4k çözünürlükte ve Ultra ayarlarda oyun oynamak için gereken sistem...
Duck
Üye
Titan x bile tek başına 4kda çuvallamış bence. Ultra ayarlarda 40fps vermiş shadow of mordorda ortalama. En az 4bin tlye ülkemizde satılacak bir karttan bahsediyoruz..

Metroda 4kda full ayarlarında 25 fps. Saçmalık..

http://www.chip.com.tr/inceleme/nvidia-geforce-gtx-titan-x_4484.html

Umarım sli yapınca değerler 60fpse yaklaşır diyorum pek umutlu olmayarak.
JerryJerry
Üye
Nvidia'nın Pascal ailesi gelene kadar 4k'dan pek verim alabileceğinizi sanmam.

Mevcut donanım havuzunda dehşet paralar döküp, 40-50 fps almak insanı üzer.
AkatoshAkatosh
Üye
Bir önceki sayfada demiştim zaten tek başına yeterli olmayacağını, ama SLI durumunda 4K'i rahat götürür Titan X.

Titan X'ten önce parası olan adam için bile 4K hayaldi, şimdi mümkün.
3'lü 4'lü setuplar hiçbir zaman oyunlar için optimal sistem değil, parası olan adam içi bile değil. Piyasadaki oyunların çok büyük bir kısmında doğru düzgün SLI Scaling yok, 3. ekran kartını taktığınızda size getirisi %30 anca oluyor, o da olursa. Bazı oyunlarda hiç getirisi olmuyor. 4. kartın getirisi ise çoğu zaman %10'larda kalıyordu. O da daha önceden dediğim gibi, olursa. Bazı oyunlar 3'lü-4'lü sistemleri hiç desteklemiyordu, açamıyordunuz oyunu ve 1-2 kartı kapatmak zorunda kalıyordunuz.

Şimdi paranız varsa 2 tane Titan X alıp bunlara sıvı blok takıp makul miktarda OC yaptığınızda 4K'de oynayamayacağınız oyun yok diyebilirim. Üstelik 12GB VRAM oluşu da çok büyük bir avantaj, önümüzdeki senelerde hiçbir şekilde VRAM açısından kısıtlama yaşamayacaksınız demek.

Beğenenler: Astus

Duck
Üye
Akatosh dedi:

Bir önceki sayfada demiştim zaten tek başına yeterli olmayacağını, ama SLI durumunda 4K'i rahat götürür Titan X.

Titan X'ten önce parası olan adam için bile 4K hayaldi, şimdi mümkün.
3'lü 4'lü setuplar hiçbir zaman oyunlar için optimal sistem değil, parası olan adam içi bile değil. Piyasadaki oyunların çok büyük bir kısmında doğru düzgün SLI Scaling yok, 3. ekran kartını taktığınızda size getirisi %30 anca oluyor, o da olursa. Bazı oyunlarda hiç getirisi olmuyor. 4. kartın getirisi ise çoğu zaman %10'larda kalıyordu. O da daha önceden dediğim gibi, olursa. Bazı oyunlar 3'lü-4'lü sistemleri hiç desteklemiyordu, açamıyordunuz oyunu ve 1-2 kartı kapatmak zorunda kalıyordunuz.

Şimdi paranız varsa 2 tane Titan X alıp bunlara sıvı blok takıp makul miktarda OC yaptığınızda 4K'de oynayamayacağınız oyun yok diyebilirim. Üstelik 12GB VRAM oluşu da çok büyük bir avantaj, önümüzdeki senelerde hiçbir şekilde VRAM açısından kısıtlama yaşamayacaksınız demek.

Bana mailınızı verebilir misiniz? Şu Vram dediğiniz nedir, sıvı blok nerden alınır, kime monte ettirilir falan bu konulara çok yabancıyım.

Kendi sisteminde msi gtx980'e msi gaming appden overclock tuşuna basıyorum.

Anakartta da overclock prestlerinden gamer'ı seçiyorum.

Overclokdan anladığım da bu kadar.

Bir de eskiden sli yapınca yeteri kadar performans artışı olmuyordu derken titan xle bu sorun giderildi mi? Artık yeteri kadar performans artışı oluyor mu?

Çünkü sli yapınca 8bin tl falan ediyo, hala aynı sorun devam ediyorsa, ne kadar paran olursa olsun değmez gibi geliyor.

4Kyı rahat rahat kaldıracak ekran kartlarının çıkmasına anladığım kadarıyla 1 sene falan var ki, ben o konuda şu an bekleyemicek kadar sabırsızım.

RidygoRidygo
Üye
image
image

Olması gereken performans ancak 3 way titan sli ile sağlanıyor. Yani 4K Ultra ayarlar için daha çok erken. Yani boşverin. 1080 iyidir.

image
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Titan X SLI ile AC Unity 720p 30 fps oynanıyor mu düşük ayarlarda...
AstusAstus
Üye
gtx760'la, 900p'de 40 fps oynanıyor ultra'da. anlamadım =P
RidygoRidygo
Üye

Titan X SLI ile AC Unity 720p 30 fps oynanıyor mu düşük ayarlarda...

image
AkatoshAkatosh
Üye
Ridygo dedi:

Olması gereken performans ancak 3 way titan sli ile sağlanıyor. Yani 4K Ultra ayarlar için daha çok erken. Yani boşverin. 1080 iyidir.

image

Olması gerekenden kastınız nedir? İki Titan X 60FPS'yi geçmiş işte daha nolsun. 4K 30FPS bitti, 60FPS bitti de 120FPS'si mi kaldı bir de.

Ki unutmamak da fayda var muhtemelen bunlar stok ayarlarda yapılmış testler.
BonecrusherBonecrusher
Üye
Ridygo dedi:

"olması gereken performans" ne yav, avg 45-60 fps aralığında oynayabilirsen (min 30'dan düşmeyecek biçimde) oyunu akıcı hissedersin zaten.
60 fps üstünde oynamanın bir mantığı yok, monitör 120fps-144fps desteklese bile onu hissetmen çok zor. (hissedilmez demiyorum, çok zor diyorum)

şu alttaki testlere göre 780Ti SLI ile gayet akıcı (60+ üstü) performans alabiliyorsun. daha çok erkenlik bir durum yok o yüzden.

image

image

ha, performans kaygın varsa (yani "monitörüm 60fps desteklese bile oyun 300fps'nin altına inerse midem bulanır" gibi) o zaman da bırak 1080'i, 720p minimum ayarlarda oynayacaksın oyunları...
discussioncontroller