Vertigo Comics
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
456 sayfa, 55 TL.

image

Kim gözleyecek gözcüleri?

Seksenli yılların ortasında Alan Moore ve Dave Gibbons, çizgi roman tarihini kökten değiştiren ve popüler kültürün çizgi roman algısını yeni baştan yazan eşsiz bir eser yarattılar: WATCHMEN. Sıklıkla çizgi romanların ciddiye alınmasını sağlayan ilk eser olduğu söylenen WATCHMEN, süper kahramanların çok yönlülüğünü, psikolojik karakter derinliğini olabilecek en gerçekçi biçimde yansıtan yegâne eser.

Amerikalı süper kahramanların varlığının bile tarihe farklı bir yön verdiği bir dünyada, Amerika Vietnam Savaşı'nı kazanmıştır, Nixon hâlâ başkandır ve Soğuk Savaş devam etmektedir. WATCHMEN bir cinayet öyküsü olarak başlasa da kısa sürede tüm gezegeni ilgilendiren bir komplonun izleri ortaya çıkar. Nihayetinde, tekrar bir araya gelmiş bu kahramanlar Rorscach, Gece Kuşu, İpek Hayalet, Dr. Manhattan ve Ozymandias–s inançlarının sınırlarını zorlamak ve iyi ile kötünün çizgisinin nereye çizileceğini kendilerine sormak zorunda kalacaklardır.

Bu edisyonda, eserin yaratılış sürecindeki daha önce yayınlanmamış çizim taslakları ve çizer Dave Gibbons'ın yeni önsözü de metinlere eşlik ediyor.
YigitilhanYigitilhan
Üye
çıkcak mı yeni baskısı?
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
isoticisotic
Üye
çevirisi nasıl acaba ama yav. ingilizcesini almak istiyordum bu aralar ama çevirisi baskısı iyiyse bunu da alabilirim.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Sandman in baski ve çevirisi çok güzel. Bu da öyledir büyük ihtimalle.

Bu arada bkmkitap.com da %35 indirimli satiliyor.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
256 sayfa, 35 tl

image
JejunumJejunum
Üye
İthaki'nin bastığı Sandman'in ilk 2 cildini aldım, muazzam bir iş çıkarmışlar. Daha önce Sandman okumamıştım, gerçekten okuyunca insanın içine işleyen ve kanını donduran hikayeler var. Özellikle ilk ciltteki 24 Saat hikayesi uzun süre aklımdan çıkmayacak. Ayrıca aradaki bağlantılar muazzam. İlk ciltte Cehennemde Bir Umut hikayesinde sadece bir-iki panelde gözüken Nada ile Sandman'in ilişkisinin tam hikayesinin ikinci cildin prolog öyküsü olması çok hoşuma gitti.

Üçüncü cilt ne zaman çıkıyor haber var mı?

Beğenenler: MAVİSAKAL

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Kapağını paylaşmışlar fakat tarihi belli değil. Bu ay çıkar sanırım. Hem orjinal boyda basıyorlar hem de çeviri kalitesi oldukça iyi. Fiyatıda uygun. Watchmen'in baskısıda şahane.
JejunumJejunum
Üye
Watchmen'i almadım pek ilgimi çekmiyor diye. Ama efsane bir eser olduğunu biliyorum. Kapağı nerede paylaşmışlar? Sayfasına aboneyim facebookta da, göremedim ben.
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Facebook'tan şu görseli paylaşmışlardı:

image

Beğenenler: Jejunum

discussioncontroller