7 Haziran 2015 Genel Seçimi
Gabriel Angelos
Üye
ya kardeş o zaman neyine mutlusun adamlarla yaşamaktan lys öncesi gece gece bastım frenzy yi yazdım bende
ReyJeyReyJey
Üye
insanların eylemlerinden dolayı topluluk olarak değil birey olarak sorumlu tutulması gerektiğini anlamak neden bu kadar güç geliyor yahu, suriyeli lobisi mi kız arkadaşına laf attı senin? atan iki üç tane dangalak için suçlaman gereken son güruh savaştan kaçıp boktan bir ülkeye sığınan insanlar olmalı. emin ol suriyede savaştan kaçıp burada yaşayabilmek için babası tarafından pazarlanan kızlar için de pek iyi gitmiyor yaşam.
UnicornKnightUnicornKnight
Üye
o kızları bilmem kaç yıllık karısına, sayısını kendisinin dahi şaşırdığı çocuklarına rağmen en çok "satın alanları" irdelemek lazım bir de bir ara...

ha ben irdelemem, bana ne ki... sosyologlar bunun için var nihayetinde...
gduman94gduman94
Üye

ya kardeş o zaman neyine mutlusun adamlarla yaşamaktan lys öncesi gece gece bastım frenzy yi yazdım bende

Mültecileri bu ülkeye sokup sokağa salmak yerel halktan daha çok mülteciye zararlı oluyor ülkemize gelen milyonlarca suriyeli vasıfsız eğitimsiz insanlar yani suriyenin fakir kısmı geldi, burada da söylenmişti suriyelinin çoğu kayıtsız son derece abartılan devlet gücü 1 milyon insana bile sağlıklı ortamda konaklamak için çadır bile yetiştiremiyor, sırf seçimde oy kazanmak için kayda almaya çalıştılar şehirlere yaydılar.
Şahsi fikrim her birinin bir bölgede tutulması ve sanayide veya tarımda geçici olsa da iş sahibi yapmak bu hem bizim yararımıza hem de mültecilerin hayrına olur ama artık türkiyemizde üç milyona yakın belki de fazla vasıfsız kayıtsız bir şekilde yaşayan ve hiç gitmeyecek suç dünyasına girmeye hazır giderek artan sayıya sahip bir suriyeli nufüsa sahip oldu.

Beğenenler: UnicornKnight

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
ReyJey dedi:

insanların eylemlerinden dolayı topluluk olarak değil birey olarak sorumlu tutulması gerektiğini anlamak neden bu kadar güç geliyor yahu, suriyeli lobisi mi kız arkadaşına laf attı senin? atan iki üç tane dangalak için suçlaman gereken son güruh savaştan kaçıp boktan bir ülkeye sığınan insanlar olmalı. emin ol suriyede savaştan kaçıp burada yaşayabilmek için babası tarafından pazarlanan kızlar için de pek iyi gitmiyor yaşam.

bunları ayırmak herhangi bir vatandaşın görevi değil ama
2-3 dangalağını neyin bilemem, kendi canını koruması için hepsine karşı tedirgin hissetmek durumunda kalıyor insan
yoksa sanmıyorum buradan herhangi birinin, kolunun altında çocuklarıyla yerlerde sürünen insanları izlemek istediğini
CoraxCorax
Üye
zamanında şunu yazmıştım:

esad tee 80 lerde castro nun yaptığını yaptı. ne kadar işsiz güçsüz, fakir, vs var ise yolladı bize. adam kendi ülkesini temizledi valla.
mmtmmt
Üye
kurtkapan dedi:

abiler nasıl delikanlı

abiler sevsin seni

Beğenenler: kurtkapan, Ravage

kurtkapankurtkapan
Üye
mülteci almanın temelleri tartışılmaz. gelen varsa alacaksın, bm dikte eder, sorumluluğundur.

bu işi sçp sıvadığımızı hepinizden fazla yazmışımdır. bunu tartışalım. bu adamların rehabilitasyonu, kendi ülkemize katmak istediklerimizin entegrasyonunu, batan mülteci politikamızı tartışalım. sokakta otururken yamacıma gelen ağlamalı çocuklardan hoşlandığım yok ama yapacak pek bir şey de yok.

kuzey suriye boyunca başka bir devlet(ie kürt devleti) kurulursa asıl o zaman nasıl göndereceğiz onu tartışalım. ülkenin 3'e bölünmesi tartışılıyor şu an

Beğenenler: XFire1994

Type_TridoronType_Tridoron
Üye
Şaka maka; Bahçeli AKP ile koalisyon yapacak... 2002 all over again...
BenjaminBenjamin
Üye
Bu tartışma kapatıldı.
Aktif Başlıklar
discussioncontroller