Street Fighter V
DharkanDharkan
Üye
Elite controller alın. :P

Oyun nasıl?
RidygoRidygo
Üye
Dharkan dedi:


Oyun nasıl?+1
XardasXardas
Üye
Oyunu satın almama mani olan yazı:
http://www.pcgamer.com/street-fighter-v-is-a-long-disappointing-way-from-being-finished/

Görünüşe göre yine "Super, Arcade, Ultra" benzeri bir yol izleyecekler. Devamlı para vermektense biraz bekleyip derli toplu bir oyun almayı tercih ettim.

Beğenenler: Dharkan

QuendarthQuendarth
Mod
Tam emin değilim ama galiba bu sefer yeni içeriği ayrı oyun olarak sunmayacaklar, ilk versiyonu alanlar her şeye erişebilecek.
LancasterLancaster
Üye
Xardas dedi:

Oyunu satın almama mani olan yazı:
http://www.pcgamer.com/street-fighter-v-is-a-long-disappointing-way-from-being-finished/

Görünüşe göre yine "Super, Arcade, Ultra" benzeri bir yol izleyecekler. Devamlı para vermektense biraz bekleyip derli toplu bir oyun almayı tercih ettim.


Elli kere öyle bir yol izlemeyeceklerini üzerine basarak söylediler. Bütün update'ler bedava, yeni çıkan karakterler ve kostümler ise League of Legends'daki gibi ya oyun içi ya da gerçek parayla alınabilecek. Şu anda oyunda olmayan bütün modlar ise normal update'ler ile getirilecekler. Ben de daha fazla mod olmamasından çok memnun değilim fakat oyunu Capcom Pro Tour öncesinde çıkartmak istediler, ve core gameplay'in şuan hiçbir eksiği yok.

Ridygo dedi:

Dharkan dedi:


Oyun nasıl?+1

Daha fazla oynayabilseydim uzunca bir şeyler yazmak istiyordum ama yarından itibaren oyunu bi 10-15 gün oynayamayacağım, o yüzden şimdilik yattı. Beta hakkında yazdığım çoğu şey hala geçerli fakat onlar daha çok SF4'u bilenler için spesifik noktalar. Server'lar ise şuan düzgün çalışıyor. Arada hala lag'lı maçlar var ama dün geceki post-launch çöküşünden sonra altyapıyı tekrar oturtmuşlar.

Lancaster dedi:

Spoiler:
Diğer iki betaya zaman ayıramamıştım ama Cuma günü başlayan üçüncü ve son beta bu sabah bitti, toplam 20 saat oynamışım.

Gözlemlerim;

Oyun IV'un aksine uzun blockstring ve combolar yerine ST ve 3S gibi çok daha frame trap ve neutral game/spacing odaklı. IV'da knockdown sonrası wakeup light attack spamleyen oyuncular normal butonların birbiriyle trade'leyeceği durumlarda Third Strike'daki gibi heavy>medium>light önceliği olduğundan zorluk çekecekler.

Cross-up'lar eskisi kadar güçlü değil.

Crush counter'lar olmaları gerektiği kadar güçlüler, tek bir CC 50% HP'e varan basit bir comboya (s.mp > cr.hp > hp.srk vb.) veya V-trigger > bir CC daha > critical art'a varabiliyor. Rastgele tuşlara basmak kaybetmeyi garantiliyor.

Training modunda karşınızdaki dummy'e yaptırabileceğiniz şeylerin sayısı IV'e göre çok daha fazla, ilave olarak 5 recording ve 5 playback slot'u var, her biri IV'un maksimum 10 saniyesine kıyasla maksimum 100 saniye sürüyor.

Rollback netcode eğer iki tarafın da bağlantısı iyiyse latency farkedilmiyor bile, neredeyse offline VS gibi hissediyor. Mükemmel. Fakat bir tarafın bağlantısında sorun varsa karakterler ışınlanmaya başlıyor ve bazen sizin ekranınızda lag hissedilse bile karşıda olmadığını görebiliyorsunuz. Söylentilere göre beta'da olan bir bug'mış, bazen tek taraflı çalışıyordu yani. Şuan gerçekten iyi değil fakat sonuçta stress test, herhalde iki ay sonra oyun çıkana kadar düzeltilir.

Hala bir Tekken 7 veya Guilty Gear Xrd olmasa da grafikler ve efektler IV'a göre çok daha akıcı ve göze hoş görünüyor. OST de iyi, henüz müziklerin HQ versiyonları yok ama dinlemek isteyen varsa rip'lerin playlist linkini aşağıya koyuyorum. Ken'in yeni temasını özellikle beğendim, Karin'in yeni temasıysa direkt SMT veya Bayonetta'dan çıkmış gibi. İkisi de harika.

Karakter spesifik şeyleri de öğrendiğim kadarıyla yazmaya başlamıştım ama vazgeçtim çünkü eski karakterlerin değişiklikleri ve yeni karakterler derken çok fazla uzadığını farkettim. Beta için o kadar düşünmeye gerek yok, son versiyonunda çoğu şey değişmiş olacaktır, Combofiend son versiyonunda birçok buff geleceğini söyledi zaten. Fakat Vega, Nash ve Karin şuan top tier gözüküyor.


Oyunu merak edenler / oynayıp bir şeyler öğrenmek isteyenler aşağıdaki playlistlere göz atabilir.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLnJYUs2wpsOLwyFeUDW2ChbfJzqE3KsiT
https://www.youtube.com/playlist?list=PLEFHcj58BH72lyjrepviZPwE11QZv1pGE

Şu iki video ise direkt olarak herhangi bir dövüş oyununa yeni olanlar için. Dövüş oyunlarının genel olarak ana mekaniklerini ve belirli özel hareketleri yapabilmek için gerekli olan bütün input'ları kapsıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=nd9sEB6ku14
https://www.youtube.com/watch?v=fq2KKoCt2Hs

Beğenenler: Quendarth

mcprozackmcprozack
Üye
Super,arcade o tarz versiyonlar çıkarmayacaklar.Bu tek oyun açıklamaları öyle.Onun yerine oyun için dükkandan parayla yayınlanan içerikleri alabileceksin.Ha para harcamam diyiyorsan puan kasarak alabileceksin.Ben öyle biliyorum yanlış bir kısmı varsa bilen biri düzeltsin.
XardasXardas
Üye
Madem öyle, "kesinlikle satın almam" tavrımı biraz daha esnetebilirim.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Pc de optimizasyon iyi değilmiş sanırım?
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye


hay allah ne kadar güzel remaster etmişler

nesini beğenmiyorlar lan bunun
hiç mi ateri salonlarında sf2 oynamadılar

Beğenenler: Gun

JulianneJulianne
Üye

Beğenenler: MAVİSAKAL, SmoKiNg ACE

discussioncontroller