This War of Mine
PhenomenonPhenomenon
Üye
Valla bilemedim şimdi de sanmıyorum insanların savaş zamanı pat diye fare yemeye başlamasını
FaironFairon
Üye
Sadece savaş zamanı değil ama, şehir kuşatma altında. Kaynaklar iyice kısıtlı ki oyuna yansımış bu. Yiyecek bir şey bulamayınca yapacak bir şey yok.

http://www.reddit.com/r/IAmA/comments/2ns7fa/iama_86_year_old_who_lived_in_germany_during/

Daha bugün buna rastladım mesela. Almanya'da bile insanlar yiyecek sıkıntısı yaşamışlar.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
niye şaşırdın ki yav almanlar savaştan sonra 4 yıl boyunca sadece patates yemiş bir millet.(evet bunların patates lakabı buradan geliyor)
FaironFairon
Üye
Kaybettikleri bir savaştan sonra yiyecek sıkıntısı çekmeleri normal, onda bir şey yok. Savaş sırasında Almanya'nın(en azından başlarda) ne kadar güçlü olduğunu düşünürsek, yiyecek sıkıntısı olması ilginç geldi.
kurtkapankurtkapan
Üye
fare ne ki,

Following the Soviet victory at Stalingrad it was found that some German soldiers in the besieged city, cut off from supplies, resorted to cannibalism

http://en.wikipedia.org/wiki/Cannibalism#World_War_II

ilginç bi şeye benziyor. steamde ne kadar şu an?
Renown19Renown19
Üye
Geçen indirimlerde %10 indirim az geldi bana umarım yılbaşında daha iyi bir indirim gelir de bende oyunu alırım.
Sığınak Sakini
Üye
Bugün gelen güncelleme ile oyuna seçilebilir yeni bir sığınak ve kendi grubumuzu oluşturabilme özelliği eklenmiş. Bu iki özelliği açmak için oyunu bir kez oynamış olmak gerekiyor. Bruno, Katia, Boris ve Marin dörtlüsü ideal gibi görünüyor.
Sığınak Sakini
Üye
İki gün önce The Little Ones adında bir eklenti yayınlandı. İçerik olarak, oyuna çoğunluğu çocuklardan oluşan birkaç yeni karakter ekliyor. Çocuk karakterlerin akla uygun, kendine has mekanikleri var. Örneğin, gece nöbet tutamıyorlar ya da dışarı çıkamıyorlar. Bir yetişkin tarafından eğitilmediği sürece –oyuncak dışında- kendi kendilerine bir şey üretemiyorlar. Sığınağa çocukların eğlenebileceği oyun alanları eklemişler. Bunun dışında oyuna başka bir şey eklememişler. Mekân, eşya ve olay adına da bir şeyler ekleselermiş fena olmazmış.

İndirimsiz haliyle 18 TL’lik bir fiyatı var. Bunun küçük bir kısmı War Child vakfına bağışlanacakmış.
keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
Sırf küçüklerden oluşsa şu oyun beni cidden etkiker.
Bu hali bile çarpıcı.
discussioncontroller