Yeni PC Aldım Bakalım
AstusAstus
Üye
Maksimum 2500TL ayarında bir kasa toplamayı düşünüyorum. Lakin 2500TL toplamak zor olacak, bu yüzden PS3'ü ve HD5870'i satmayı düşünüyorum. Hali hazırda 8GB Ram'im var. 500w Cooler Master PSU ve 2 adet (1TB+500GB) de HDD'm var. Bana gereken bir adet kasa, işlemci, ekran kartı ve bunlara uyumlu bir anakart.

Şöyle topladım;

i5 4670k
Gtx970 4gb msi twin frozr
zalman z3 kasa
z97 gaming 5 anakart

bunlara;

8 (2x4gb) ram (gskill ripjaws 1600mhz)
500w psu
1.5TB HDD takılacak

Sistem nasıl dersiniz? Nasıl bir ekleme çıkarma yapabilirim? i7 almak mantıklı mıdır? Konsolu ne kadara satabilirim (yanında GTA V, Heavy Rain, Top Spin 4, Naruto Shippuden UNS 2 ve bir adet orjinal kolla, bir adet de yan sanayi Sony DS3 var)? Ekran kartını kaça okutabilirim?

9 taksitle ayda 200tl harcamayı düşünüyorum.

--

Glorius PC Master Race!
Gabriel AngelosGabriel Angelos
Üye
500w psu az gibi geldi o sisteme
rubyredrubyred
Üye
on numara sistem olur. kasayı da zalmanın tipi için alıyorsan alma corsair 300/400r/350d falan al derim.

--
May your framerates be high and your temperatures low
#PCMASTERRACE

Beğenenler: Astus

AstusAstus
Üye
Beni de tırstıran o. 650w psu alabilirim sisteme. ya da direkt corsair carbide serisi psu'lu kasa alabilirim.

@ruby; dimi ya, direkt 400r alayım. arkadaş da almış. kabloları kasanın dışına atma olayı süper duruyor.

gittigidiyorda konsolu sadece 500tl'ye satıyorlar. kimileri move edition'la felan beraber satıyor. ben de koysam benimkini oyunlarla beraber o kadara satılır herhal. bir de beyond, gt6, rdr gibi oyunların tek hakkını satın aldıydım. onları da satarsam mis olur.

yalnız ekran kartı yok gg'de. forumda satsam 200tl'ye gideri olur mu acep?
Glorfindel822Glorfindel822
Üye
Parçalar güzel olmuş, zalman z3 kasa bende var sormak istediğin bir şey varsa yardımcı olurum.

AstusAstus
Üye
Aslinda gtx760 almayi dusunuyordum da, dx12 varmis ya la 9 serisinde diyerek kararimi degistirdim. Ne kadar cahilmisim yav =p
Ridbow
Üye
Steamden yaz bana kasa konusunda.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Olum dx12 gtx 7xx serisine de geliyor.

AkatoshAkatosh
Üye
Güzel sistem bir eksiği yok.
500W güç kaynağı yeterli gelir ama düzgün bir tane alırsan. Dandik bir şey çıkarsa çok başın ağrır. Corsair VS550 iyidir.
AstusAstus
Üye

Olum dx12 gtx 7xx serisine de geliyor.

Hm o zaman karti 760'a dusurebilirim rahatlikla butce yetersizligi olursa.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
şimdilik alma ve bekle bence. Yaza doğru al alacaksan.
discussioncontroller