Cities: Skylines
Geass
Üye
Açıkçası oynadığım süre içinde trafikte bir sürü polis aracı, ambulans falan görüyordum. hiç station'a bakmadım. Belki orada 0 yazıyordur. Eğer şehirde suç, yangın gibi sorunlar belirmiyorsa çok dert değil bence.
ImplexibleImplexible
Üye
Suç, çöp, yangın, hastalık gibi sorunlar sürekli oluyor ama bakan yok. Modlardan sadece sınırsız para var, onu da kullanmıyorum sayılır.
Geass
Üye
Trafiği incele bi belki trafikte sıkışmış kalmışlar o yüzden gidemiyorlardır. Orda sorun yoksa binaları yık tekrar kur belki düzelir. Aklıma başka çözüm gelmiyor açıkçası :/
TaxmanTaxman
Üye

Oyundaki anlayamadığım şey hastane, polis merkezi, çöp vs. olsun bu tip binaların hiçbir aracı trafiğe çıkmıyor. Hep 0/15 veya 0/30 olarak görünüyor artık kapasitesi ne kadarsa. Acaba modlarla oyun kafayı mı yedi diyeceğim ama düşük bir ihtimal gibi. Böyle bir sorunu olan var mı?

böyler binalara tıklayınca sorunun ne olduğu yazıyor mu çıkan pencerede?
ImplexibleImplexible
Üye
Yeni oyun açtım, şu an problem yok gibi. Sanırım modlardan dolayı kaynaklanıyormuş. Cevaplar için teşekkürler.
Geass
Üye
Yeni Dlc After Dark'ı oynamış quill.

LogicError
Üye
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim, bu oyunda da baya bi gameplay izledim fakat yeniyim diyebilirim.
Sormak istediğim şey şehrimde 7500 nüfusa ulaştığım zaman eğitimli işçi sıkıntısı oluyor, üniversite 1 tane diğer okulların her birinden 3-4 tane var ama nerede yanlış yapıyorum bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
NoumenonNoumenon
Üye
@LogicError Oynamayalı baya oldu ama yanlış hatırlamıyorsam nüfus 7500'deyken gerekli işgücü üniversite mezunlarından oluşmuyor. Yani üst seviye okullara giden nüfusun büyük bir kısmı, çok büyük ihtimalle çalışmak için şehir dışına çıkıyor (şehirde kendilerine uygun iş olmadığı için). Böyle bir şey vardı galiba oyunda.
LogicError
Üye
@Noumenon Hocam aslında ofis alanı falanda yaptım ama nafile bakalım deneye deneye olacak umarım. Birde o kadar okul olmasına rağmen halkın eğitimsiz oranı %50 'ye yakın acaba okul sayısı mı yetersiz? 7500 nüfusa gelene kadar sizlerde kaç okul vardı?
Geass
Üye
Sol üstteki ekranda eğitim kısmında okulların kapasitesi gösteriliyor. Eğer orada ok yeşildeyse okul sayın yeterli demek.
Ben de uzun süredir oynamıyorum. Ama bi mod vardı. Oyunun topluluk sayfasında bulabilirsin sanırım. Upgrade etmek için binalarını ne gerektiğini gösteriyordu.İsmi aklımda değil. Belki servis binaların yeterli değildir, yeterince park olmayabilir bunlara da bir bak bence.
discussioncontroller