Mafia III
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Ben bitirdim, toplam 26 saat sürdü. Milletin abarttığı gibi değil kesinlikle. Oyunun açık dünya gameplay loop'u ve hikâye anlatımı Ubisoft oyunundan çok daha zevkli olduğunu düşünüyorum. Evet oyun boyunca aynı şeyleri yapıyorsun, X'e git adam vurdan başka bir mekanik yok ama aralara oldukça sık serpiştirilmiş MÜKEMMEL ses sanatçılıklı ve oyunculuklu ara sahneler o gameplay loop'unu çok zevkli yapıyor.

Çatışma dinamikleri de zevkli, oyunun genelinde zaten 60-70'lerdeki abartı Hollywood havası hakim. Vurulan adamların absürt şekillerde düşmesi, arabların lastiklerinden çıkan sesler ve oyunun havası hep o dönemi anımsatıyor.

+ Dönemin havası çok güzel verilmiş. Oyun, sorduğu sorulara az biraz cevap veriyor. Klasik sorundur biliyorsunuz, bir oyun veya film bir soruna değinir ama sadece üzerinden geçer, cevap veremez veya oyuncuya/izleyiceğe düşündüremez. Mafia 3 hem soruyor hem düşündürtüyor. Hiç kolay bir şey değil bunu yapmal, hele ki de bu kadar yanıcı bir konuda.
+ Müthiş oyuncu performansları. Hayatımda gördüğüm en iyi voice acting performanslarından bazıları.
+ Zevkli çatışma mekanikleri.
+ Hikâyesi cheese-fest olan oyunlardan sonra, uzun zamandır ilk defa ana karakterin derdini umursadığım bir oyun oynadım.
+ Underboss'larımızı (Vito da dahil) öldürebiliyoruz.
+ Haritada işaretlenen her aktivitenin bir arka hikâyesi ve amacı var.

- Gameplay loop zevkli olsa da, çok tekrara giriyor.
- Klasik open-world jank'den nasibini almış ama abartıldığı gibi hataları bezeli değil, bir Bethesda oyunundan çok daha stabil çalışıyor ama belki iki üçü ay daha cilalanması gerekiyormuş gibi.
- Oynadığım süre boyunca iki defa oyun cörtleden bug'a denk geldim ama checkpoint sistemi iyi olduğundan çok sıkıntı olmadı.
- Grafikler ve genel sanat tasarımı zayıf.

Beğenenler: Phenomenon

S0lidGamerS0lidGamer
Üye
Oyunun ilk 2 saati efsaneydi be. Süper gaza gelmiştim yav. Tabi sonra Hangar 13 güzel bir fake attı...
FaironFairon
Üye
Oyunun hikayesi cidden ilgi çekici ama oynanış o kadar sıkıcı ve atmosfer o kadar boğucu ki ilerleyesim gelmedi.
TaxmanTaxman
Üye
ben para hilesi yazdım, aim assist + easy ile çat çut hikayede ilerliyorum. cidden bayık bir oynanışı var çekilecek gibi değil. ayıbetmişler.
tersadamtersadam
Üye
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
Ederi 0 lira
tersadamtersadam
Üye
ben de almamıştım da heveslisi vardır belki. 7.75 olduğunda alırım.
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Oyunun hikâye anlatımı çok güzel fakat gameplay loop oldukça sıkıcı. Ben hikâyede ilerleyip yeni şeyleri görmek için gameplay'e katlanabilmiştim ama herkese göre değil bu.

Beğenenler: Taxman

külbastıkülbastı
Üye
Kinguinden oyun falan almayın. Çalıntı kredi kartı ile oyun alıp-satıyor yavşaklar.

Beğenenler: Dharkan

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
doğru dürüst ana menüsü bile yok oyunun
bu kadar da olmaz doğrusu

nerede Tommy'nin odasında geçen etkileşimli menü nerede bu garabet
discussioncontroller