Need For Speed
TaxmanTaxman
Üye
underground zamanlarında bu gündüz olsa ne güzel olur hee diye düşünüyordum ben hep. sonra most wanted çıktı zaten
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
creiGn dedi:

Son oyunun dediğim gibi ne kadar iyi kötü olduğunu bilemem ama NFS'de gözle görülür bir özensizlik var uzun zamandır. Olay oyunun arcade olmasından ziyade kalitenin her oyunla daha da düşmesi.

Hatırlıyorum da Underground yeni çıkış, lisedeyiz biz de, okuldan kaçıp deli gibi oynardık internet kafelerde. Ondan bir kaç yıl sonra gelen Carbon ve Undercover amma hayal kırıklığı yaratmıştı. Ondan sonra da takip etmeyi bıraktım zaten. Hele Porsche Unleashed ve öncesindeki seviyesine değinmiyorum bile serinin.

Satış rakamları nedir bilemiyorum ama exclusive olan GT ve Forza serileri NFS'den daha çok satıyordur diye tahmin ediyorum NFS multiplatform olmasına rağmen. Bence NFS'in gitmesi gereken yön Forza Horizon ayarında bir arcade oynanış olmalı; ideal dengeyi sağlıyor iki uç arasında. Forza Horizon 3 pc'ye çıkıyorsa kesinlikle alınır mesela.

*20 araç nedir bu arada yav, tam anlamıyla rezillik. Bağımsız oyunlarda dahi bunun bir kaç katı lisanslı araç var.

Araba sayısında haksızlık etmişim galiba :( . Menüde hızlı geçince baya atlaya atlaya gidiyormuş. :!

Üşenmedim saydım, 58 araç var şuana kadar benim bulabildiğim. Legendary olanlar da dahil(legendary'i de ben uydurdum, bunların başka adı/jargonu var mı bilmiyorum oyun içinde). :trophy

Dediğim gibi daha fazlası açılıyor mu bilmiyorum.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Valla ben son kararımı verdim, bu oyun olmuş.

Bazı yarışlar var ki, kendim oynadığım halde bi yandan ekranda olanları izlerken, o an ki hissiyat ile ağzımın suyu akıyor yani.

Oyunun eksikleri yokmu? illaki var. Mesela araç içi kamerası olmaması, bu zamanda çıkan bir oyun için büyük eksiklik. Hem de öyle böyle değil. Tabi arcade yarış oyununda araç içi kamerayla nasıl oynayacaksın oyunu orası ayrı mevzu ama yine de olması gerekirdi. Mesela "2005 most wanted" da bile pist yarışları vardı bunda da olmasını beklerdim olmaması kötü olmuş. Gerçi hikayeyi bitirmedim henüz, belki ileride açılıyordur bilmiyorum. İnternetten de araştırmıyorum özellikle ki süprizi bozulmasın bazı şeylerin.

Ama artıları daha fazla; oyundaki oynanış, hissiyat, ortam vs inanılmaz güzel olmuş bence. Bu kadar başarılı olmasını hiç beklemiyordum açıkçası. Uzun zamandır oynadığım da en iyi yarış oyunu olmuş bence.

Bu arada oyunda eski NFS'lerden popüler olmuş olan müzikler de var. NFS: SE nin müziğine denk geldiğimde oyunu bıraktım müziği dinledim resmen. Buram buram nostalji buram buram keyif :)

Bu oyunun dinamiklerini bozmayıp bunun üstünden gitmeye devam ederlerse ikinci oyun, daha fazla içerik ile beraber, efsane olur öyle diyeyim.

**Daha çok yazarım ama boş yere wall of text döşenmek istemiyorum. Merak ettiğiniz bir şey varsa sorun söyleyeyim. Veya bilmiyorsam dener söylerim var mı yok mu ya da nasıl.
ripperkamil93ripperkamil93
Üye
Oyun içi performansı nasıl peki aynı yapımcı Rivals'a 30-fps cap gibi bir mallık yapmıştı.
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
FPS olarak bakmadım, akşam açıp bakarım, ama ben herşey ultra da oynuyorum ve yağ gibi akıyor oyun.

sistem:

windows 10 64bit
İntel i5 6600 3.3ghz
Geforce gtx 960 4gb
8gb ram
DharkanDharkan
Üye
Pc'de Fps cap falan yok yahu, hatta oyunu tanıtırken onun reklamını yapıyorlardı.
ripperkamil93ripperkamil93
Üye
Rivals dedim ama orada ben.
DharkanDharkan
Üye

Rivals dedim ama orada ben.

E tamam, ben de bunda yok diyorum. Bunda var mı yok mu diye sormuşsun gibi geldi, ona cevap verdim.

Beğenenler: ripperkamil93

SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Var mı gelen?
SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Oyunu bitirdikten sonra arkadaşların ile girdiğinde onlar oyunu bitirmediyse onların yarışlarına katılamıyorsun anladığım kadarıyla. Çok saçma olmuş yahu :s

Milletin oyunu bitirmesini mi bekliycen anasını satim. Ya da sadece speedlist mi oynamam lazım. NE aptalca bir iş olmuş bu anlamadım.
discussioncontroller