7 Haziran 2015 Genel Seçimi
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
kurtkapankurtkapan
Üye

biz burda çoğunluk olarak tüm suriyelilerin siktirip gitmesini istiyoruz, pariste belki suriyeli yoktur, ama burda ne olup ne bittiğinden haberin olduğunu sanmıyorum

bu işler yurtdışından hümanistcilik oynamakla olmuyor grizli kardeş

senin ne istediğini kim takacak

senin devletin orada savaşı tetikliyorsa it gibi alacak bakacak hepsine. vatandaşın bu "gitsinler memleketlerine" geyiği çok can sıkıyor.

adam savaştan ölümden kaçmış adam banane diyor. bir şey denecekse koşullarla, düzensizlikle ilgili denir. özel bölgeler kurulsun, çoğunluk orada dursun denir. entegrasyon nasıl sağlanır, savaş bittikten sonra bu insanlar nerelere nasıl dönecekelr bunlar tartışılır.

sorumlusu biz olmasak(ki biziz) dahi komşunda savaş varsa tabi ki mültecilere bakacaksın. görevin ulan. kan alırlar adamdan

ben de sevmiyorum da, adamın hayatı çok güzelmiş de buraya yolu düşmüş gibi saçma sapan konuşmanın lüzumu yok. savaştan kaçıyor adam

kısası, sorumlusuna sövün, kurbanına değil.

genel olsun,

ampır ampır konuşmayın...
acdervisacdervis
Mod
Bi ara kilitleyecem bu konuyu seçimler bittiği ve enine boyuna tartışıldığı için. Aklınızda bulunsun, buraya yazmadan evvel Gündem'e yazmayı düşünün, yarım kalan muhabbet varsa bitsin diye hemen kilitlemiyorum. İsterseniz bi "koalisyon mu erken seçim mi" konusu açarız.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
başlığı değiş yav
hükümet belirleşince konuyu kaparız
FirewingFirewing
Üye
Ampır wat

Devletin savaşı ağzı sulana sulana ellerini ovuştura ovuştura hyplamasının halk ile bir alakası olmadığını sen de çok iyi biliyorsun. Benim görevim falan değil abisi. Benim görevim en fazla tepemdeki züküklerden kurtulmak olabilir şu koşullarda. İşlemeyen demokrasinin hüküm sürdüğü toplumlar üzerinde sorumluluğu genele yayamazsın. Hatta hiç kimseye yayamazsın. Benim cebimi, toprağımı yeterince söğüşlememiş gibi bi de elin mağduruna kaynaklarımı yedşrtmeye hakkı yok o devletin.

Ha ben tam anlamamışım galiba, aynı şeyi söylüyoz gibi. Üzgünüm benim hatam.

Beğenenler: CombiningPerson

MeurglysMeurglys
Üye

Oruç tutunca daha da sapıtıyolar. İşide falan katılsalar bari de birkaç asalak daha eksilse Türkiye'den.
Gabriel Angelos
Üye
kurtkapan dedi:

biz burda çoğunluk olarak tüm suriyelilerin siktirip gitmesini istiyoruz, pariste belki suriyeli yoktur, ama burda ne olup ne bittiğinden haberin olduğunu sanmıyorum

bu işler yurtdışından hümanistcilik oynamakla olmuyor grizli kardeş

senin ne istediğini kim takacak

senin devletin orada savaşı tetikliyorsa it gibi alacak bakacak hepsine. vatandaşın bu "gitsinler memleketlerine" geyiği çok can sıkıyor.

adam savaştan ölümden kaçmış adam banane diyor. bir şey denecekse koşullarla, düzensizlikle ilgili denir. özel bölgeler kurulsun, çoğunluk orada dursun denir. entegrasyon nasıl sağlanır, savaş bittikten sonra bu insanlar nerelere nasıl dönecekelr bunlar tartışılır.

sorumlusu biz olmasak(ki biziz) dahi komşunda savaş varsa tabi ki mültecilere bakacaksın. görevin ulan. kan alırlar adamdan

ben de sevmiyorum da, adamın hayatı çok güzelmiş de buraya yolu düşmüş gibi saçma sapan konuşmanın lüzumu yok. savaştan kaçıyor adam

kısası, sorumlusuna sövün, kurbanına değil.

genel olsun,

ampır ampır konuşmayın...

