This War of Mine
kral julienkral julien
Üye
her ne kadar stratejik olarak düşünüp taşınmak gerekse de, bu oyun gameplay açlığınızı gidermez. sadece atmosferi önemli. araya sıkıştırıp iki günde bitirilecek bir oyun

o yüzden çok düşünüp taşınmaya gerek yok
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye

Tekrar oynanabilirliği var mı ? Yoksa bir kere yeterli mi ?

Var. Çünkü 8-10 tane farklı karakter var yanılmıyorsam. Oyun sana rastgele bir grup olarak veriyor bunları. Kışın ve yazın oyuna başlama gibi olaylar mevcut. Haritada her başladığınızda farklı bölgeler oluyor. Belirli ana bölgeler dışında değişen ufak yerler var. Mesela ilk oynayışımda yaşlı bir çiftin oturduğu villa vardı. İkinci oynayışımda bu mekâna rastlamadım.

Beğenenler: Phenomenon, SmoKiNg ACE

Sığınak Sakini
Üye
Her karakter için farklı birkaç son var ve ziyaret ettiğimiz yerlerle ilgili farklı birkaç olay olabiliyor. Mesela Supermarket'te dört farklı olaya rastladım şimdiye kadar. Bunları keşfetmek için oyunu birkaç kere oynamak gerek. Bir de başta da belirttiğim gibi, oyunun süresi her şeyi yapmaya yetmiyor genel olarak. Keşfedecek, yapacak bir şeyler kalıyor geriye. Henüz sebze yetiştirmedim mesela.

Beğenenler: SmoKiNg ACE

MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Sebze çok yavaş yetişiyor. 4 gün falan sürüyor büyümeleri. Fakat 4 tane mahsül aldığın için bayağı iyi oluyor. Fare etiyle beraber 2 öğünlük yemeği pişirebilmek bayağı uzun süre idare ediyor. Tek büyük problem 10 şişe su istemesi. Moonshine üretimi ve tek öğünlük basit yemek için gerekli su da harcanmış oluyor. Doğru zamanda doğru karar vermek bayağı önemli.

Beğenenler: Sığınak Sakini

Sığınak Sakini
Üye
Sebzeyi mermi kovanı, barut vs. gibi işime yaramayan ıvır zıvırlara karşılık satın alıyorum. İki tane fare kapanı yetiyor fazlasıyla; ama kesinlikle evin en tenha yerine kurmak gerekiyor. Yoksa 3-4 hatta bazen 5 günde bir fare geliyor. Eşya ya da tezgah koymadığımız boş bir kat bunun için uygun. Yem olarak da gübre kullanmak gerek. Sağdan soldan bulduklarımız oyunun sonuna kadar götürüyor çoğunlukla.

Bu arada oyunun süresini uzatır mı diye şunu merak etmiyor değilim:

Spoiler:
Radyodan savaşın bittiği ilan ediliyor, malum. Eğer radyo yapmazsak, olan bitenden bihabermiş gibi oyun devam eder mi acaba, diyorum.

Radyoda insanı havaya sokan çok hoş parçalar çalıyor bu arada, özellikle şunu çok beğeniyorum:

MR.KubidikMR.Kubidik
Üye
Abi fare kapanı muhabbeti için kesin bir bilgi var mı? Bildiğim kadarıyla oyunda eşyaların konumu bir şeyi değiştirmiyor. Yağmur toplayan aleti, sobayı, sebze bahçesini... evin herhangi bir yerine koyabiliyoruz. Yine de işini görüyor. Ben kapanları farklı odalara koydum, genelde 3-4 gün içinde bir şeyler yakalanıyor. ''Evin tenha bir yeri'' diye özel bir nokta yok sanırsam.
Sığınak Sakini
Üye
Kesin bilgi yok, gözleme dayanarak söyledim. Hatta özellikle denemek için işlek bir yere fare kapanı kurdum 6 gün boyunca bir şey gelmedi. Anton'un kurduğu tuzaklarla daha çabuk yakalandığını söyleyenler de var, ama ben çok bir farklılık görmedim.
PhenomenonPhenomenon
Üye
Fare eti mi yeniliyor la oyunda

Beğenenler: MR.Kubidik

AlphariusAlpharius
Üye
borisi tam bir ölüm makinası yaptım

aradığım adam buymuş
MR.KubidikMR.Kubidik
Üye

Fare eti mi yeniliyor la oyunda

Savaş zamanı kokoreç ve midye dolma nerden bulacağız yeğen?

Beğenenler: kral julien

discussioncontroller