Mafia III
LostLost
Üye
Baueltz dedi:

Joe'nun başına ne geldiğini bilen varsa spoiler içinde ateşleyebilir mi?

Spoiler:
ölmüş 99%, zaten 95% belliydi öldüğü mafia2den sonra. burda da az önce vito için bi görev yaptım; 12 yıldır canım arkadaşımı öldürenlerin izini sürüyorum falan didi

hebelehoohebelehoo
Üye
Lost dedi:

Baueltz dedi:

Spoiler:
ölmüş 99%, zaten 95% belliydi öldüğü mafia2den sonra. burda da az önce vito için bi görev yaptım; 12 yıldır canım arkadaşımı öldürenlerin izini sürüyorum falan didi

Spoiler:
Hahaha siktirsin gitsin gerizekalı.

Beğenenler: creiGn, MAVİSAKAL

TheodrienTheodrien
Mod
Bu arada oyunun ilk 3 saatinden sonra heyecanı falan kalmıyor. Buglar temizlense 8 puana yaklaşabilirdi belki demiştim ama hiç bug kalmasa bile en fazla 6/10 eder oyun.

Mafia 2'de olan birçok özellik yok, ilerledikçe açılır sanıyordum ama olmuyormuş. En basit kişiselleştirmeler bile yok. Fötr şapka, takım elbiseyle gezmek varken, askeri paltoyla Frank Castle gibi ordan oraya koşturuyoruz. İlk 3 saat sonrası da tamamen bölge ele geçirmeye dayalı. Döngü hep aynı gidiyor.

Scarface'de bile daha detaylıydı diye hatırlıyorum bu bölge olayı. Hatta Godfather'ın dandik ilk oyununda bile her yere biz koşturmadan adamları gönderebildiğimiz durumlar olabiliyordu. Burda altımdaki Underboss gelmiş bana "uyuşturucumu şurdan şuraya götür" diyor.

Oyunlarda şöyle "sen patronsun, generalsin, kralsın" moduna sokup, sonra her boka bizi koşturmalarına ayar oluyorum. Doğru düzgün becerebilen bir oyun da hatırlayamadım şimdi.
LostLost
Üye
Theodrien dedi:

Mafia 2'de olan birçok özellik yok, ilerledikçe açılır sanıyordum ama olmuyormuş. En basit kişiselleştirmeler bile yok. Fötr şapka, takım elbiseyle gezmek varken, askeri paltoyla Frank Castle gibi ordan oraya koşturuyoruz.

kıyafet seçimi geliyomuş yakında da ne takım elbisesi, fötr şapkası allasen... oyunu o kadar oynamışsın hala made-man tarzı şeyler mi bekliyosun? lincoln gibi bi gorile takım elbise giydir bouncer olur, fötr şapkayı da ekle otur karşısına gül

ne olmadığını bildiğin oyunu oynayıp, o şey olmasını beklemek, sonra da olmadığı için eleştirmek saçma

sen patronsun, generalsin gibi bi yanıltma da yok burda; bölgeleri kendi için/kendi oluşumu için/kriminal dünyada yükselmek için falan almıyo sonuçta; bi yandan marcano'nun organizasyonunu zayıflatıyo, diğer yandan da bölgeleri "underboss"lara verip, gelirlerden yüzde alıp, uzun vadedeki hedefi için destek çıkmalarını istiyo. ki desteklerini de aktif olarak kullanıyoruz; özellikle araba göndermeleri çok kullanışlı : dd adam veteran spekop, şehri ele geçirip mafya babası olma/zengin olma falan gibi bi düşüncesi yok, tüm olayı mafyayı kullanarak mafyadan intikam almak. oyunun başından beri vurgulanan şey adamın combatta ne kadar iyi olduğu zaten; "hedef ver ve önünden çekil" diyo cia kontağı

open-world hamallığı bol ama hikaye görevleri, cutsceneler oyunun başındaki gibi güzel hala

buglar da abartılıyo, 50 kişi ayrı ayrı sorun yaşıyo, bi videoda toplanınca bugfest gibi görünüyo zaar ya da ben şanslıyım hiç denk gelmedi
RidygoRidygo
Üye
Lost dedi:

Theodrien dedi:

