Starcraft II - Legacy of the Void
NeOzguRNeOzguR
Üye
Ashkael dedi:

Uzun süredir kutulu blizz oyunu almadığımdan soruyorum :
Şimdi bu exp'in kutulusundaki dvd-rom dan kurulum yaptiktan sonra aşşa yukarı nekadarlık bi internet kurulumu gerekiyor. Şu an bulunduğum yerdeki internetin hızı çok düşük. Oyunu oynatiyor ama kurulum çoooookk uzun sürer.

Tamamiyle Reaper of Souls mantığıyla konuşuyorum. Neredeyse tamamını indirmek gerekebilir.

Beğenenler: Dharkan

TrajengyaTrajengya
Üye
Blizz genelde ne kadar indirim yapıyor? %50'yi bulmaz herhalde, yılbaşında almayı planlıyordum çünkü :F

Alta: Aar dalgınlık -.-

Utandım yani
SoddorathSoddorath
Üye
Tra üzerinden 10 sene geçti, geneldenin -de'sini hala nasıl ayırabiliyorsun yav?

Beğenenler: Trajengya, Corax

JerryJerry
Üye
Blizzard genelde indirim yapmaz, yılda 2-3 kere "çıkalı en 1 sene olmuş" oyunlarına maksimum %25, "çıkalı 2 seneden fazla olmuş" oyunlarına ise kafasına eserse maksimum %50 indirim yapar.

Beğenenler: Trajengya

TrajengyaTrajengya
Üye
Jerry dedi:

Blizzard genelde indirim yapmaz, yılda 2-3 kere "çıkalı en 1 sene olmuş" oyunlarına maksimum %25, "çıkalı 2 seneden fazla olmuş" oyunlarına ise kafasına eserse maksimum %50 indirim yapar.

İndirimin mağazalarda olmasını umacağım o zaman :P

Ama sanırım kutulu gelmemiş, hala.
JerryJerry
Üye
Legacy of the Void'e bu sene ve 2016'nın sonuna kadar indirim geleceğini sanmam.

Polonya üzerinden satılan key'leri alabilirsin. Kur farkından dolayı ucuza geliyor.

Beğenenler: Trajengya, Corax

CoraxCorax
Üye
Soddorath dedi:

Tra üzerinden 10 sene geçti, geneldenin -de'sini hala nasıl ayırabiliyorsun yav?

adam lisede de aynıydı, üniversitede de aynı.

istikrarlı gidiyor en azından

Beğenenler: Trajengya, creiGn

creiGncreiGn
Üye
Legacy of the Void alacak olduğuna göre bir süredir SC2 oynuyor olsan gerek Tra. Başka bir Blizzard oyunu oynamıyor olsan bile SC2'nin kaç defa indirime girdiğini düşün; WoL çıkalı 5 yıl olmuş, %50 indirim yılda 1-2 defa yerse yer en fazla. 2016 boyunca fiyatı düşmez bunun da. Kutulu var bu arada, DnR, Vatan falan gördüm bir kaç yerde. Direkt Aral'ın sitesinden aldım ben çıkış günü, %10 pre-order indirimi + 15 liralık bi indirim daha vardı, 110 liraya geldi. Bu indirim olayı olmasa direkt bnet'ten alırdım uğraşmayıp.

---------------------------------------

Oyun on numara. Seriyi mükemmel bir şekilde bitirmişler. Daha 2-3 bölüm oynamış olmama rağmen böyle düşünüyorum. Spear of Adun'la -oyundaki gemimiz- savaşa yörüngeden müdahale edebilmek farklı bir tat katmış, upgrade'lerin oyuna direkt etki etmesi güzel bir his. HotS'daki evolution dalgasına paralel şekilde birim upgradeleri var burada da fakat HotS'un aksine istenildiği an üç alternatif arasında değişiklik yapabilmek mümkün. Gameplay hakkında konuşmak için biraz daha oynamak lazım ama HotS'daki Kerrigan ağırlıklı oynanışın yerine daha geleneksel bir tecrübe yaşattığı söylenebilir oyunun. Hikaye de öyle böyle gaz değil, tüyler diken...

Artık üçüncü oyun olduğu için bug, teknik problem falan da yok. Her noktası ince ince işlenmiş, kalite akıyor. Uzunca bir süre bu kadar iyi bir rts gelmez, hatta türün popülaritesine bakacak olursak bu çapta bir rts bir daha çok zor gelir demek isabet olur.

*multiplayer oynamıyorum, o konuda bir yorumda bulunamayacağım.

Beğenenler: Trajengya, Corax, Soddorath, Darkor

MaraudeRMaraudeR
Üye
Spoiler:
Campaign yine çok güzel olmuş. Hikayeyi beğenmeyenler olabilir ama bence iyi bağlamışlar. Görev tasarımı konusunda RTS olarak rakibi yok zaten yine. HotS'a göre daha zorlayıcıydı ama vız gelir tırıs gider :D

image

İşin tuhafı insanların zorlandığı görevleri görece kolay geçtim. Epilogue'un son bölümüne ise kolay demişler ama benim saatlerimi aldı. Gerçi hangi üniteleri yapmam gerektiğini ve haritayı nasıl temizleyeceğimi sonlara doğru anladım, ondan olabilir :D

Co-op görevlerini düşündüğümden çok daha fazla beğendim. Arkadaşlarınızla oynamak için harika bir mod olmuş. Hatta SC2'niz yoksa bile Starter Edition'la bedava oynayabiliyorsunuz (tek fark 6 commander'dan 3'ünü seçebiliyorsunuz sadece). SC2'yle çok ilgilenmeyen bir arkadaşınız varsa oyunla tanıştırmak için eşsiz bir fırsat.
DarkorDarkor
Üye
D&Rda var mı? internette mart falan demışler lol wut
discussioncontroller