This War of Mine
kral julienkral julien
Üye
yok
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye

Hep hayatta kalma mücadelesi şeklinde mi geçiyor, savaştan karlı çıkma gibi bir olay yok mu ?

Hırsızlık veya cinayet ile bayağı kâr yapabilirsin, fakat oyundaki depresyon sistemi buna pek el vermiyor gibi. Her gittiğinde 1 kişi öldürürsen ne olur bilmiyorum. Şu anda evimde moral düzelten bir hatun, radyo, gitar, koltuk, kitap ve sigara var. Karakterlerim 1 ölüm yüzünden ''üzgün'' durumuna düştüler fakat ertesi gün kalktıklarında hepsi normaldi. Sanırım bir yerden sonra şerefsiz veya iyi adam arasında gidip gelinebiliyor. Şartlar çok zorlamıyor beni.

Beğenenler: Phenomenon

AlphariusAlpharius
Üye
ben de ilk günlerde önüme çıkanı öldürdüm depresif oldu herkes

ne biçim survivorsınız siz yaww acımasız olacaksınız
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Bazı mekânlar çatışma çıktığında ulaşılmaz hâle geliyor. Bu çatışmalardan sonra tekrar ziyaret ettiğinizde, mekânın eski sahiplerini ölü buluyorsunuz. Mesela kilisedeki papazla ticaret yapıyordum ben. Araya 10 gün çatışma girdi. Olaylar yatışınca tekrar ziyaret ettiğimde mekânı 4 kişilik bir çete basıp papazı öldürmüştü. Gidip elemanları tek tek öldürdüm. Eve döndüğümde psikolojik problem sahibi yoktu. Karakter günlüklerinde ''bizim Marko şerefsizin tekini öldürmüş, iyi de etmiş.'' gibi yazılar görüyorsunuz. Buna ek olarak öldürmeden de iş bitirme olayınız var. Levye ile 3 defa vurunca adamın canı bayağı azalıyor, diz çöküp ''abi yapma etme'' demeye başlıyor. Gidip her tarafı rahatlıkla temizleyebiliyorsunuz. Vahşi olmayın o kadar ehuehue
Sığınak Sakini
Üye
Dün gelen güncelleme birlikte ticareti biraz daha adam etmişler. Yamadan önce bazı satıcılarda (Garage'daki satıcı gibi) bir şişe içkiye ya da bir tane ilaca karşılık bütün çantamızı doldurup dönebiliyorduk; bunu kaldırmışlar. Enflasyonun ticarete etkisi biraz zayıf kalıyordu, onu da düzeltmişler gibi.

36 gündür hayattayım, ulan bu oyun ne zaman bitiyor?

Spoiler:
42. günde bitirmiştim, ama 30'lu günlerde bitirenler de olmuş.

Klasik "iyi adam rp'si" ile bitirdim. Bazı karakterler doğrudan kötü adamı oynamak isteyenler için tasarlanmış ve kontrol edilmesi biraz daha zor karakterler bunlar. Roman birini öldürdüğü zaman psikolojik olarak bundan etkilenmiyor ya da çok az etkileniyor; ama evde sürekli hırgür çıkartıp milletin de canını sıkıyor. Fosur fosur sigara içmesi de ayrı bir sorun. İkinci denememde karması kötü olan üç karakterle başlamıştım ve oynarken bayağı zorlanmıştım.

Düşman bellendiğimiz bir yere başka bir adamımızı gönderdiğimizde de aynı tepki ile karşılaşmamız saçma olmuş biraz. Hele hastane gibi beleş sağlık hizmeti veren bir yer ise burası, bu durum sıkıntı yaşatabiliyor zaman zaman.

Yalnız, oyunda güzel incelikler var. Mesela fare tuzağını evin en tenha yerine kurarsanız daha sık fare yakalıyorsunuz. Bazı özel görevlerde, göreve gönderdiğiniz kişinin cinsiyeti, olaylara etki edebiliyor. Bir de bazı karakterlerin özel yeteneğinin ne olduğu belirsiz ve bunu keşfetmek oyuncuya bırakılmış.
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
46. günde oyun bitti. Son günlerde aşırı rahattım. Evime gelenlere kan kusturdum resmen. Zenginlik diz boyuydu. 5 kişilik gruptan 1 kişi görev sırasında ölmekle beraber 4 kişi oyunu bitirdim. Ulan hep şöyle güzel ve zengin içerikli oyun yapsalar... Başından zor kalktım yeminle.

Bruno başgan oyunun kahramanı ya. Evi çekip düzeltiyor resmen. Etli sebzeli çorba sayesinde bizi bir tuttu eleman. Mübarek gözlüğünün camından öpüyorum.
AkatoshAkatosh
Üye
Alpharius dedi:

ben de ilk günlerde önüme çıkanı öldürdüm depresif oldu herkes

ne biçim survivorsınız siz yaww acımasız olacaksınız

Demek ki maksat hayatta kalabilmek değil insanca yaşayabilmekmiş. En azından Carl böyle söylüyor.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Baya güzel oyuna benziyor. Kurgu ve görsellere bayıldım. Oyun stili de epey ilginç gibi. Alasım var ama elimde oynanmayı bekleyen çok oyun var o yüzden şimdilik sadece listeye ekliyorum. Hazırda bekleyenler bitene kadar zaten o da indirime girer muhtemelen o zaman alırım. Ama ciddi oynama isteği uyandırdı bende.
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Abi oyunun başından kalkmazsan birkaç saate bitiyor. 2 güne de bölebilirsin. Diğer oyunların yanında araya sıkıştırabiliyorsun yani.

Beğenenler: Phenomenon

PhenomenonPhenomenon
Üye
Tekrar oynanabilirliği var mı ? Yoksa bir kere yeterli mi ?
discussioncontroller