Mafia 2'de olan birçok özellik yok, ilerledikçe açılır sanıyordum ama olmuyormuş. En basit kişiselleştirmeler bile yok. Fötr şapka, takım elbiseyle gezmek varken, askeri paltoyla Frank Castle gibi ordan oraya koşturuyoruz.

kıyafet seçimi geliyomuş yakında da ne takım elbisesi, fötr şapkası allasen... oyunu o kadar oynamışsın hala made-man tarzı şeyler mi bekliyosun?

image
LostLost
Üye
neye şaştın? protagonist beyaz-italyan biri de benim mi haberim yok?
LostLost
Üye
hebelehoo dedi:

Lost dedi:

Baueltz dedi:

Spoiler:

Spoiler:
Hahaha siktirsin gitsin gerizekalı.

Spoiler:
vitoya özel "joe'nun intikamı"-vari görevleri bitirdim; joe adamların ellerinden kaçmış chicago'ya gitmiş orda yardım istedikleri adamlar ters tepmiş, bunu kesip biçmişler bilmemkaç parçaya bölmüşler falan ama sonda "belki joe değildir"'e "belki değildir ama yaşıyo olsa beni bulurdu" cevabını verdi Vito. bu ne mk, burda da mı çözülmüycek bu olay... neyse daha var oyunun bitmesine bakalım

ed: bitirdim, başka bi şey çıkmadı. en sonda leo galante geldi, giderken şöförü üzerinde durdu bi an kamera, joe'ya benziyodu sanki

RidygoRidygo
Üye
TheodrienTheodrien
Mod

Bu arada herşeyi geçtim, en büyük sorunlardan biri de, opsiyonel görevlerin, işaretlenen bölgede zaman zaman çıkmaması.

Bir kamyonu çalıp getirmemi söylüyor ama oraya gittiğimde görev işareti olmasına rağmen ortada ne kamyon var ne düşman. Bomboş.

Bu durumu 3 kez yaşadım. Gidilen yer de şehrin dışında olduğu için boşuna vakit kaybı oluyor açıkçası.
LostLost
Üye
Theodrien dedi:

Bu arada herşeyi geçtim, en büyük sorunlardan biri de, opsiyonel görevlerin, işaretlenen bölgede zaman zaman çıkmaması.

Bir kamyonu çalıp getirmemi söylüyor ama oraya gittiğimde görev işareti olmasına rağmen ortada ne kamyon var ne düşman. Bomboş.

Bu durumu 3 kez yaşadım. Gidilen yer de şehrin dışında olduğu için boşuna vakit kaybı oluyor açıkçası.

racketları maxladıysan çıkmıyo evet, durum oysa görevi yapmana da gerek yok zaten, ihtiyaç olmadığında o görevlerin haritadan kaldırılması daa ii olurdu dabi

daha sonra burke için görevlerde de markerlar şaşıyo, git araba çal gel diyo ve haritada 50 tane işaret beliriyo ama sadece görev tabında 1. 2. ve 3. arabayı seçip onlara gitmek gerekiyo diğerlerini çalınca görev ilerlemiyo, dediğim 3 arabadan birine giderken diğer arabalardan birinin yakınındaysan ve patlarsa da görev aktiflikten çıkıyo tekrar işaretleyip gitmen gerekiyo falan

oyun böyle saçmalıyo bazen ama kalıcı/ilerlemeyi önleyen bi sorun olmaması iii, en kötü reload checkpointle düzeliyo ne varsa

bu arada objektif notum 7.5 ama bölgeleri kime vereceğini seçmek falan ne kadar rpg öğesi varsa o kadar iyi benim için, bana 8-8.5luk oyundu

yüzeysel olarak:
+şehir süper
+combat süper + sürüş iyi
+müzikler
+"yapılmış" cutscene'ler süper
...
-görevlerin kendini tekrar etmesi
-bazen oyunun saçmalaması

hikaye klişe ama anlatım güzel ve oyuna iyi adapte edilmiş; normal vatandaşken rambo olmuyoruz, zaten rambo adamın ramboluğunu devam ettiriyoruz

bi de görevlerin tekrar etmesinin yanında fuse falan toplama hamallığını en başta yaptığım için oyunu nispeten daha rahat oynadım, dergileride topladım da bi ara ayrıntılı "okusam" iyi olcek
discussioncontroller