Laptop İşi Yattı :/
PomeronPomeron
Üye
1 ay öncesine kadar oyunlar için laptop almayı düşünüyordum ama sonrasında çeşitli sebeplerle vazgeçtim. Şimdi bütçe biraz daha düşük ama masaüstü olacağı için ve sadece kasadan ibaret olacağı için çok da büyük bir handikap olmayacaktır sanırım.

-Bütçemin 2500 TL sınırı var.
-İnternet üzerinden alma şansım yok.

Astus sağolsun topladı bir tane:

Sizin önerilerinizi de alayım diyorum, malum; bu konularda pek bir bilgim yok genel geçer şeyler dışında.

salih32salih32
Üye
Oha gtx960 bin lira olmuş
RedBeardRedBeard
Üye
960'a o kadar para verene kadar 300 koyup(diğer şeylerden kısamıyorsan veya biraz daha bütçe arttıramıyorsan bişi diyemeyiz elbette) 970 almak daha mantıklı değil mi?
PomeronPomeron
Üye
RedBeard dedi:

biraz daha bütçe arttıramıyorsan bişi diyemeyiz elbette)

Yoksa haklısın tabi.

FadeToBlackFadeToBlack
Üye
evganın o modeli öyle pahalı. normal 960'a göre biraz daha hızlı sanırım ama ben 960'a cidden 1000 kağıt saymazdım. bir yerden para bulup 970 almak çok daha mantıklı olur. Ya da para çıkmıyorsa amd'ye başvurmak lazım. 280x,380 modelleri iş görür.

DharkanDharkan
Üye
Sen şehirdışına üniversiteye gitmiyor musun? Ne yapacaksın masaüstünü
PomeronPomeron
Üye
külbastıkülbastı
Üye
Buna benzer bir konuda da yazmıştım. R9 280X sakıncalı bir kart. 280x yerine ona yakın performans veren ama daha sağlam olan 380'i öneririm.

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-380-nitro-dual-x-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

Veya R9 280 olabilir.

http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-r9-280-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

Beğenenler: Pomeron

PomeronPomeron
Üye
Abi, sen de bir tane toplasana bu şartlara uygun olarak. Bunlardan daha iyisini toplama olasılığı varsa tabi.
külbastıkülbastı
Üye
H81 P33 ucuz ve sağlam bir anakart. Ondan şaşma. Toplayacağım sistem seninkinden çok farklı olmaz. Directx 12 kapıdayken ve dolar bu kadar yüksekken aslında R9 280 veya GTX 660 ti şu an hiç fena gözükmüyor. Yeni nesil ekran kartları vereceğin paraya değmiyor ve directx 12 çok hızlı yeni standart haline gelecek.
PomeronPomeron
Üye
discussioncontroller