Seyfettin Efendi ve Olağanüstü Maceraları
devrimk
Üye
image

Seyfettin Efendi çizgi romanlarından bölümler okumak isterseniz: http://seyfettinefendi.com/

2013 Eylül'de çıkan ilk kitap.

Arka kapak yazısı:
İstanbul, 1924... Halkının yeni bir hürriyete kucak açtığı, yıllar süren işgalden kurtulmuş, yüzyıllardır başkent olduğu imparatorluğu geride bırakmış bir şehir; sinsilikleri aklın ve bilimin sınırlarını aşan hainler ve katiller için ise adeta bir cennet. Fakat neyse ki tüm bu pespayeliklere tahammülü yıllar evvel tükenen bir İstanbul beyefendisi var.

Seyfettin Efendi, ataletiyle birlikte şahsi menfaatlerini de bir kenara bıraktığı, İstiklal Harbi’nin ardından bizzat kurması için görevlendirildiği İfşa-yi Sırr Teşkilatı’ndaki esrardaşları; dillere destan kuvvetiyle pehlivan İsmail, fennî icatlarıyla mühendis Münevver, sarsılmaz iradesiyle adli tabip Aziz ve keskin gözleriyle casus Esat, acar hafiyenin en olağanüstü vak’aları çözmesine merakla yardımcı olurlarken Anadolu’yu ve Trakya’yı, iç ve dış alçaklıklardan koruyorlar.

Teşkilat kayıtlarından elinizde tuttuğunuz nüshaya konu olan vak’ada, İstanbul’u çirkin sıfatlarına benzetip, yedi tepesine lanet saçmaya çalışan kanı bozuklar, İfşa-yi Sırr’ı peşlerine takma gafletinde bulunuyorlar. Dehşetin esiri olmaya işgalde bile bu kadar yaklaşamayan İstanbul’un mabetlerinde yoğun bir takip başlıyor.

Eğer ki olacaklar sizi meraka ve heyecana sevk ettiyse, Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi’nin notlarından hem derlediği hem de çizim vazifesini üstlendiği bu olağanüstü maceraya şahit olmanızdan sonsuz kıvanç duyarız.
devrimk
Üye
image

2014 Eylül'de çıkan ikinci kitap.

Izdıraplı feryatlar, düşman henüz İstanbul’a girmeden, işgal yüreklerde sessiz haykırışları yükseltmeden çok önce halkın kulağında yer etmişti. II. Meşrutiyet’in ertesinde, Sultan Mehmet Reşat sembolik tahtında otururken, yeni hükümet 1328 (1910) senesinde İstanbul sokaklarını kuduz salgınından gözetmek amacıyla on binlerce köpeği telef olmaları için sürgüne gönderme kararı almıştı. Şehrin onursuz ve insanlıktan uzak serserilerinin, eline yevmiyeleriyle birlikte demir kıskaçlar tutuşturarak köpekleri kan revan içinde mavnalara istiflettirdikten sonra Fenerbahçe burnundan 3 fersah açıktaki kıraç bir kaya parçasına, Sivriada’ya terk ettiler.
Kuduzun hızla yayıldığı adada, on binlerce köpek birbirlerini parçalarken çıkan hırlamalar, uğuldamalar ve iniltiler, dalgalarla birlikte şehre her vurduğunda sessiz kalanlar bile anladı; bu işte hiçbir hayır yoktu. 1330 (1912) yılında Marmara havzasında yaşanan müthiş zelzeleden İstanbul’un işgaline kadar sayısız uğursuzluk, o iniltileri kimi zaman avaz avaz kimi zaman içten içe devam ettirdi.
1925 senesi İstanbul’unda kimse duymasa da Hayırsız Ada’dan hâlâ feryatlar yükseliyordu ve gece beraberinde şehre dehşeti getiriyordu. “Yeditepe Canavarı” vak’asını yeni aydınlatmış İfşa-yi Sırr Teşkilatı muvazzafları Seyfettin Efendi ve esrardaşları Doktor Aziz, Pehlivan İsmail, Casus Esat ve Mühendis Münevver bu sefer insanlıktan yoksun, ziyadesiyle vahşi bir alçaklıkla yüzleşmek zorunda kalacaktı.
Eğer ki olacaklar sizi meraka ve heyecana sevk ettiyse, Devrim Kunter ve Cihan Türe’nin beraber kaleme aldıkları bu olağanüstü Seyfettin Efendi macerasına tanık bulunmanızdan sonsuz kıvanç duyarız.

Beğenenler: catboy7402

devrimk
Üye
Yeni kitaptan bir kaç sayfa.

image

image

image

image

image
DharkanDharkan
Üye
Tez zamanda üç kitabı da almayı umuyorum. Takdir edilesi bir iş yapıyorsunuz.
SamsonSamson
Üye
Türk Van Helsing mi bu şimdi?
devrimk
Üye
Dharkan dedi:

Tez zamanda üç kitabı da almayı umuyorum. Takdir edilesi bir iş yapıyorsunuz.Teşekkürler.

Samson dedi:

Türk Van Helsing mi bu şimdi?Biraz Van Helsing, biraz Sherlock Holmes, biraz Allan Quatermain...
Şuradan inceleyebilirsiniz:
http://seyfettinefendi.com/galeri.html
FaironFairon
Üye
İlk kitabı okuyup çok beğenmiştim, en kısa zamanda ikinci kitabı da almayı planlıyorum.
AstusAstus
Üye
Bu ne ya diye girdim konuya da, efsaneymis bu ya
SamsonSamson
Üye
Ben de düşünüyorum valla.

Nerden bulabiliriz?
FaironFairon
Üye
Samson dedi:

Ben de düşünüyorum valla.

Nerden bulabiliriz?http://seyfettinefendi.com/satis.html

Buradan alabiliyorsun.
__skytalker____skytalker__
Üye
Beşiktaşta olması lazım bitmediyse.
Düşündüm de kadıköy gerekli şeylerde de olabilir.
discussioncontroller