Battlefield 1
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Aslında operasyon modu olsa güzel olabilirdi ama böyle yandan yemiş conq modu için başarısız. Defans yapan takımın kazanması çok zor karşı takım ağır moron değilse.

Beğenenler: tolga_pc

tolga_pctolga_pc
Üye

Aslında operasyon modu olsa güzel olabilirdi ama böyle yandan yemiş conq modu için başarısız. Defans yapan takımın kazanması çok zor karşı takım ağır moron değilse.

Ya dlcden konuşuyorsunuz ama oyunun genel sorunu değil mi bu? Oyunu uzun saatler oynamadım ama birkaç saat Rush vs denedim. Arkadaş 5 sn yaşayamıyorsun defans yapman gereken bölgede eğer karşısı bölgeye yaklaşmışsa. Kafana herşey yağıyor, saklanacak yer de yok. BFBC2'nin gözünü seveyim, herşey o kadar interaktifti ki, defans yaparken de rush yaparken de bulduğun ufak bir köşeden, yarısı yıkılmış bir binanın üst katından , hafif orta mesafede oturduğun güzel bir spottan elindeki silahla saksı gerektiren işler yapıp, en azından dakikalarca roleplay ya da gereken işi yapabiliyordun. İfşa olunca da ya yer değiştiriyordun ya da ölüyordun vs. Bunda her şey o kadar çorba ki , dengeleri neyin değiştirdiği çok belirsiz , kişilerin bireysel katkıları çok düşük. Map dizaynlarından ötürü müdür nedir o oynadığım birkaç saat boyunca hiçbirşey hissetmedim yensem de yenilsem de. Zevk de almadım. Koşup bir adam vurup ölme simulatörü adeta. BF3 bile bundan iyiydi. BFBC2 oynarken ölmek bile hırs yaptırıyordu. Acil Bad Company 3 çıkmalı diyecem, yeni haber çıktı, Battlefield 5 geliyormuş, zaman da 2. dünya savaşı.

Beğenenler: Orderabi

dodgerdodger
Üye
ben daha bakamadım dlc'ye.
BenjaminBenjamin
Üye
tolga_pc dedi:

Ya dlcden konuşuyorsunuz ama oyunun genel sorunu değil mi bu? Oyunu uzun saatler oynamadım ama birkaç saat Rush vs denedim. Arkadaş 5 sn yaşayamıyorsun defans yapman gereken bölgede eğer karşısı bölgeye yaklaşmışsa. Kafana herşey yağıyor, saklanacak yer de yok. BFBC2'nin gözünü seveyim, herşey o kadar interaktifti ki, defans yaparken de rush yaparken de bulduğun ufak bir köşeden, yarısı yıkılmış bir binanın üst katından , hafif orta mesafede oturduğun güzel bir spottan elindeki silahla saksı gerektiren işler yapıp, en azından dakikalarca roleplay ya da gereken işi yapabiliyordun. İfşa olunca da ya yer değiştiriyordun ya da ölüyordun vs. Bunda her şey o kadar çorba ki , dengeleri neyin değiştirdiği çok belirsiz , kişilerin bireysel katkıları çok düşük. Map dizaynlarından ötürü müdür nedir o oynadığım birkaç saat boyunca hiçbirşey hissetmedim yensem de yenilsem de. Zevk de almadım. Koşup bir adam vurup ölme simulatörü adeta. BF3 bile bundan iyiydi. BFBC2 oynarken ölmek bile hırs yaptırıyordu. Acil Bad Company 3 çıkmalı diyecem, yeni haber çıktı, Battlefield 5 geliyormuş, zaman da 2. dünya savaşı.

Bana da aksine savunma yapmak daha kolay geliyor. Rush modunda özellikle imha etmeye çalışırken kafana bol bol havan topu yiyebiliyorsun.
owleyesowleyes
Üye
Operasyon ve rush modlarından tankları kaldırmaları lazım. Göt kadar yerde savaşırken, tanklar karşıya abartı bir avantaj sağlıyor. Saldıran taraf ağır mal değilse o tankları durdurabilmek çok zor. Kaldı ki oyun WW1 oyunu, her haritaya her moda tank koymak zorunda değilsin.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
tolga_pc dedi:

Ya dlcden konuşuyorsunuz ama oyunun genel sorunu değil mi bu?
...

Rush modunu pek fazla oynamadım oynayan kişi sayısı fazla olmadığı için ama eskinin rush'ı bu oyun için operations olmuş durumda, onun için konuşabilirim. Haritaya göre işler değişiyor tabi ama genel olarak ne yaptığını bilen hem hücumcu hem de savunmacı takımla oynamak aşırı keyif veriyor. Takımdakiler takımın ihtiyacına göre sınıf seçiyor, durmaları ya da akmaları gerektiği yeri biliyor. 1 dk içinde karşıdaki takımın trenini yok ettiğimizi bilirim ya da kalan adam sayımız 100'ün altına düşmeden komple operasyonu tamamladığımızı. Harita dizaynları genelde açık alanlardan oluştuğu ve 32 vs 32 olduğu için bu kaos hali hiç bitmiyor, o konuda hak veriyorum. Yine de işini bilen medic'ler ölen adamları ayağa kaldırarak iyi toparlayabiliyor takımı özellikle hücum ederken. Bireysel katkı konusuna katılmıyorum ama. İşini bilen araç sürücüsü oyunun çehresini tamamen değiştirebiliyor örneğin. Piyadelerde ise işini bilen 4-5 kişilik grupların liderlik rolüne soyunup takımın geri kalanına onlara ayak uydurmak konusunda ilham verdiği anlara da çokça denk geldim. Bence senin oyun modun "cephe hattı", İngilizcesi ne bilmiyorum. Oyuncu sayısı daha az olduğu için kaosun şiddeti daha az oluyor genelde bu modda.

kurtkapankurtkapan
Üye
frontlinedır zaar

-
bc2 swları kapandı mı yahu girip oynasak mı. 5 yıl üzerine indirip girdiğim mw2de hala en fazla 30sn bekleyerek oyun bulabiliyorum
AK_LampardAK_Lampard
Üye
kapanmamıştır muhtemelen. geçen sene cod4 oynadığımı bilirim.
discussioncontroller