Battlefield 1
SamsonSamson
Üye
Bolt action diyor sen semi-automatic silahlar var diyosun ne alaka ikisi yaw? Sniper harici bolt-action yok cidden oyunda. Herkes taramalı tüfekle yardırıyor. WW1 silahlarıyla WW2 oyunu yapmışlar. Trench warfare zerre görmedim.
dodgerdodger
Üye
o yok bu var falan diyorsunuz da, bi ara baktığımda hellriegel dışındaki silahlar aktif olarak ww1'de kullanılmış. belki yüzbinlerce dağıtılmadı ama var yani.

mermi/dakika miktarları farklı olabilir belki, bakmadım.
SamsonSamson
Üye
Var ya da yok değil hojam. Semi-automatic silahlar bile yaygın değilken oyunda herkes elinde LMGlerle yardırıyor. Şu silahlara thompson skiniyle sür piyasaya WW2 oyunundan farkı yok.
dodgerdodger
Üye
söylemek istediğiniz şeyde doğruluk olsa da isteğinizde saçmalıyorsunuz bence.

- en fazla 64 kişinin oynadığı bir oyun.
- oyunda döneme ait gerçek silahlar var.

neye göre, kime göre silah verilecek? oyundaki silahların dışında başka dandirik silahlar mı vardı? oyunun temposu gerçekçiliğe yaklaşırken düşmeyecek mi? öyle olsaydı emin ol, 3-5 meraklısı dışında kimse oynamazdı oyunu. custom arma server gibi olurdu. şuan gecenin 5'inde bile serverler dolu.

yani simülasyon olmayan ortalama ww2, ww3 vs. oyunu ne kadar gerçekse bu oyun da o kadar gerçek. sırf tepeden barut basmalı tüfeklerle savaşılmadı diye bu kadar yaygara koparılması saçma.

Beğenenler: Taxman, Benjamin, Corax

kurtkapankurtkapan
Üye
tepeden barut basma ne ulan kırım savaşında aynalı martin kullanıyordu osmanlı

hatta bf1de de varmış lol

benzer arcadelikte ww2 diyince benim aklıma cod2 geliyor ve cod2de kar98 de enfield da iyi oyuncuların sürekli kullandığı harika tüfekler idi

ne zaman bir bf1 vidyosu karşıma çıksa sürekli en azından yarı oto kullanıyor herkes. kurmalı kullanan görmedim hiç şimdiye kadar which is bullshit.
SamsonSamson
Üye
dodger dedi:

sırf tepeden barut basmalı tüfeklerle savaşılmadı diye bu kadar yaygara koparılması saçma.

image
dodgerdodger
Üye
kurtkapan dedi:

ne zaman bir bf1 vidyosu karşıma çıksa sürekli en azından yarı oto kullanıyor herkes. kurmalı kullanan görmedim hiç şimdiye kadar which is bullshit.

ya ne kadar oynadınız oyunu bilmiyorum ama haritaya göre silah kullanılıyor işte.
FaironFairon
Üye
dodger dedi:

o yok bu var falan diyorsunuz da, bi ara baktığımda hellriegel dışındaki silahlar aktif olarak ww1'de kullanılmış. belki yüzbinlerce dağıtılmadı ama var yani.

mermi/dakika miktarları farklı olabilir belki, bakmadım.

Savaşın sonunda evet, o da daha çok trenchlere karşı kurulan özel saldırı birimlerine dağıtılıyordu. WW1 ruhunu vermek istediğinde kullanman gereken silahlar değiller yani.

Ha WW1 multiplayer oyun için çok elverişli bir dönem değil orası ayrı ama o dönemde geçen bir oyun yapıyorsan o dönemi yansıtması beklenir. Baştan hatalı bir tercihti zaten WW1, bunu da görmüş olduk.(ya dönemi tamamen yansıtıp sıkıcı bir oyun yapacaksın ya da DICE'ın yaptığı gibi sırf hareket olsun diye kısıtlı miktarda kullanılan silahlarla doldurup ilk hypetan sonra patlayan bir oyun yapacaksın)

Beğenenler: Samson, owleyes, Orderabi

Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
Bf1 sevmek = ben tarihten anlamıyorum

Beğenenler: Samson, owleyes

goo_khangoo_khan
Üye
BF1'i öpün başınıza koyun, seneye bf ww2 gelecek, daha neler göreceğiz daha red dotlu mp44'leri falan..

Yeni nesile ww1 oyunu bu kadar olur bu saatten sonra anca..
discussioncontroller