4k çözünürlükte ve Ultra ayarlarda oyun oynamak için gereken sistem...
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
dodgerdodger
Üye
g-sync donanım bazlı, free-sync yazılım bazlı diye biliyorum. bi de nvidia lisans vs alıyor zaar.

hatta gsync'te monitörde fan vs oluyormuş sanırım.

Beğenenler: MAVİSAKAL

creiGncreiGn
Üye
Freesync (daha dogrusu adaptive sync), acik kaynak kodlu, butun monitor ureticilerinim kullanabilecegi bir teknoloji iken, g-sync nvidia'nin kendi yazilimi. Ek olarak bu teknoloji nvidia'nin kendi kontrolcusu vasitasi ile yonetiliyor. O kontrolcunun ciddi bir maliyeti yok elbette ama lisanslama ucreti var. Bir de monitor ureticilerinin soyledigine gore g-sync kontrolcusu maliyetli olmasa dahi monitorun icinde yer kapladigi icin ayni modelin g-sync olmayan modeline gore tasarimda degisiklige gidilmesi falan da gerekiyor imis, o da maliyeti arttiriyor vs. vs. El mahkum gidip g-sync'li monitor alinacak ama adaptive sync kullanilmak isteniyorsa. 10xx kartlar o kadar basarili ki Nvidia tercih etmemek mumkun degil maalesef.

Klasik nvidia tekelciligi. AMD adam olsa da Nvidia ve Intel'in musteri opmeye yonelik tekelci politikalari zayiflasa biraz.

RidygoRidygo
Üye
ASUS PG27UQ bekliyorum.

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
En az 6K olur bu.
RidygoRidygo
Üye
$1.200 olacakmış. Şu an 4.440 lira ediyor. Sonbahar'da çıkacağını düşünürsek, referandum vs bu pazartesiden itibaren dolar tırmanacağı için dediğin radde gelebilir gerçi.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
2K'lı IPS panelli Asus zaten 4K civarında. Dolar aynı kalsa bile bunun fiyat 6K'dan aşağı olmaz.
RidygoRidygo
Üye
HDR olmayan monitör alınmaz şu saatten sonra. Hepsi çöp statüsünde benim için.

Beğenenler: creiGn

creiGncreiGn
Üye
Kesinlikle katiliyorum. 144hz ve gsync senin icin olmazsa olmaz ozellikler degilse arka sayfadaki lg32ud99'a da bir bak. 1000'den piyasaya cikacak fakat fiyati cabuk dusecektir. Asus icin guzel bir alternatif gsync sart degil dersen. Ikisi de ciktiginda karar verecegim ben.
RidygoRidygo
Üye
1080P - IPS - HDR monitör gelse keşke. Ekran kartı değiştirmeye zerre gerek yok çünkü.

discussioncontroller