4k çözünürlükte ve Ultra ayarlarda oyun oynamak için gereken sistem...
Duck
Üye
Eveeet. Sistemim şöyle:

Asus Maximus VI extreme

Msi gtx 980

Ddr3 16gb ram

500gb ssd

I7 4790k @4.7ghz

Ekranda sonynin input lag olmayan 55inç 4k televizyonu.

Bu sistemle sağlam grafikli oyunları 4k çözünürlükte oynayamıyorum. Ve 55inç ekranda 1080p o kadar da iyi durmuyo ama 4k yapınca cam gibi oluyor, nasıl inanılmaz gözüküyo anlatamam. Şu haliyle full ayarlarında hiç kasamadan dota 2 falan oynuyorum 4k ama diğer oyunlarda sıkıntı çıkartmaya başlıyor.

1 tane gtx 980'im var ama 4kda kesinlikle yetmiyor. Sli yapınca da öyle düşündüğünüz kadar uçmuyor baktım youtubedan. Beklesem mi yoksa ne yapsam da atıyorum Far Cry 4 gibi bir oyunu full ayarlarında 4k (3840) çözünürlükte oynayıp bir de en az 60 fps alabilsem.

Masraflardan hiç kaçınmadığımı düşünüp bunu bana mümkün kılacak oemi söylerseniz çok sevinirim.

O kadar para bayılıp 4k oyun oynayamamak çok gıcık bişi. Biraz daha bayılayım.
BonecrusherBonecrusher
Üye
4K'da akıcı bir şekilde oyun oynamak istiyorsan, GTX 780 Ti SLI, GTX 980 SLI, R9 290X CF, R9 295X2 tarzı bir ekran kartı seçmen gerekiyor.
ekran kartı oyunlarda en önemli parça.

ayrıca çift ekran kartı alınca bile "uçma" bekleyemezsin. 60-70fps arasında "smooth" bir şekilde oynarsın.
sonuçta 3840x2160 çözünürlükten bahsediyoruz. 1920x1080 ile arasında 4 katı fark var :D
Starlet
Üye
"4K çözünürlükte oyun oynamak için 4K sistem yetmiyor. Oyunun da 4K çözünürlüğü desteklemesi lazım" diye biliyorum
BonecrusherBonecrusher
Üye
günümüzdeki modern oyunların çoğu 4K destekliyor.
AlphariusAlpharius
Üye
titan xi bekle

1350-1500 dolar arası olacak

tek gpu olması büyük avantaj
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
10k basarız tanesine... Sli yapcam bir de.
PersonaPersona
Üye

10k basarız tanesine... Sli yapcam bir de.

Barı ne zaman açıyorsun Altan?
AkatoshAkatosh
Üye
Şu anda herhangi bir Single GPU'dan yapılma SLI her oyunu 60FPS 4K oynatmaya yetmiyor açıkçası ki bu testler genelde 2-4 AA ile yapılır, 8-16 rüyalarda denebilir.

Titan X geliyor yakında, 12GB VRAM'i ve 295X2'ye yakın performansıyla sanırım sonunda gerçekten SLI yapınca 4K'i kaldırabilecek bir kart olacak. Çok pahalı olacak o ayrı konu, çıkış fiyatını ben 5000TL olarak bekliyorum ülkemizde. Yurtışında 1099 Dolar olacak. Kaliteli bir versiyonu alıp, sıvı soğutma ile OC yapıp bir de bunları SLI'larsanız, sonunda 4K'i 2 kartla oynayabilecek bir sistem kurmuş olursunuz.

Şu anda ister 980SLI olsun ister 780TiSLI olsun isterse 295X2 olsun, her oyunu en yüksek ayarda 60FPS ile oynatamıyorlar. Orta ayarlarda 60FPS alınamayan oyunlar bile mevcut. Ama 6 ay içerisinde bunlar değişecek.
Duck
Üye
Akatosh dedi:

Şu anda herhangi bir Single GPU'dan yapılma SLI her oyunu 60FPS 4K oynatmaya yetmiyor açıkçası ki bu testler genelde 2-4 AA ile yapılır, 8-16 rüyalarda denebilir.

Titan X geliyor yakında, 12GB VRAM'i ve 295X2'ye yakın performansıyla sanırım sonunda gerçekten SLI yapınca 4K'i kaldırabilecek bir kart olacak. Çok pahalı olacak o ayrı konu, çıkış fiyatını ben 5000TL olarak bekliyorum ülkemizde. Yurtışında 1099 Dolar olacak. Kaliteli bir versiyonu alıp, sıvı soğutma ile OC yapıp bir de bunları SLI'larsanız, sonunda 4K'i 2 kartla oynayabilecek bir sistem kurmuş olursunuz.

Şu anda ister 980SLI olsun ister 780TiSLI olsun isterse 295X2 olsun, her oyunu en yüksek ayarda 60FPS ile oynatamıyorlar. Orta ayarlarda 60FPS alınamayan oyunlar bile mevcut. Ama 6 ay içerisinde bunlar değişecek.

Yani henüz öyle bir kart yok bekle diyorsun anladım. Bi ara ati gtx900 serisine rakip çıkarıcak diyolardı, belki o serinin en üst kartı da iş yapabilir

R300 serisiydi sanırım.

Az önce need for speed rivala bi baktım.

1080pde parçalar çok pütür pütür duruyor. Tabi bu 55inç ekrandan dolayı. Ve aa ayarı yok oyunun sanırım.

Ama 4k yapınca aman tanrım her şey gerçekten o kadar net ve güzel ki. Aşık oluyosun gördüğün şeye fakat fps ne yazık ki 30ları geçemiyor.

Umarım bir an evel öyle bir ekran kartı çıkar.

(fiyatlar anlamsız derecede pahalı. Bir oyun yapıyorsun, ve yaptığın oyunu en iyi şekilde oynatabilmek için oyuncunun 10 bintl üstünde para ödemesi gerekiyor. Şaka gibi. )

AstusAstus
Üye
Rivals'de kilit var. Ondan gecmiyor.
Duck
Üye
Astus dedi:

Rivals'de kilit var. Ondan gecmiyor.

4kda yine yavaş ama saolasın 1080pde yağ gibi oldu oyun.

Geçen full ayarlarda tomb raider 4k denedim. Acayip takılıyo ama oyunu durduğu yerde bile otur izle, tablo gibi. Öyle oyun oynamak inanılmaz bi deneyim olmalı. Şu kartlar çıksa da alsaamm.

Dota 2 bile 4kda bambaşka bir oyunmuş gibi gözüküyor..

discussioncontroller