Total War: Warhammer
JerryJerry
Üye
"Rpg ile stratejiyi birleştireceğiz" falan tarzı adımlar atılmaz umarım. Strateji işinde çok iyiler ama başka türlere de göz kırpalım derken oyunları hiç ediyorlar.

CoraxCorax
Üye
mark of chaos vardı bi ara, total war tarzı warhammer fantasy oyunuydu. onun gibi olursa süper olur. aww yis
BonecrusherBonecrusher
Üye
mark of chaos sıkıcıydı, dark omen süperdi.
war: war'dan pek umudum yok.
AlphariusAlpharius
Üye
ca açısından da mantıklı hareket olmuş

medieval 3 empire 2 diye diye gitmenin manası kalmamıştı
BonecrusherBonecrusher
Üye
rome 3 shogun 3 var daha
bdsm
Üye
kurtkapan dedi:

zamanı geldiğinde grand strategy ile tw stili rtsyi de birleştirirler. işte o zaman kafalar yuvarlanır....

üste, üzdü : (

Shogun dahil olmak üzere CA'nın çıkardığı hiçbir oyunu beğenmedim. Shogun fixlerle beraber oynanabilir bir hale gelmişti neredeyse de... Rome 2 faciasından sonra pek bir şey beklemiyorum açıkçası.

Beğenenler: kurtkapan, Serak

kurtkapankurtkapan
Üye
ben de medieval 2den sonra oynamadım zaten de, sade warhammer sarmıyor beni ya. 40k olucak illa. 40kdeki orcları dahi sevmiyorum.

arada gaza gelip 40k wikisi açıp okuyorum, yoksa board gameini oynadığımdan değil de, adamlar ne hikaye yapmış lan bi oyun için. aç horus heresy'yi, great crusadei saatlerce oku. ne bileyim sagiannus'un hikayesini, red thirst'ü, black rage'i filan okuyunca middle earth halt etmiş vallahi.......

misalen bugün öğrendiğim bi funfact ilgilisi için. 1st foundingde 2 tane kayıp lejyon var. II ve XVII'ydi sanırım. "tüm imparatorluk arşivlerinden silinmiştir" diyor wikide. bi board game için saçma bişi epeyce. adamlar hem yıllar öncesinden(20 yıl oldu oyun piyasaya çıkalı) ilerde doldurmak için boş bırakmış, hem de oyuncular kendi custom legionlarını yaparlar belki denmiş bir kaç defa sorulduğunda. bilmiyorum ya, epey hoşuma gidiyor nedensiz

hbo bi dizisini yapsaydı diye düşünmeye devam edicez mecbur. GoT'muş lotr'mış kalmazdı...

Beğenenler: Bonecrusher

bdsm
Üye
kurtkapan dedi:

ben de medieval 2den sonra oynamadım zaten de, sade warhammer sarmıyor beni ya. 40k olucak illa. 40kdeki orcları dahi sevmiyorum.

arada gaza gelip 40k wikisi açıp okuyorum, yoksa board gameini oynadığımdan değil de, adamlar ne hikaye yapmış lan bi oyun için. aç horus heresy'yi, great crusadei saatlerce oku. middle earth halt yemiş vallahi.......

misalen bugün öğrendiğim bi funfact ilgilisi için. 1st foundingde 2 tane kayıp lejyon var. II ve XVII'ydi sanırım. "tüm imparatorluk arşivlerinden silinmiştir" diyor wikide. bi board game için saçma bişi epeyce. adamlar hem yıllar öncesinden(20 yıl oldu oyun piyasaya çıkalı) ilerde doldurmak için boş bırakmış, hem de oyuncular kendi custom legionlarını yaparlar belki denmiş bir kaç defa sorulduğunda. bilmiyorum ya, epey hoşuma gidiyor nedensiz

İlginç, rahatsız edici bir havası var 40K'nın. Fantasy de öyle ama 40K çok ilginç bir yerde, işin komiği sci-fi olarak gerçekten en uzak olabilecek yapıdaki evrenlerden biri, Star Wars gibi Fantasy-Sci-Fi gibi bir şey.

Ama çok ilginç şeyler var evet. Aslında frp ile ilgileniyorsanız ve minyatürlere harcayacak milyonlarınız yoksa (eh) Dark Heresy, Rouge Trader, Black Crusade veya Deathwatch adlı frp oyunlarını çok tavsiye ederim. Özellikle Rogue Trader ve Dark Heresy ile çok eğlenmiştim. Adam tutup Valkyrie ile intihar görevine gitmek gibi sahneler (inquisitoruz ya, for the emperor), güzel bir hikayeyle inanılmaz derecede W40K eksikliğini tatmin edebiliyor.

Bilgisayar oyunu olarak Fantasy, 40K'dan daha kısıtlı ama. Space Marines iyiydi yani, biraz tekrar ediyordu ama yaratık parçalama simülasyonu olarak epey iyiydi (Space Marine'in hayatının yüzde doksanı bu değil mi zaten?). Dawn of War serisinin iki oyunu da farklı tarzlarda ortalama üstünde oynanış sundu... Fantasy içinse pek iyi bir alternatif yok ne yazık ki.
GunGun
Üye
kurtkapan dedi:

arada gaza gelip 40k wikisi açıp okuyorum, yoksa board gameini oynadığımdan değil de, adamlar ne hikaye yapmış lan bi oyun için. aç horus heresy'yi, great crusadei saatlerce oku. ne bileyim sagiannus'un hikayesini, red thirst'ü, black rage'i filan okuyunca middle earth halt etmiş vallahi.......

hbo bi dizisini yapsaydı diye düşünmeye devam edicez mecbur. GoT'muş lotr'mış kalmazdı...

image

Deathwatch deyü tabletop mu varmış yav. Chapter olarak çok saygı duyduğum abiler yalnız.
FaironFairon
Üye
kurtkapan dedi:

GoT + LotR bütçesine mal olurdu ama muhtemelen :P
discussioncontroller