İnternet Sorunu ve Ne Yapacağnı Bilememe
RedBeardRedBeard
Üye
Selam arkadaşlar, yaklaşık 7-8 aydır varolan bir sorun ve nasıl çözebileceğim hakkında fikir almak istiyorum.

Kullandığım Iss Ttnet. 16mb'lik paket kullanıyorum. Yaklaşık 4-5 senedir kullanıyorum sanırım. İlk bağlattığımda da bir sürü sorun olmuştu, fakat port değiştirmişlerdi ve 4 yıl kadar sorunsuz sayılabilecek bir şekilde kullandım interneti. Yukarıda da söylediğim gibi 7-8 ay önce hiçbir şey yokken oyunlarda pingim 120'lerin üzerine çıkmaya başladı. Ve sabit bir şekilde 100+ üstünde kalmıyor 50-1000 arasında değişen rakamlarda adeta dans ediyor. Bin kere aradım galiba 4440375'i fakat hep saçma salak çözümler sunuyorlar(dns'i değiştir vesaire falan) ve hatayı da üstüme yıkmaya çalışıyorlar. Bin kere aradığımı söylediğim halde hala herifler falanca dns girin lütfen vesaire diyorlar. Arıza kaydı alın diyorum, yapamayız bla bla bla geçiştiriyorlar. Kızarsam bişiler olur dedim, kezbanın tekine denk geldim ağlayıp zırlamaya başladı. Kalp kırmamak için ondan da vazgeçtim. :/

Enteresan bir noktayı da söylemeyi unuttum, internetim her gün, hiç değişmeksizin sabah saat 3.5 ile 6-7 arasında genelde hiçbir ping, bağlantı sorunu olmaksızın rahat bir şekilde kullanılabiliyor. Bunu da söyledim, herifler hmmm diyor bişi demiyor başka. Sadece ping değil, çok fazla kopma oluyor, modemi değiştirdim devam etti sorun.

Şu 444'lü numarayı aramadan yapabileceğim bir şey var mıdır başka? İnternet kardeşimin üzerine, kendi üzerime alacağım dönünce. Kasım'a kadar da taahhüt'ü var. Diğer servisleri seçsem aynı alt yapı kullanıyorlar, diğerlerinin de müşteri temsilcileri hep yerilmiş falan.
SYSCLEANER
Mod
Benzer bir sorun yaşadım, senelerce sorunsuz çalışan ADSL im birden saçmalar hale geldi...

modemi değiştirebilirsin...

onun dışında kablo ney yada var ise suporonline fiber e geçebilirsin...

Yada iptal ettireceğim dediğinde yardımcı olalım diyorlar blöf yapabilirsin... ama bence direk değiştir gerek yok yani TT ye.. Yapmasalar da olur ADSL hizmetini..

Beğenenler: RedBeard

JerryJerry
Üye
Bağlantın interleaved mode'a düşüyor gibi geldi.

Adsl bağlantılarında kablo veya saha kutusu sorunları olduğu zaman sistem seni otomatik olarak Interleaved mod'a atıyor diye biliyorum. Bağlantı Fast modunda olmadığı zaman stabil bir veri akışı için gecikme sürelerinden feda ediliyor.

Bunun tek çözümü santrali aramak ya da bağlı olduğun bölge müdürlüğüne gitmek ve direkt olarak müdürle konuşmak(Girişte biraz zorla, üst kata çıkmana izin verirler. Konuyu mühendis ile konuşursan çözerler)

Not: Sorunu gören bir elektrik mühendisinin söylediklerini aktardım.

RedBeardRedBeard
Üye
Önce neti üzerime alayım bari birader geldiğinde, sonra bakayım telekomda bişi yapabiliyorlar mı...

Olmadı taahhüt biterkene gider zorla bişiler yaptırmaya çalışırım.

Sys, abi zaten değiştirdim modemi, devam ediyor sorun işte. Servisi arayınca monitörde sorun göremiyoruz falan diyorlar. Teşekkürler öneriler için.

Sana da ayrıca teşekkürler Jerry the superman, gidip bi dürteyim bakalım üstüme aldıktan sonra, inşallah düzeltirler. :/
DharkanDharkan
Üye
Belli saatlerce oluyorsa merkeze uzak falan olabilirsin, sizin oradaki kutu o bölgenin ihtiyacını karşılamıyor olabilir. Kökten altyapı çalışması lazım senin sorununu çözebilmeleri için.

Ben aynı sorundan ötürü fibere geçtim ama ADSL kullanan başka insanların sorunları yıllar sonra Turk telekom gelip yeni kutu takana kadar da düzelmedi. Umarım seninki bu kadar uzamaz.

warlordxinwarlordxin
Üye
bende de olmuştu aynı sorun. lol oynarken sıkıntı yaşıyordum. adam bana vuruyor öldürmüş ohoo görüntü bana 1.5 saniye sonra geliyor. ben gittim modemi ve tesisatını (kablo vs .) yeniledim. artık sıkıntı kalmadı br dene istersen. geçmiş olsun.
19216811
Üye
Aynı durum benimde başıma geldi. Modemi resetledim sorun çözüldü. Yani fabrika ayarlarına döndürdüm. Bu işlem gayet basit. Modemin arkasındaki küçük reset düğmesine 10 saniye kadar basılı tutmak gerekiyor sadece. Tabi sonra kullanıcı bilgilerinizi modeminizin arayüzüne girmelisiniz. Ayrıca 192.168.1.1 den modeminize Mac Filitreleme koymanız faydanıza olacaktır.
discussioncontroller