremiyorum. Full parlaklıkta çalışıyor. Çözümü bilen yardımcı olabilir mi lütfen
SamsonSamson
Üye

Yeni güncellemeden sonra laptop parlaklığını değiştiremiyorum. Full parlaklıkta çalışıyor. Çözümü bilen yardımcı olabilir mi lütfen

Kolay bi çözümü var aslında.

Windows 10 kullanma.
kurtkapankurtkapan
Üye

sürekli otomatikte fulle çekiyorsa kendini otomatiği kapatmanın bir yolu vardı. yaz gugıla. iş bilgisayarında oluyordu, cmd'den birşeyler yazıp halletmiştim ben lakin hatırlayamadım.
502502
Üye
Son güncellemeden mi bilmiyorum ama thunderbird bir süredir açılmıyor maalesef. Bireysel mail hesaplarına telefondan falan da bakıyorum da masaüstünde bu epey pratik oluyordu.

Outlook mu yükleyeyim illa?
CaturdayCaturday
Üye
502 dedi:

Son güncellemeden mi bilmiyorum ama thunderbird bir süredir açılmıyor maalesef. Bireysel mail hesaplarına telefondan falan da bakıyorum da masaüstünde bu epey pratik oluyordu.

Outlook mu yükleyeyim illa?

canın saolsun bakmayıverirsin nolcak
Zodiac
Üye
outlook neden bu kadar eziliyor anlamadim gayet is goruyor bence.

Beğenenler: Taxman

discussioncontroller