Windows 10
ImplexibleImplexible
Üye
Bu gün format atayım dedim yine Windows 10 saçmalıyor. Son sürümü indirip kurdum, Microsoft hesabımla giriş yapıyorum ama Windows her açılışta Pin ayarlamamı istiyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim başına gelen var mı hiç? Hem hesabımın şifresini girip açıyorum hem de Pin istiyor sinir etti.
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
CuriosityCuriosity
Üye
7'den bu zımpırtıya geçmek mantıklı mı ?
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Evet
CuriosityCuriosity
Üye

Evet

Neden ?
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Stabil,ve 7 ye göre daha hızlı ve çok nadir gereksiz ve anlamsız hatalar veriyor , oyunlarda performans gayet iyi , çıktığından beri kullanıyorum, tek beğenmediğim şey güncellemeleri kontrol edememek ( sen istesen de istemesen de arka planda download yapıyor ) , ve güncelleme işlemlerinin çok uzun sürmesi .
tolga_pctolga_pc
Üye
Allah belasını versin W10'un da Microsoft'un da. Öğlenden beri uğraşıyorum reboot loop problemiyle yapmadığım şey kalmadı. (Son güncellemeyle bir ton insanda oluşan, bilgisayarın sonsuz restart döngüsüne girmesi problemi). İşin sikik tarafı format falan tanımayıp devam etmesi. Bootable win10 materyalim olmadığından, masaüstü gelse bile 60 sn sonra tekrar döngüye girmesinden ötürü, bootable usb ile win7 kurdum , bitişinde 10a geri formatlamak üzere. Lan win7'de de yaptı, win10a tekrar formatladım hala da yapıyor. BIOS EKRANINDA BİLE RESETLENİYOR PC!

Microsoft forumlarında çalışanların millete söylediği şey ''farkındayız uğraşıyoruz lütfen sabredin'' ve işe yaramaz startup repair işlemi . 5 haziran gibi söylemiş bekleyin diye, hala fix falan yok ortalarda. MBR fixledim işe yaramıyor. Neler neler yaptım sabahtan beri.

Şimdi en son masaüstündeyim, otomatik reseti engelleyici basit komutlar yemeyince, görev zamanlayıcısıne girip güncelleme programıyla paralel çalışan UpdateOrchestrator dizinindeki bütün reboot edici satırları disable ettim, şu an pc reset atamıyor, ama reset atası gelince ekran 1-2 sn hemencecik gidip geliyor, farkedebiliyorum. Log out - in yapmışım gibi de dıttırı dıt sesi geliyor. Son durum için bekliyorum reset yemeyi.

Dün başladı ilk, ciddiye almadım, çünkü oyun oynarken reset atmıyor, çıkıp tarayıcıda gezineyim, hafif iş yapayım dersen pat atıyor, 10 dk reset reset üstüne.
502502
Üye
O kadar yaygın mı yaw

image
tolga_pctolga_pc
Üye
Nisan güncellemesiyle başlamış, şu vakte kadar açılan ve çözüm önerisi adına yazılan ziblyon topic ve makale var sorun yüzünden. Tüm updateler başarılı şekilde yüklendi ve windowsunuz güncel dese dahi, windows herhangi bir güncelleme restartı istemese dahi yapıyor bunu ki bende de olan bu. Tatilden döndüm, updatei çekti normal şekilde gözümün önünde ve hoop kabus başladı. Önerilenler hep startup repair tarzı işe yaramayan basit şeyler ve hala kalıcı fix yok.
JerryJerry
Üye
Uefi kurulum yap, düzelir. Windows'un yükleneceği sürücüyü tamamen temizle ve Gpt'ye geç.

Bu hatanın sebebi çok büyük ihtimalle yeni gelen işlemci sınırlaması, güvenli başlangıç ile ilgili bir sıkıntı oluşuyor. 6 ayda bir yeni Windows sürümü çıkartmanın böyle yan etkileri oluyor işte.
discussioncontroller