Hellblade
CyroCyro
Üye
Jim Sterling oyunda ilerlemesini imkansız kılan nadir bir bugla karşılaştığı için 10 vermiş, yoksa 80'lik oyun diyor.

totalbiscuit twitter'da bu permadeath olayına çok sinirlenmiş, herhalde kişisel algıladı lel
DharkanDharkan
Üye
Cyro dedi:

totalbiscuit twitter'da bu permadeath olayına çok sinirlenmiş, herhalde kişisel algıladı lel

Vay amk çok komikmiş.
CyroCyro
Üye
adamlara direkt aptal demiş twitter'da. evet bu kadar gereksiz sinirlenmesi bayağı komik.
defecteddefected
Üye
hikaye modunu baştan sona kulaklıkla oynayacağım ilk oyun olacak gibi

inanılmaz iyi oyunun sesleri
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Cyro dedi:

Jim Sterling oyunda ilerlemesini imkansız kılan nadir bir bugla karşılaştığı için 10 vermiş, yoksa 80'lik oyun diyor.

Jim özür diledi:

TB de çöp olmaya devam ediyor.
JerryJerry
Üye
Dövüş sistemi tırt, geri kalan kısımlar 9/10. Mekaniklere biraz daha özen gösterseler efsane bir oyun olabilirmiş.

Seslendirme ve müzikler 10/10, ödül alabilir. Diğer oyunlara da öncü olacağını düşünüyorum, kulaklar bayram ediyor. Baştan sona asmr etkisi var.
RAGEPLUGRAGEPLUG
Üye
Spoiler:

Sırf bu bait'n switch olduğundan oyunu alıyorum.

image

lmao kanser beyine yayılmış.

İşin kötü tarafı bu tür kırılma anları aslında bu kadar para kazanan oyun "incelemesi" yapanların ne kadar low level olduğunu gösteriyor, azcık kompleks/farklı bir olayla karşılaştıkları anda elleri ayaklarına dolaşıyor salaklaşıyorlar, salaklıklarını kabul etmiyorlar. Oyun sektöünde mainstream inceleme yapan adamların diğer sektörlerde inceleme yapan adamlarla kıyaslanınca çökeleğe benzemesi beni rahatsız ediyor artık.
Type_TridoronType_Tridoron
Üye
İlk 30 dakikalık izlenimim oyun çok bayık... Aradıkları atmosfer buysa, tutturmuşlar ama beni aşırı rahatsız ettiğini söylemem lazım... Beğenmeme rahatsızlığı değil. Cidden atmosfer psikolojik olarak zorlayabilir bazı insanları.

İlk giriş %85 yürüme %5 keyisfiz 2 combat ve %10 oyunun yavaşlığından dolayı işkenceye dönen bulmacalar ile geçti.

Combat bana sıkıcı geldi. Ninja Theory'nin diğer oyunlarına kıyasla yavaş ve düz.

Bulmacalar olmasa da olurmuş. Oyun süresini yapay olarak uzatmak dışında bir eğlence faktörü sunmadılar ki daha ilk 4 bulmaca falan. Yeniler yani sıkmamaları lazım.

Grafikler 10 numero, ses de atmosferi pekiştiriyor. Cidden olmuş Senua'nın yüzü ve kapanmayan ağzı ile ikgili biraz sıkıntılarım var ama çok takılmadım. Senua'yı seslendiren hatun işini biliyor ama. Sadece fısıldayarak güzel yalvardı onun dışında çok konuşmuyor. Sound mixing yapmanız lazım fısıltılardan karakteri duymak için.

Permadeath olayı gerçek olduğunu düşündüğüm süre boyu meh dedirtti. Sevmediğim bir mekanik çünkü 15 saatlik bir oyunun son 1 saatinde son keç ölüp baştan başlamak hoş olmuyor. Aynı durum değil ama Witcher serisini 70 saat oynayıp da save corruption yüzünden tüm yaptıklarımı kaybettiğimde sildim ve tekrar oynamadım. Bunun bir oyun mekaniği olması fikri de hoş gelmiyor.
Yukarı ithafen: TB abartmış ama tamamen haksız da değil. Oyunun mekaniğini beğenmek gibi bir mecburiyeti yok kimsenin. Ve elbette oyun, oyunculara yapılır. Fanatizmin lüzumu yok. Ayrıca atmosferi güçlendirmek için karakteri 1 hp ile gezdirsem de her gelen 1 shot atsa insanların hoşuna gitmez mesela. Hatta 5 kere ölürsen permadeath üstüne mecburi zorluk artışı desem. Her yapılan hareket doğru olacak diye bir kaide yok. Bu adamlar Alaaddin'in Cini değil.

TL;DR

Objektif olarak 7-7.5/10 rahat veririm. Çok ilerlemedim ancak teknik açıdan fena değil.

Subjektif olarak şu anda 5/10 çok sarmadı ama yarım bıraktırmayacak kadar ilgimi de çekti. İleride oyun açılabilir benim de fikrim değişebilir.
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Senua'nın seslendirme sanatçısını merak edenler için: Kendisini Melina Juergens adındaki bir kadın seslendiriyor. Aynı zamanda Ninja Theory'de video editörü olarak çalışmakta. Projenin ortalarına doğru, gel Senua'yı sen oyna demişler.

image

Beğenenler: Astus

darkredangeldarkredangel
Üye
RAGEPLUG dedi:

lmao kanser beyine yayılmış.

Her şey neyse de, şu ayıp yani.

--

Olayın tamamını bilmiyorum, ama anladığım kadarıyla yapımcılar permadeath var demişler ama yokmuş, yapay bi' zorluk eklemek için söylemişler. Bu olayın No Man's Sky'ın durumundan bir farkı yok bana kalırsa. Bu durumda TB hiç de haksız değil. Gereksiz abartmış sadece, sonrasında özür dilemiş zaten.
discussioncontroller