4k çözünürlükte ve Ultra ayarlarda oyun oynamak için gereken sistem...
Duck
Üye
Şimdi sıkıntı şu ki, 1080p normal monitörlerde belki cam gibi görüntü verirken benim kullandığım 55inç televizyonda 720p gibi hissettiriyor kendini. İşin boyutu 4k yapınca değişiyor. O zaman ki görüntü sürekli vurguladığım gibi daha önce şahit olmadığım harika bişeye dönüşüyor.

Hatta onu gördükten sonra çoğu oyunu steamden silip, bu sistemi yaptıktan sonra hakkıyla oynama sözü verdim kendime.

Titanı x'i gereken soğutucuyla sli yapınca eğer değerler 60fpsin altına düşmeyecekse, (crysis, metro ll gibi oyunlarda ) ( o oyunları baz alıyorum ama oyunları sevdiğimden değil genelde bu iki oyunda fps düşmeyince hiç bi oyunda düşmüyo) alabilirim.

Fakat işte eski kartım sliydi. Texture flickering gibi sorunlardan sliyi devre dışı bırakmak zorunda kalıyodum bazı oyunlarda. Ya da bazı oyunların sli desteği yok gibi durumlar hatırlıyorum. Sli titan x alıp, tekini verimli halde kullanamamak da çok koyar adama.

O yüzden Akatos mailını istedim. Sen benden daha bilgilisin elbet ilerde de yardımın dokunacaktır. Mail verebilirsen çok sevinirim.
BonecrusherBonecrusher
Üye
55inç TV 4K destekliyor mu?
Duck
Üye
Destekliyo. Modeli şu: http://www.sony.com.tr/support/tr/content/cnt-specs/KD-55X8505B/list

Sonynin bu serisinde input lag en düşük diye tercih etmiştim, hiç sorun yaşamadan kullanıyorum.

Online fpslerde ufacık sapmalar bile önemli diye sadece oyun moduna alıyorum, onun dışında hep sinema modunda. Her açıdan mükkemel bir tv.

Odam ve masa üstüm şu şekilde:

image

image

image

Beğenenler: Bonecrusher

AkatoshAkatosh
Üye
Duck dedi:

O yüzden Akatos mailını istedim. Sen benden daha bilgilisin elbet ilerde de yardımın dokunacaktır. Mail verebilirsen çok sevinirim.

Sıkıntı yok forumdan mesaj atabilirsiniz bana. Mail çok kullandığım veya kontrol ettiğim bir şey değil zaten.
Duck
Üye
Tamamdır saolasın.
SoddorathSoddorath
Üye
O klavyeyi mouse u nasıl kullanıyorsun bilemedim.

Konsol setup'ı olmuş. Masaüstü değil.
BonecrusherBonecrusher
Üye
yalnız oda çok iyiymiş, yatak yanında koltuk felan
goo_khangoo_khan
Üye
..
Soddorath dedi:

O klavyeyi mouse u nasıl kullanıyorsun bilemedim.

Konsol setup'ı olmuş. Masaüstü değil.

Sehpanın üstünde Logitech F710 da gördüm sanki.
Duck
Üye
Ayaklarımı pufa uzatıp tahtayı üzerime alıp gayet rahat bişeklilde oynuyorum oyunları.

Mouse razer mamba, klavye k800, gamepad f710.

Klavye piyasada hem wirelesslı hem aydınlatmalı olan tek klavye. Yoksa başka klavye kullanırdım.

Konsol setupı gibi masaüstü setupı yaptım gayet de işlevsel oldu. Mobilyanın içinde duran bilgisayar kasası hiç sırıtmıyor hatta ona da led aydınlatma yapınca çok şık durdu. Bazen yatarak film ve oyun oynadığım da oluyor.

Windows desktop'ıda 4k kullanıyorum, uisini yüzde 200 yapınca bir sıkıntı kalmıyor her şey okunaklı.

Oyunlarda da dediğim gibi sırtımı yaslayıp, ayaklarımı uzatıp klavye mouse oynamak gibisi yok.

Ekranla mesafem düşük ama bu da özellikle fps oyunlarda ilginç bir hava katıyor. Vr gibi olmasada düşmanı görmek için kafamı da oynatmak oyunun içinde gibi hissetiriyor.

Şöyle ki..

image

Duck
Üye
dip not: Görmemiş gibi koydum bunları ama durum öyle değil. Reklam olmayacaksa bütün paraları 150 tl ile başladığım kumarda kazandım. Toplamda 12bin tl kazandım. Hepsini bunlara yatırdım.

1 yıl boyunca sistem rulet oynadım ama kesinlikle tavsiye etmem 5-6 kere tüm kazandığım parayı yüzde 50 kaybetme şansıyla burun buruna geldim. Kalbin kaldırabileceği bir olay değil o. Kendime koyduğum üst sınır 1000tlyi, 12bin tl olana kadar çekemedim. Sonra arkadaşların kızmasıyla çekip, tamamen kumarın her cinsini bıraktım.
discussioncontroller