kurtko kardeş zirilyon tane adamın başıboş istediği gibi ülkede dolaşması mı mülteci almak

mülteci almak var almak var birader, bu şekilde dolaşmaları hoş mu
suçlu elbet hükümet, başka bir sorumlusu yok ama sonuçta bu adamlar burda, sevmiyoruz. ya adam akıllı bir merkez kurup toplasınlar yada savaş bitince göndersinler, eğitim yok çalışma yok ahlak yok herhangi bir yarar yok hiçbişey yok, madem böyle kimseyi ülkeye başıboş salma

ayrıca grizli kardeş ister uganda ister westeros ister paris ister mordor nerede yaşarsan yaşa, burada olan herşeyi üç beş tane saçma sapan taraflı kaynaktan takip edip yorumladığına adım gibi eminim, onlar ne anlatıyor bilmiyorum ama durum o şekil değil. ayrıca kılıçdaroğlu açıklama yaptı hepsi ülkesine geri gönderilecek diye, hangi 4 partiden bahsediyorsun, uganda kurtuluş ordusunun siyasi kanadı bu ülkede yok bilmiyorsan haberin olsun

neyse beyler sizinde dükkanınızı kundakladıkları kız arkadaşınıza annenize küfür edip taciz ettikleri sevgilinizin yanında size 5-6 kişi giriştikleri zaman kimin ne bok olduğunu anlarsınız

edit: bazı yerlerde cümleler kaybolmuş, ekledim

Beğenenler: UnicornKnight

goo_khangoo_khan
Üye
kurtkapan kardeş bizim yaptığımıza mülteci almak denmez yalnız. mülteci öyle alınmaz. ya tampon bölgede ya kendi sınırlarında bir kamp açarsın, bunları oturtursun, güvenliklerini sağlarsın.

biz ne yapıyoruz, kayıt yok bir şey yok dolduruyoruz adamları ülkeye, adam gidiyor ilk otogara, aklına yatan şehre bir bilet alıyor, bam! ertesi gün izmirde komşum oluyor. direk sokakta geziyor adam. hiç entegrasyon falan yok, bu adamın psikolojisi bozuk mu, memleketinde savaş gördü mü, orada kafa mı kesti çocuk mu becerdi hiçbir önlem, adaptasyon kaygısı falan yok, senin çocuğunun oynadığı parkın karşısında ev kiralar oturur. kimlik yok, kayıt yok. sal gelsin.

bir devletin bunun olmasına izin vermesi kendi halkına; vatandaşlarının canına, güvenliğine ihanet etmesidir.

ButeoButeo
Üye
Yaw gabriel kardes ne diyorsun allasen.

Istanbulda yasiyorum alla allaa

Beğenenler: Gabriel Angelos

gduman94gduman94
Üye
goo_khan dedi:

kurtkapan kardeş bizim yaptığımıza mülteci almak denmez yalnız. mülteci öyle alınmaz. ya tampon bölgede ya kendi sınırlarında bir kamp açarsın, bunları oturtursun, güvenliklerini sağlarsın.

biz ne yapıyoruz, kayıt yok bir şey yok dolduruyoruz adamları ülkeye, adam gidiyor ilk otogara, aklına yatan şehre bir bilet alıyor, bam! ertesi gün izmirde komşum oluyor. direk sokakta geziyor adam. hiç entegrasyon falan yok, bu adamın psikolojisi bozuk mu, memleketinde savaş gördü mü, orada kafa mı kesti çocuk mu becerdi hiçbir önlem, adaptasyon kaygısı falan yok, senin çocuğunun oynadığı parkın karşısında ev kiralar oturur. kimlik yok, kayıt yok. sal gelsin.

bir devletin bunun olmasına izin vermesi kendi halkına; vatandaşlarının canına, güvenliğine ihanet etmesidir.

Adaptasyonu geçtim, kendi kültürünü de getiriyor çevresini kirletiyor gelen de zaten tek başına gelmiyor akrabaları, arkadaşları da sırasıyla geliyor hatta yerel halkı azınlık hale bile getirip mahalleyi eski halinden yaşanmayacak hale getirebiliyorlar, iki üç gündür göremiyorum ama benim oturduğum muhitte her caminin, her marketin her otobüs durağının kenarında suriyeli dilenci yer alıyor, çocukları ise para için üzerinize saldırıyor resmen yaşanmaz bir yer olmaya doğru gidiyor burası.

Belki söylediğim kötü anlaşılabilir fakat zihnen geri kalmış, geri kalmışlığı kabullenmiş her insandan nefret etmekteyim, bu insanların çoğu ortadoğu ve arap yarım adası insanlarını kapsıyor, elbette bu ülkede yaşayan insanlar da bu nefret kümemde yer alıyor.

Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller