Sayın Arkadaşlar. Zindan Ve Ejderhası olup satmak istiyen var mıdır?
merto41
Üye
Zindan Ve Ejderha Oyununu küçükken istemiştim fakat ailem durumumuz müsait değil demişti. Şimdi para biriktirdim fakat oyunu bulamıyorum. Oyuna tam 180 TL veriyorum. Satan arkadaşlara da şimdiden teşekkür ediyorum.
BonecrusherBonecrusher
Üye
Dungeons & Dragons oyunu dediğin Starter Set mi diyorsun? Boşver onu, D&D sux.
Git Werewolf The Apocalypse corebook satın al, daha iyi kural sistemi. (ebay)
SwooshSwoosh
Üye
bende var ama satmak istiyor muyum bilmiyorum:/
funky_boyfunky_boy
Üye
Fotokopiciden karakter kağıtlarını ve kitapları çıkart, sonrasını hayal gücüne bırak. Gerçi zarlara ihtiyacın olacak.
AkatoshAkatosh
Üye
Bende de var ama açıkçası oynamak için kullandığım bir kitaptan ziyade gülmek için okuduğum bir kitap.

Çeviriyi yapanlar ellerinden gelenin en iyisini denemiş ama yine de güldürüyor bazıları.
ShadowBaneShadowBane
Üye
Raks eden ışıklar, namevt defet çeviriden aklımda bunlar kalmış :)

DD 3.5 dan sonra kötü, 3.5 gayet oynaması eğlenceli. Yapman gereken karakter kağıdını çoğaltman ve birde zarları bulmanız gerisi ebook şeklinde bulabilirsin, isohunt çok zengin bu konularda. Gerçi isohunt bir ara mahkeme kararıyla kapatılmıştı eski dataların çoğu gitti. Adeta Bağdat kütüphanesinin yakılması gibi yaw.
BonecrusherBonecrusher
Üye
D&D genel olarak çok kötü. 3e'yi düzeltip 3.5e, 3.5e'yi düzeltip Pathfinder yapsan bile, daha iyi sistemler var piyasada.
ShadowBaneShadowBane
Üye
Sistemin daha iyi olup olmaması değil önemli olan birlikte oynanacak oyundan zevk almak. Çoğu kişi klasik savaşçı, büyücü gibi eski fantasi ürünü karakterlere ve hikayelere oyunlardan filmlerden aşina oldukları için DD öğrenmesi ve alışması kolay. Belki biri Malkavian yada Follower of Seth oynayamaz rpg sini yapamaz ama gayet bir savaşçı ile çok bişey bilmese bile rpg yapıp zevk alabilir. Verdiğin örnekler herkese hitap etmiyor. Arkadaşta sanırım bu işe giriş aşamasında.
BonecrusherBonecrusher
Üye
valla "başlangıç" aşamasında bile farklı şeyler bana "BEN BÜYÜCÜ OLACAM"dan daha ilginç geliyordu.
"HADİ FEREPE OYNAYALIM" olayına da zaten goblinlere ilgi duyup başlamıştım.

Herkesi direk "ABİ İŞTE SAVAŞÇI VAR BÜYÜCÜ VAR SEÇ BİRİNİ, TAMAM HANDASINIZ NAPIYORSUNUZ!" kafasıyla düşünmemek lazım.
FizbanLFizbanL
Üye
Şöyle bir durum var ki herkes D&D ile başlar sonra WOD'u keşfeder -ve bayılır-. Sonra kendi sistemini yaratır. WOD asla unutulmaz. D&D'ye asla dönülmez. Jenerik olmadığı sürece :D

Beğenenler: Bonecrusher

mcprozackmcprozack
Üye
İstanbul'da D&D ve türevi kutu oyunları satan yer var mı bildiğiniz?
discussioncontroller