Windows 10
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
Jerry dedi:

Sadece Kapat-Aç döngüsünde oluyor ve restart yapınca herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsan eğer;

Komut satırını yönetici olarak başlatıp, "powercfg -h off" komutunu girerek, hem fast-boot hem de hazırda beklet özelliğini kapatmanı tavsiye edebilirim.

Fastboot zamazingosu SSD'yle beraber çalışan bir şey mi? Ondan mı HDD'li sistemde kapatınca düzeldi acep?
tolga_pctolga_pc
Üye
Ama hep açıktı zaten, bunu bozan şey son güncelleme ya da güncellemeler. SSD bayağı yaygın kullanılıyor, belki de güncellemeyle beraber sorunu yaşayanlar sadece düz HDD kullananlardır.
veeverveever
Üye
Ben sadece HDD kullanıyorum böyle bir sorun başıma gelmedi.
tolga_pctolga_pc
Üye
Henüz reset yemediğime göre dünden beri, sorun çözülmüştür. Kesin olmamakla birlikte en son yediğim resetten sonra yazdığım "powercfg -h off" komutundan sonra bir daha reset döngüsüne girmedim. Güncelleme, pcmdeki hazırda bekleme , güvenli açılış (hibernation) uygulamasını bozmuş olabilir. Açıkçası ''on'' yapıp denemek falan istemiyorum koca 2 gün uğraştıktan sonra. Nette önerilenlerden denemediğim kalmadı. Jerry reise sonsuz teşekkür.
502502
Üye
Bi torment ve arkeynum patlatırsın artık.
502502
Üye
Bi süre önce çalışmıyor dediğim Thunderbird güncellendi ve son versiyonu düzgün çalışıyor, ihtiyacı olan varsa.
tolga_pctolga_pc
Üye
Reboot Loop sorunu tekrar başgösterdi. Özleyip Fallout New Vegas yükledim dün ve dolayısıyla beraberinde - daha önce yüklü olmayan - Microsoft Visual C++ 2008 yüklendi sisteme. 1-2 saat sonra dizi izlerken hoop pc kendi kendine kapandı ve o günlerce başımı ağrıtan loop sorunu tekrar ortaya çıktı. Güvenli Mod'da pcyi açıp MVC++ 2008'i ve SoftwareDistribution adlı windows güncellemeleri klasörünü sildim, sorun uçup gitti. Lakin güncellemeden olduğunu sanmıyorum zira en son güncelleme 10 gün öncesine falan ait. MVC++ 2008'in bunu her nasılsa tetiklediğini, kaldırınca da gittiğini düşünüyorum.

ÜŞÜYORUM WİN7 REYİİİZZZZZ
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
sürüm 1809 (October Update) RTM indirilebilir durumda, herhangi bir hata sorun vs mevcut değil.

image
tolga_pctolga_pc
Üye
Hojam ekran kartını da yaz ; )
JerryJerry
Üye
Çok ciddi sorunları olduğu için geri çekilen 1809 numaralı Ekim güncellemesi, güncellenmiş şekilde yeniden yayınlandı.

Şu hali de hata yumağı, kritik işlerde kullandığınız bir bilgisayarınız varsa 1803 numaralı sürümde kalmaya devam edin. Bu sürümü pas geçeceklermiş ama Nvidia'nın saçma sapan RTX serisi yüzünden mecburen çıkarıyorlarmış gibi bir durum var.
discussioncontroller