Hellblade
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
TB'nin anlamadığı şey, gameplay mekaniği olarak kullanılan bir olayın aslında narrative bir hook (eeh Türkçe) olarak kullanılıyor olması. Spoiler vermek istemiyorum ama bu konunun, Senua'ya olan etkisini anlamak için olayın biraz daha derinine inip, durumu farklı bir bakış açısından görmeniz lazım. Gameplay mekaniği olarak sunulan şeyler her zaman gameplay mekaniği değildir.

Beğenenler: RAGEPLUG

RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye

RAGEPLUG dedi:

lmao kanser beyine yayılmış.

Her şey neyse de, şu ayıp yani.

Özür dilerim.

Olayın tamamını bilmiyorum, ama anladığım kadarıyla yapımcılar permadeath var demişler ama yokmuş, yapay bi' zorluk eklemek için söylemişler. Bu olayın No Man's Sky'ın durumundan bir farkı yok bana kalırsa. Bu durumda TB hiç de haksız değil. Gereksiz abartmış sadece, sonrasında özür dilemiş zaten.

Özür dilemekten ziyade, hala açıklamaları lazımdı salakça bir olay olmuş dedi, hayvan gibi spoiler çaktığı yüzüne söylendi falan onları tersledi twitterda sonra o tweetleri sildi (belki spoiler yaptığını kabül ettiğinden yine de fark etmez) falan, manchild at heart kendisi maalesef. No Man's Sky ile bu durumun hiçbir alakası yok btw.

Gameplay mekaniği olarak sunulan şeyler her zaman gameplay mekaniği değildir.

Zaten direkt gameplay mekaniği olsa ne olur? Oyunlarda permadeath olamaz diye bir kural mı var?
hebelehoohebelehoo
Üye
Ehh tam olarak No Man's Sky değil, hatta bence de iyi bir reklam olmuş. Yeni başlayanları da anladığım kadarıyla oyunun havasına paralel olarak tedirgin etmek istemişler, bunda çok anormal birşey yok kesinlikle.

Ha keşke böyle birşeyi gerçekten yapsalardı. Hem her oyun birbirine benziyor, artık herkes seri üretime bağladı diye şikayet ediyor millet ama böyle farklı birşey yapmaya kalkanı da gömmeye hazırlar. Oyun yapımcılarının kötü veya saçma olsa da farklı birşeyler denemelerinde hiçbir sakınca görmüyorum şahsen. Ha tabi işin en güzeli bu seçeneği oyuncuya sunmak, bir nevi hardcore modu gibi. Ama o zaman da işin sürprizi kaçardı galiba.

Tb de bu kadar huysuz ihtiyar modunda değildi eskiden sanki, ben de bir süredir takibi bıraktım, zaten bu incelemeci tayfadan düzenli takip ettiğim tek kişiydi ama özellikle twitter'daki hali çekilmiyor artık.
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
RAGEPLUG dedi:

RAGEPLUG dedi:

lmao kanser beyine yayılmış.

Her şey neyse de, şu ayıp yani.

Özür dilerim.

Olayın tamamını bilmiyorum, ama anladığım kadarıyla yapımcılar permadeath var demişler ama yokmuş, yapay bi' zorluk eklemek için söylemişler. Bu olayın No Man's Sky'ın durumundan bir farkı yok bana kalırsa. Bu durumda TB hiç de haksız değil. Gereksiz abartmış sadece, sonrasında özür dilemiş zaten.

Özür dilemekten ziyade, hala açıklamaları lazımdı salakça bir olay olmuş dedi, hayvan gibi spoiler çaktığı yüzüne söylendi falan onları tersledi twitterda sonra o tweetleri sildi (belki spoiler yaptığını kabül ettiğinden yine de fark etmez) falan, manchild at heart kendisi maalesef. No Man's Sky ile bu durumun hiçbir alakası yok btw.

Gameplay mekaniği olarak sunulan şeyler her zaman gameplay mekaniği değildir.

Zaten direkt gameplay mekaniği olsa ne olur? Oyunlarda permadeath olamaz diye bir kural mı var?

Yazdığım şeyi çok yanlış anlamışsın. Ben olamaz diye bir şey demedim. Fakat bu oyun için o bahsedilen olay gameplay mekaniğinden ziyade bir narrative hook.

RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye
Ne olduğunu biliyorum hocam, dediğini de anladım. Kastım narrative hook olmasa bile bana göre bu oyuna bir eksi değil. Yazdığım sana karşı değildi.
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
aar kanca hocam aar kanca

andromedaya 7 verdi bisküvi hala nelerle uğraşıyorsunuz
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
RAGEPLUG dedi:

Ne olduğunu biliyorum hocam, dediğini de anladım. Kastım narrative hook olmasa bile bana göre bu oyuna bir eksi değil.

Tabii ki, bana göre de bir eksi değil. Nasıl ki Dark Souls'un kolay modu yok, Hellblade'de de 20 kere ölünce kayıt dosyasının silinmesi bir sorun olmazdı.
JerryJerry
Üye
hebelehoo dedi:

Tb de bu kadar huysuz ihtiyar modunda değildi eskiden sanki, ben de bir süredir takibi bıraktım, zaten bu incelemeci tayfadan düzenli takip ettiğim tek kişiydi ama özellikle twitter'daki hali çekilmiyor artık.

Yanlış bilmiyorsam eğer ölümü beklemeye başladı, bombok bir ruh haline bürünmesi gayet normal yani. Sosyal medyayı bıraktığı zaman keşke geri dönmeseydi, kendisi için daha iyi olurdu. Eğer eşime birikim bırakayım diye kendini zorluyorsa da kızmak yerine övgüyü hak ediyor demektir.

Oyunu bitirince kısa belgeseli izleyin, anlamadığınız ve oturmayan noktalar netlik kazanıyor.
RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye
TB kanseri atlatmamış mıydı yav?

Tam değil sanırım şöyle bir olay varmış:
https://twitter.com/Totalbiscuit/status/824665538823647233
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Jerry dedi:

hebelehoo dedi:

Yanlış bilmiyorsam eğer ölümü beklemeye başladı, bombok bir ruh haline bürünmesi gayet normal yani. Sosyal medyayı bıraktığı zaman keşke geri dönmeseydi, kendisi için daha iyi olurdu. Eğer eşime birikim bırakayım diye kendini zorluyorsa da kızmak yerine övgüyü hak ediyor demektir.

Oyunu bitirince kısa belgeseli izleyin, anlamadığınız ve oturmayan noktalar netlik kazanıyor.

TB'nin saçmalası kanserden daha önceydi diye hatırlıyorum. Alt-right tayfanın yanına gitmesi, Gamergate'deki duruşu, salak saçma söylemleri falan.
discussioncontroller