Xbox Live Türk Oyuncu Bulma ve Etkinlik Takip Etme Sistemleri
dnzprmksz
Üye
Merhaba arkadaşlar Türkiye'deki aktif Xbox topluluk sitelerinden olan xboxturkiye.org'un sahibiyim, reklam olmasın diye daha önce konuyla ilgili hiç başlık açmamıştım ancak buradaki oyuncuların da işine yarayacağını düşündüğüm için yeni geliştirdiğimiz iki sistemi size de tanıtmak istedim.

image

Bunların birincisi Oyuncu Bulma sistemi. Xbox 360 ve Xbox One için güncel ve aktif oyunların bulunduğu iki oyun kütüphanemiz var. Elinizde bulunan ve LIVE'da beraber oyun oynamak için arkadaş aradığınız oyunların sayfasına o oyunun kapağına tıklayarak geçiş yapıyorsunuz.

Xbox 360 Oyun Kütüphanesi: http://xboxturkiye.org/forum/xbox-360-oyun-kutuphanesi.php

Xbox One Oyun Kütüphanesi: http://xboxturkiye.org/forum/xbox-one-oyun-kutuphanesi.php

image

Oyun Detayları sayfası kütüphaneden bir oyun seçtiğiniz zaman açılır ve o oyun ile ilgili bilgi verir. Bu sayfada oyunu birlikte oynamak isteyen ve listeye adını ekleyen oyuncuları görebilir ve Gamertag'lerine tıklayarak yeni açılan sayfada Xbox LIVE üzerinden arkadaş olarak ekleyebilirsiniz. Siz de o oyunu oynayacak arkadaş arıyorsanız "Beni Listeye Ekle!" butonuna tıklayarak kendinizi listeye ekleyebilirsiniz. Eğer vazgeçerseniz veya örneğin oyunu satarsanız tam tersi şekilde "Beni Listeden Çıkar!" butonuna tıklayarak kendinizi listeden silebilirsiniz.

image

Son olarak da normal Profil sayfasında eklediğiniz oyunlar "Birlikte Oynamak İstediği Oyunlar" başlığı altında yer alıyor ve arkadaş aradığınız oyunlar burada listeleniyor, bir nevi oyun kütüphaneniz de profilinizde yer almış oluyor.

image

İkincisi ise Etkinlik Takip Etme sistemi. Etkinlik sistemimiz sayesinde Xbox 360 ve Xbox One oyun kütüphanelerimizde bulunan oyunlar için yeni etkinlikler oluşturabilir veya var olan etkinliklere adınızı yazdırabilirsiniz. Bu sistemi bu hafta hayata geçirdiğimiz için henüz biraz boş.

image

Ayrıca aktif etkinliği bulunan oyunların sayfasında bu etkinliklerin bir listesi bulunuyor. Etkinlik açılınca oyunu takip edenlere bildirim göndermeyi de düşünüyoruz, ancak bu henüz geliştirme aşamasında.

image

Bu sistemleri geliştirirken Türkiye'de oyuncusu az olan Xbox platformuna biraz daha can vermeyi, insanların arkadaş bulmasını daha kolaylaştırmayı hedefledik. Umarım sizlerin de işine yarar.

İyi akşamlar.
SwooshSwoosh
Üye
hayret sonunda biri işe yarar bişeyle geldi sonunda

Beğenenler: Bonecrusher, goo_khan

baho57
Üye
Siteye üye olamıyorum ve sanırım oyunlar güncellenmiyor. Bir sıkıntı mı var?
discussioncontroller