Street Fighter V
DharkanDharkan
Üye
Chun-Li'nin bacakları iğrenç yalnız. Hiç mi güzel bacak görmedin diyeceğim de internet diye bir şey var.
LancasterLancaster
Üye
Diğer iki betaya zaman ayıramamıştım ama Cuma günü başlayan üçüncü ve son beta bu sabah bitti, toplam 20 saat oynamışım.

Gözlemlerim;

Oyun IV'un aksine uzun blockstring ve combolar yerine ST ve 3S gibi çok daha frame trap ve neutral game/spacing odaklı. IV'da knockdown sonrası wakeup light attack spamleyen oyuncular normal butonların birbiriyle trade'leyeceği durumlarda Third Strike'daki gibi heavy>medium>light önceliği olduğundan zorluk çekecekler.

Cross-up'lar eskisi kadar güçlü değil.

Crush counter'lar olmaları gerektiği kadar güçlüler, tek bir CC 50% HP'e varan basit bir comboya (s.mp > cr.hp > hp.srk vb.) veya V-trigger > bir CC daha > critical art'a varabiliyor. Rastgele tuşlara basmak kaybetmeyi garantiliyor.

Training modunda karşınızdaki dummy'e yaptırabileceğiniz şeylerin sayısı IV'e göre çok daha fazla, ilave olarak 5 recording ve 5 playback slot'u var, her biri IV'un maksimum 10 saniyesine kıyasla maksimum 100 saniye sürüyor.

Menü dizaynı şuan berbat, yavaş ve işlevsiz. Düzeltilmesi lazım.

Rollback netcode eğer iki tarafın da bağlantısı iyiyse latency farkedilmiyor bile, neredeyse offline VS gibi hissediyor. Mükemmel. Fakat bir tarafın bağlantısında sorun varsa karakterler ışınlanmaya başlıyor ve bazen sizin ekranınızda lag hissedilse bile karşıda olmadığını görebiliyorsunuz. Söylentilere göre beta'da olan bir bug'mış, bazen tek taraflı çalışıyordu yani. Şuan gerçekten iyi değil fakat sonuçta stress test, herhalde iki ay sonra oyun çıkana kadar düzeltilir.

Hala bir Tekken 7 veya Guilty Gear Xrd olmasa da grafikler ve efektler IV'a göre çok daha akıcı ve göze hoş görünüyor. OST de iyi, henüz müziklerin HQ versiyonları yok ama dinlemek isteyen varsa rip'lerin playlist linkini aşağıya koyuyorum. Ken'in yeni temasını özellikle beğendim, Karin'in yeni temasıysa direkt SMT veya Bayonetta'dan çıkmış gibi. İkisi de harika.

Karakter spesifik şeyleri de öğrendiğim kadarıyla yazmaya başlamıştım ama vazgeçtim çünkü eski karakterlerin değişiklikleri ve yeni karakterler derken çok fazla uzadığını farkettim. Beta için o kadar düşünmeye gerek yok, son versiyonunda çoğu şey değişmiş olacaktır, Combofiend son versiyonunda birçok buff geleceğini söyledi zaten. Fakat Vega, Nash ve Karin şuan top tier gözüküyor.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLbiHEMgy-HoeM4ORKML5gXDytwc_8CFkQ
LancasterLancaster
Üye
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Steam'da 119 TL, Playstore da 84 TL. OGZ'nin 100.sayısında Playstore'da geçerli %20 indirim koduyla daha uygun oluyor fiyatı. Dergi elime bir geçsinde alalım şu oyunu.
LancasterLancaster
Üye

Beğenenler: Aven, Gun, Edward The Paladin

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
PS4 sürümünün boyutu 6.4 gb'mış!
LancasterLancaster
Üye

rubyredrubyred
Üye
batu pm'ine bak
LancasterLancaster