Dave Blake
Üye

Mestia trailer'ı çok meh olmuş yahu. Müzikler berbat ayrıca harita ile ilgili doğru düzgün bir şey anlatmıyor.

.................

Şu oyuna helikopter gelsin artık. Bir de deniz, çıkarma senaryoları vs gelsin. Çok yavaş çalışıyorlar gibi geliyor bana. Oyun bitmeden milletin hevesi kaçıcak gibi.

ARMA almadığıma pişman olmaya başladım.

Oyunda hala PR'deki Muttrah City haritasındaki gibi bir ''combined arms'' mücadelesi yok. E zaten bu oyunu oynayan adam da grafik için oynamıyor. İndiriyor PR'yi orada takılıyor(şahsen ben öyle yapıyorum.) Öyle biraz iyi grafikli çatışmalı bişey istediğimde canım PUBG açıyorum. Yukarıda da değindim. ArmaA2:PR'deki gibi köklü değişiklikler lazım. Araç fizikleri ve animasyonlar bunun en önde geleni. Mesela bir sıhhiye yada mangadan herhangi biri ''dead'' olmayan bir yaralıyı yerde sürükleyerek çatışma bölgesinden uzaklaştırabilmeli. Tabi bunu yaparken silah kullanması engellenmeli ve yaralıların kanamadan ölme süresi düşürülmeli. Yine hava araçları ve yakın hava desteği için lazerle işaretleme mutlaka eklenmeli. Ha keza ağır tanksavar silahları öyle. Helikopterlerden ''fast rope'' yapılabilmeli, helikopterlerle ArmA2:PR'deki gibi araçlar ve çeşitli konuşlandırılabilirler taşınabilmeli. Tüm bunlardan mutlaka Muttrah haritası gelmeli.

NoumenonNoumenon
Üye
Mestia videosu biraz PR'nin büyük güncellemeler öncesi yaptığı videolara benzemiş, evet. Sonuçta free-weekend öncesi yapılmış bir video bu, ama o amatör hava hoşuma gidiyor benim.

Animasyonlar, Fast rope, helikopter, tank, farklı factionlar vs. gelecek oyuna bildiğim kadarıyla. Adamlar belki yavaş çalışıyor ama unutmayın şu haliyle bile oynanabilir bir oyun squad -AMD sistemler hariç :)
Tabi bence de en geç 2018'in başında şu üstte sayılanların birkaçını kapsayan büyük bi güncelleme gelmeli oyuna.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Orderabi dedi:

ben oynamıyorum animasyonlar değişene kadar da oynamam herhalde

oyun ayrıca nası bi downgrade yedi bilmiyorum ama kötü gözüküyor ya

Oyun grafikleri kötü değil yahu. Yani video ya göre konuşuyorsan video oyunun grafik kalitesini kesinlikle yansıtmıyor.

Yok oyuna girip herşeyi ultra ya getirdin ve grafikleri beğenmediysen eğer daha iyi grafikli bir oyun söyle bana diyeceğim. Ben Full ultra grafiklerle oynarken bazen manzaraya dalıp oyunu unutuyorum.

Oyunu ultra da oynamamamın yegane sebebi henüz optimizasyon iyi değil ve Yüksek grafikler düşmanı görmeyi zorlaştırıyor. Hile gibi ama grafikleri düşürünce düşman daha rahat tespit edilebiliyor.

Editleyeyim derken kendi mesajımı beğendim :/ minnacık telefon ekranına goril gibi ellerimle müdehale etmeye uğraşınca böyle oluyor.

Beğenenler: SmoKiNg ACE

NoumenonNoumenon
Üye
Son güncellemeyle birlikte steam'deki mod çalışmalarını indirebilirsiniz. Helikopterler de mevcut.
NoumenonNoumenon
Üye
Helikopter moduyla ilgili şöyle iki bilgilendirme videosu yükledim youtube'a. Umarım faydalı olur:

Spoiler:

NoumenonNoumenon
Üye
Orderabi
Üye

Orderabi dedi:

ben oynamıyorum animasyonlar değişene kadar da oynamam herhalde

oyun ayrıca nası bi downgrade yedi bilmiyorum ama kötü gözüküyor ya

Oyun grafikleri kötü değil yahu. Yani video ya göre konuşuyorsan video oyunun grafik kalitesini kesinlikle yansıtmıyor.

Yok oyuna girip herşeyi ultra ya getirdin ve grafikleri beğenmediysen eğer daha iyi grafikli bir oyun söyle bana diyeceğim. Ben Full ultra grafiklerle oynarken bazen manzaraya dalıp oyunu unutuyorum.

Oyunu ultra da oynamamamın yegane sebebi henüz optimizasyon iyi değil ve Yüksek grafikler düşmanı görmeyi zorlaştırıyor. Hile gibi ama grafikleri düşürünce düşman daha rahat tespit edilebiliyor.

Editleyeyim derken kendi mesajımı beğendim :/ minnacık telefon ekranına goril gibi ellerimle müdehale etmeye uğraşınca böyle oluyor.

reyis her şeyi ultrada oynuyorum ama hala bazı mapler diğerlerine göre çok kötü gözüküyor. bu oyun ilk çıktığı zamanki ivmesinde yükselmiyor, amd işlemciler için downgrade mi ettiler nolduysa o geçen seneki müthiş gözüken tarlalar falan kalmadı artık. şöyle güzel bir animasyon update ve yeni oyun modları gelse döneceğim ama halihazırda her mapin çirkin gözüken tarafı senin dediğin güzel gözüken taraflarından çok daha fazla, yoksa beni de çarpan görüntüler oluyor bazen.
Dave Blake
Üye
Noumenon dedi:

Şu oyun çok çok daha iyi duruyor.
NoumenonNoumenon
Üye
@Orderabi

İki, üç hafta içinde v10 çıkacak. Geçen haftasonu da iki gün boyunca v10'un denemesi yapıldı. Bahsettiğin animasyon değişiklikleri geliyor -hatta geldi de denebilir. (Yeni sıçrama/atlama animasyonları, yüksek duvarlardan tırmanabilme, çömelerek koşma... Bunların dışında silahlar ve araçlarla ilgili önemli gelişmeler de var).

Beğenenler: hammer_of_alkadraz

NoumenonNoumenon
Üye
Bunun için ayrı başlık gerekecek galiba

Beğenenler: hammer_of_alkadraz

discussioncontroller