Amerikan Futbolu
YojimboYojimbo
Mod

Off çok kasıntı durmuyor mu ? bilgi hunters, itü hornets... : DDD

ilk başta öyle geliyordu ama insan alışıyor

gerçi illa türkçe istiyorsan sakarya üniversitesi tatankalar diye bi takımda var lel

Bizim takım da 9 Eylül Efeler mesela.

Öğrenci iken, Üni Lig'de de Pro-Lig'de de oynamışlığım vardır amerikan futbolunu defensive end olarak.

Swoosh dedi:

neden bunun ERKEK ADAM versiyonu afl'i takip etmiyorsunuz?

Rugby çok güzel bir spor olsa da, Amerikan Futbolu ile tüm dinamikleri farklıdır. Elma ile armut muhabbeti kısacası.

Ha Amerikan futbolunu yeterince "ERKEK ADAM" bulmayan arkadaşlara hayatlarında bir kere de olsa sağlam bir amerikan futbolu takımı ile idmana çıkmalarını öneririm :)

Beğenenler: Needless

Gabriel Angelos
Üye
yazdığını görmemişim,

ilk senem için qb çalışıyorum, farklı takımlarda oynayan arkadaşlarla top atışıyoruz haftada bikaç kez.
yalnız ilk başladığın sene qb olmak imkansız dediler, anca receiver başlarsın o da yedek falan tarzı duyumlar aldım. gerçi gideceğim üniversitenin takımı ilk defa kuruluyormuş daha, o yüzden hazır qb olacağını sanmıyorum. bu yüzden kasıyorum.

taktik kitabı çanta kadar tarzı geyikler dönüyor, sizin orda da öyle miydi? biraz anlatabilir misin yav deneyimlerini
YojimboYojimbo
Mod
Taktik kitaplarının muhteviyatı, oynadığın takımın hücum varyasyonlarına göre çeşitlilik gösterir. Koşu oyunu ağırlıklı mı oynuyorsunuz, pas oyunları mı daha ön planada vs. bir çok faktör var.

Hücum takımında çok kısa süre fullback olarak oynamışlığım var fakat benim olayım defanstı, o yüzden defensive end ağırlıklı oynadım. Defans takımı, hücum takımına göre daha içgüdüsel bir oyun tarzına sahiptir, karşındaki rakibinin oyununu saniyeler içinde okumak için tecrübeli olman gerekir.

İlk senende Qb olman çok zor gerçekten. Yetenekli olabilirsin, taktikleri çabuk kapabiliyor, baskı altında (ki deli gibi baskı altında olacaksın) çabuk karar verebiliyor ve uygulayabiliyor olabilirsin, şahane bir kolun da olabilir, fakat QB olarak hücum takımını yönlendirebilmen için, line'ının güvenini kazanman (en önemlisi), takımdaki herkesin oyun tarzını çok iyi bilmen gerekir. Bu da zaman alan bir süreçtir elbette.

Defensive end olarak, oyunda en keyif aldığım nokta QB'ye (mümkünse blind side'dan) sack yapmaktır. Tarifi zor bir duygudur :) (bkz
) Benim gibi manyaklar olacak yeni karşında :)

Beğenenler: Gabriel Angelos

kral julienkral julien
Üye
Alıştıktan sonra şu darbeyi yemek bile garip bi tatmin duygusu yaratıyordur dimi hocam

ama konsept olarak korkutucu gözüküyor tabi

100 kiloluk yojimbonun bana bunu yaptıgını hayal etmek istemiyorum

Beğenenler: Baueltz

YojimboYojimbo
Mod
Darbe yemekten keyif alma durumuna geliniyor lakin blind side'dan darbe aldığında, cut yediğinde, ya da kaska sağlam bir darbe aldığında keyiften ziyade travma durumu yaşıyorsun :) Bir beş dakika "Nerdeyim lan ben?" ruh haline girebiliyorsun. Darbenin geleceğini kestirip küçülebilirsen, yani "darbeyi alabilirsen" çok bir sıkıntı olmuyor, karşındaki yaratık değil ise.

Benim amerikan futbolunu bırakışım da belimdeki diskin yerinden oynaması ile oldu zaten. (6 ay sonra dönebilirdim sahalara fakat bir yandan üniversitenin bitmesi, diğer yandan eski formu yakalayacak, idman açığını kapatacak popoya sahip olamayışım vs. ile bıraktık)

PS: Defans takımının güzelliği de darbeyi alandan ziyade vuran taraf olmanın dayanılmaz hafifliği zaten :) Bir de linebacker oynayabilseydim şukela olacaktı fakat çok iyiydi linebacker'larımız, o kadar uzun süre oynayamadım zaten.

Gabriel Angelos
Üye
biraz geç olmuş yazdığını göremedim malum üniversiteye başladık vize haftaları falan derken nefes aldırmıyorlar :(

adımızı bahçeşehir üniversitesi phantoms olarak belirledik, ekipmanlarımızın gelmesini bekliyoruz. qb hayallerimi bıraktım artık, ki qb'den çok daha eğlenceli bir mevki varmış o da linebacker. defans takımı ofanstan kat kat daha eğlenceli geliyor bana.

haftada iki kez idmanımız var şuan ileride artacak. linebacker için, özellikle mlb için kasıyorum bu aralar. kilo almaya çalışıyorum 84'ten 90'a çıkabilirsem güzel olacak. çok zevkli spormuş yav illet, artık soccer'ın yüzüne bakmıyorum :D
SwooshSwoosh
Üye
>soccer

adam amerikanlaşıp futbol demeyi bile bırakmış vay be

Beğenenler: Nuvole Bianche

ToroToro
Üye
Ponpon kızlarla seks yapıp nerdleri çöp kutusuna atıyor musun gabriel

Beğenenler: Astus, Mosquétero, Trevor55, HOX

NeedlessNeedless
Üye

yalnız ilk başladığın sene qb olmak imkansız dediler

İlk sene qb olmak imkansız olmasa da pass ve rush routelarına ders çalışır gibi çalışman gerekiyor ki bu da 5 dakikada kavrayabileceğin bir olay değil. Oynamak istediğin mevkiye çalış, gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

discussioncontroller