7 Haziran 2015 Genel Seçimi
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
bir an gayet net anımsadığım ve bir kısmı bu ve önceki gündem başlığında da defaatle yer almış sürü sebil olaya dair şüpheye düşerek (buna kendimi ikna etmem bir hayli çabamı aldı), sadece ilk anda aklıma gelen iki haber ajansının dahi sığınmacıların kabulünden bu tarafa onlarla ilgili derlediği ve yayıncı kuruluşlarla paylaştığı haberlere baktım da...

neyse...

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Buteo dedi:

Yahu neresini çarpıttım? Dört partinin de ilgili bölümünü okudum, hiç biri mültecileri yüksek maliyetle yahut hırsızlık, soygun, isyan, dilencilik, salgın hastalıklardaki yayılma, uyuşturucu kullanımı, fuhuş, çocuk yaşta evlilik, yasa dışı işçilik, kontrolsüz kira artışıyla suçlamıyor. CHP bile çok daha sıcak yaklaşıyor. Adamlar bunca sorunu Suriyeliler'e atmış, ardından araya bir kelime serpiştirmiş ne kadar iyi niyetli olduklarını göstermek için.

hala türkiye'den bahsediyoruz di mi?
MeurglysMeurglys
Üye
Buteo dedi:

AKP-MHP koalisyonu olabilecek en kötü şey olur. AKP iktidarını MHP'ye tercih ederim, biri liberal islamcıyken diğeri milliyetçi islamcı. Nefes aldırmazlar adama, mahvederler ülkeyi.

AKP ve CHP bence tam aksine oy kazanacak son partiler. MHP oy kaybetmez aksine bir miktar arttırır, fakat HDP kadar arttırır mı bilinmez zira HDP yavaş yavaş üçüncü parti olarak yükselecek gibi gözüküyor. AKP muhtemelen oy kaybı yaşayacak önemli derecede, CHP ise çok oynamaz.

>AKP
>liberal

ok
MeurglysMeurglys
Üye
hebelehoo dedi:

Mhp'nin programından değil insanların oy verme motivasyonlarından bahsediyorum. Bunları veya seçim barajının varlığını sen de aşağı yukarı biliyorsundur diye tahmin ediyorum.

Mhp'ye oy veren herkesin istisnasız 90'lardaki savaş ortamını isteyen kişiler olmadığını iq'su 80'in üstünde olan herkes biraz düşünerek rahatlıkla fark edebilir. Oturup sana bunu anlatacak değilim çünkü dediğim gibi o kadar basit birşey ki insan kendi kendine düşünerek rahatlıkla fark edebilir.

Yav seçmene göre bakarsan HDP'ye oy verenler de Kürdistan'ın kurulmasını istiyor ve çoğu PKK sempatizanı. HDP'ye gelince programda öyle bişey yok, MHP'ye gelince eh, tamam yok ama seçmen vs. olmuyor.
Gabriel Angelos
Üye
"Türkiye; önemli sayıda sığınmacının ülkemizde bulunmasının oluşturduğu yüksek ekonomik maliyet yanında, kentlerde oluşan hırsızlık, soygun, isyan, dilencilik, salgın hastalıklardaki yayılma, uyuşturucu kullanımı, fuhuş, çocuk yaşta evlilik, yasa dışı işçilik, kontrolsüz kira artışı gibi önemli sosyal problemlerle de karşı karşıyadır. Bu durum bir yandan başta kadın ve çocuklar olmak üzere sığınmacıların sağlıksız şartlarda yaşamlarını sürdürmek zorunda kalmaları sonucunu doğururken, diğer yandan Türk halkının ekonomik, sosyal ve psikolojik hayatını olumsuz etkileyen bir hale gel.. vsvs"

mükemmel yazılmış, burdaki sıkıntın ne
birader sizin avrupada işler nasıl bilmiyorum ama
biz burda çoğunluk olarak tüm suriyelilerin siktirip gitmesini istiyoruz, pariste belki suriyeli yoktur, ama burda ne olup ne bittiğinden haberin olduğunu sanmıyorum

bu işler yurtdışından hümanistcilik oynamakla olmuyor grizli kardeş
CaturdayCaturday
Üye

birader sizin avrupada işler nasıl bilmiyorum ama

UGANDA
ButeoButeo
Üye
"biz burda çoğunluk olarak tüm suriyelilerin siktirip gitmesini istiyoruz, pariste belki suriyeli yoktur, ama burda ne olup ne bittiğinden haberin olduğunu sanmıyorum"
Hah istee, acik olun soyle, dokun eteginizdeki taslari :)

Parise hayatimda gitmedim kardes. Ugandaya, tanzanyaya, kenyaya gittim, bunlar da elit sayilir mi gozunde?

Te allam.
CoraxCorax
Üye
image
hebelehoohebelehoo
Üye
Son 5 sayfanın üstüne beynim yandı resmen.

ButeoButeo
Üye
Tamam neyse ben kapattim konuyu.
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller