Hellblade
__skytalker____skytalker__
Üye

RAGEPLUG dedi:

Ne olduğunu biliyorum hocam, dediğini de anladım. Kastım narrative hook olmasa bile bana göre bu oyuna bir eksi değil.

Tabii ki, bana göre de bir eksi değil. Nasıl ki Dark Souls'un kolay modu yok, Hellblade'de de 20 kere ölünce kayıt dosyasının silinmesi bir sorun olmazdı.

Artı bir zorluk olarak olabilir ama default sistem olarak aar salak birşey olurdu.

RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye
Eee rougelikelar bunu yıllardan beri yapıyor?
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin

RAGEPLUG dedi:

Ne olduğunu biliyorum hocam, dediğini de anladım. Kastım narrative hook olmasa bile bana göre bu oyuna bir eksi değil.

Tabii ki, bana göre de bir eksi değil. Nasıl ki Dark Souls'un kolay modu yok, Hellblade'de de 20 kere ölünce kayıt dosyasının silinmesi bir sorun olmazdı.

Artı bir zorluk olarak olabilir ama default sistem olarak aar salak birşey olurdu.

Ama Dark Souls'da default sistem olarak saatlerce depoladığın ruhların ve ilerlemen tek bir hatada çöp oluyor? Biz oynanış mekaniğini ve yapımcı tercihine ok deyip, diğerine salak ya da anlamsız demek biraz ikiyüzlülük oluyor. Burada bu iki oynanış mekaniğinin oyuna ne kattığını sabaha kadar tartışabiliriz ama bunları bir hata ya da salaklık olarak görmek, yapımcının artistik vizyonuna küfür etmeye benziyor. Dark Souls'daki ruh kaybetme meselesi bir mekanik, oyun bug'ı değil.

Beğenenler: RAGEPLUG

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
O yüzden defalarca söyledik dark souls'un ne kadar çöp oyun olduğunu
RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye
Neden hocam? Bir de "siz" kimsiniz?

Beğenenler: Jejunum

Type_TridoronType_Tridoron
Üye
RAGEPLUG dedi:

Zaten direkt gameplay mekaniği olsa ne olur? Oyunlarda permadeath olamaz diye bir kural mı var?

Öyle bir şey yok ancak Dark Souls'a permadeath koymak ne kadar mantıklı bir harekettir mesela... Herkesin "Git Gud"layacak zamanı olmuyor sonuçta. Ha o zaman dersin ki "Oynama.". Zaten o insanlar da öyle yapar ve oyunun satışları düşer.

Ayrıca Dark Souls'un mage sınıfı oyunu easy oynamaktı mesela.

image
RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye
Hocam zaten oyun dünyasında yeterince pussy outlayan oyun var, bir zahmet bir iki tane yumruğunu çekmeyen oyun olsun. Kendi marketini buluyor merak etme sen.

Beğenenler: hammer_of_alkadraz, Cyro

Type_TridoronType_Tridoron
Üye
RAGEPLUG dedi:

Hocam zaten oyun dünyasında yeterince pussy outlayan oyun var, bir zahmet bir iki tane yumruğunu çekmeyen oyun olsun. Kendi marketini buluyor merak etme sen.

Oyunların %99'unu diyor zaar... Olm kime ne kanıtlamaya çalışıyorsun. Ortamda kız da yok asdasdgdfhhj
JulianneJulianne
Üye
pusillanimous
pu·sil·lan·i·mous
ˌpyo͞osəˈlanəməs
adjective
showing a lack of courage or determination; timid.
synonyms: timid, timorous, cowardly, fearful, faint-hearted, lily-livered, spineless, craven, shrinking
Komansnala
Üye
10 sayfa mesajı okumadım pardon. Bu oyuna bayıldığımı söylemek istedim sadece. Tartışmaya devam edin kıyasıya beni boşverin.
discussioncontroller