Ben de toplujam ha
AK_LampardAK_Lampard
Üye
2500 civarı bütçem var. Anakart, VGA, işlemci, ram, ssd alacağım. Önerileri bekliyorum.
RidygoRidygo
Üye
Ekran kartına "Video Graphic Accelerator" diyorsan senin önermen bizim dinlememiz
gerekiyor.

Spoiler:
:P
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Vga demiyorlar mıydı ekran kartına yaw, hay allah, kısa olsun diye yazdıydım öyle.
MosquéteroMosquétero
Üye
gpu diyorlar
açılımını bilmiyorum. graphic bilmemne utility falandır.
salih32salih32
Üye
Graphical Process utility galiba
LostLost
Üye
vga doğru değil mi? video graphic adapter baabında
DharkanDharkan
Üye
vga onboard olanlara denmiyor mu
Zodiac
Üye
vga dogru olani gpu ekran karti islemcisi oluyor. ekran kartlari zamaninda duzgun islemci bile barindirmiyorlardi ondan vga deniliyordu.

Beğenenler: Dharkan

RidygoRidygo
Üye
VGA port var birde külüstür.
AstusAstus
Üye
GPU: Graphic Processor Unit

VGA: Video Graphics Array/Vide Graphic Adapter

Array dediğimiz o klasik VGA adaptörü oluyor, monitöre bağladığımız. Adapter ise ekran kartı oluyor. Günümüzde GPU, Array/Adapter terimi karışabildiği için daha yaygın oldu diye biliyorum. Bu yüzden ekran kartlarına GPU diyoruz.

Bir de EGA var ki, eski IBM makinelerde kullanılan ekran kartıymış sanırsam.

Üste: hehe, benim monitör hâlâ VGA ile çalışıyor. yeni ekran kartı alınca, oyunlarda siyah bölgelerde flicker göze çarpmaya başladı. dikkat etmezsem sıkıntı olmuyor ama kafayı takınca da gözü bozabiliyor. çok bariz değil ama orada olduğunu görüyorsunuz eğer isterseniz. flicker'ın kalkması için DVI'dan falan görüntü vermek gerekiyormuş. yeni nesil kartlar daha yüksek çözünürlük sağladığı için, eski adaptörlerde bu tip sıkıntılar oluyormuş diye okumuştum bir yerde. yaşayan olursa diye söyleyim dedim.
discussioncontroller