XCOM 2
İ. Evrenİ. Evren
Üye
sithari dedi:

In XCOM: Enemy Unknown and XCOM: Enemy Within, only the most skilled operatives dared to play on the Impossible Ironman difficulty setting. This setting limits players to a single save file, so there are no do-overs; there are no second chances. The majority of players who accepted this challenge lost quite early on in the war against the alien threat.

This is the setting for the bleak future players will find themselves in when XCOM 2 launches in November. Learn more about the setting and how XCOM lost the war in this in-depth piece on IGN.

Özetle ilk oyunun sonu şöyle kabul edilmiş. İronman zorluk derecesinde oynayıp oyunun sonunu getiremeyen oyuncuların hikayesi kabul edilmiş. Yani ilk oyunda başarısız olmuşuz. Meh..

http://xcom.com/news/en-xcom-2s-bleak-future-impossible-iron-man-is-canon

Çok mal bir açıklama yapılmış. Kısa kısa oyun alternatif bir zamanda geçiyor deselerdi millet bu kadar tatava yapmazdı. Ironmanmiş falan blah blah nedir valla. Bu alternatif zaman mevzusu ile de güzel senaryo yazılabilirdi.
BonecrusherBonecrusher
Üye
hayır niye illa tek bir sonu yapmak zorunda kalıyorlar ki onu anlamadım.

"iyi sonda bitirdiniz dünyayı kurtardınız, ama bir şekilde paravan şirketle dünyaya yine de kök saldılar" felan diye de açıklayabilirlerdi.

Beğenenler: İ. Evren

CoraxCorax
Üye
Fairon dedi:

Corax dedi:

xcom 2 nin böyle olması direk enemy within i çöpe atmak demektir. çok saçma

Niye ki? Tam olarak nerden kestiklerini söylememişler. Sadece XCOM yapılanması başarısız oldu diyip bunu da oyunu Iron Man oynayan çoğu kişinin bitirememesi ile süslemişler. Çoğu kişi oyunun başlarında başarısız oldu denmiş ama EXALT da başlarda müdahil oluyordu diye hatırlıyorum sanki ben. Oyuncunun ilk bölümde kaybettiğini düşünsek bile EXALT'ı ekleyebilirler, o hikaye devam edeceği için.

hacı bu solomon mudur nedir xcom yenildiğinde daha lazer silahı keşfedememişti dedi bi aralar. exalt oyunun ortalarında (lazer silahlarının ortaya çıktığı anlarda) ortaya çıkıyor adam gibi.
XFire1994
Üye
Yav bu elemenların bizi direkt yok etmek yerine alttan uğraşması bizi gelecek için uplift etmeye çalışmak değil miydi, oradan bağlasalardı?

Hayır olay saçma, iron manle açıklaması tuzu biberi olmuş bir de

Bioware de "oyuncuların %60ı Wrex'i vurduğu için onu ölü kabul ettik" mi deseydi o zaman ME'de
M3rett0
Üye

Çok güzel görünüyor.

PomeronPomeron
Üye
XFire1994
Üye
Steam preorder 220 TL diyor

WOWOWOWOWOW
JerryJerry
Üye
2016 yılında Euro'yu 3.65 TL olur diye hesaplamışlar.

60 Euro işte...

Ek; O fiyat Şubat ayına doğru artar, bekleyin ve görün.
RedBeardRedBeard
Üye
witcher 3 ve mgs 5 gibi oyunlar 100 tl altı satılıyorken kimse vermez 200 lira xcom için.

sevgili dostumuz ahmet, iyi ki varsın.

büdüt: bize neden kazık bu 2k fiyatları anlamıyorum, Aral yüzünden mi? Rus fiyatına baktım oyunun 1499 ruble, yani 22 dolar civarı yapıyor.
JerryJerry
Üye
Aral yüzünden.

Rekabet kurulu bunlara yakın zamanda boruyu yerleştirecek, az kaldı. Yedikleri cezadan sonra bir daha toparlanabileceklerini sanmıyorum, Vatan Bilgisayar bile sırf soruşturma süreci var diye indirimleri kesmek zorunda kaldı. Şirketler suçlu bulunduğu takdirde ibretlik maddi cezalara çarptırılıyor.

Beğenenler: Pomeron, RedBeard, Corax, Astus

discussioncontroller