Football Manager 2016
oropheroropher
Üye
Yine bunda da çok detaya giremiyorum ama, bir saniye düşünmez alırdım..
2012'den beri yapılmış en iyi Football Manager..
Lakin "bir şeyler izlerken" FM oynayanları üzecek, devamlı oyuna konsantre olmanız lazım..
Rasixius
Üye
Bi fm 2005 tadı veriyor mu?
BenjaminBenjamin
Üye
Yeni güncelleme oyunu mahvetmiş diyollar.
DharkanDharkan
Üye
Gazoz kapağı futbolu yeterince güzeldi. 3D animasyona ne gerek vardı ki
VattghernVattghern
Üye
Korsanını indirip bir bakacağım neymiş ne değilmiş diye ama iyi olsa bile alacağımı sanmıyorum. 2013 ile 2014'e verdiğim paraya saysınlar.

2012 gelmiş geçmiş en iyi FM oyunuydu benim için, ciddi ciddi binlerce saat oynadım yalan değil. 2013 gibi berbat ötesi bir oyunla birlikte oyun sürem 100 saate falan düştü o da belki sarar bu sefer diyerek başlayıp hiç bitirmediğim kariyerlerle dolu. 2014 keza yine aynı. 2015 fena değildi, en azından oynanabilir seviyedeydi, bir iki güzel kariyer yaptım. Ama yine de 2012'den aldığım zevki hiçbirinden almadım. 2012'de maç izlerken "gerçek maç gibi yahu" derdim şimdikilere bakıyorum her 10 dakikada bir abuk subuk hata oluyor maç motorunda.

Şu casual kesime hitap etme amacıyla yaptıkları Classic modelar ve para ile hile satmalar beni o kadar uyuz ediyor ki, hani bu saatten sonra SI Games oyunu almam için 2012'nin üstüne kat kat bir şeyler koymuş olmaları gerekiyor o kadar ayar oldum adamlara.
Koskoca 3 yılda yapılabilecek yenilikleri ve bu adamların yaptıklarını karşılaştırıp çıldırıyorum her seferinde.
baypalbaypal
Üye
basın dialogları ve kadro yenilenmesi haricinde ne yenilik getirebilirler ki ?
ben maçları 15 te bile 2d ve çok hızlı modunda oynuyorum.
BenjaminBenjamin
Üye
Yenilikten ziyade hataları düzeltebilirler. Mesela kornerden gol atmak sadece savunma oyuncularına özgü olmamalı. Yıl oldu bilmem kaç hala daha senelerdir devam ediyor bu saçmalık.
BenjaminBenjamin
Üye
@oropher ile aynı güncelleme ile mi oynadık bilemiyorum. Oyunda yine 15'deki hatalar aynen duruyor.

Toplam 4 maça çıktım. Maçlarda atılan gol sayısı 19. Defans yapmak diye bir şey yok oyunda. Hücum oynarsan kazanıyorsun, defansif oynarsan garanti gol yiyorsun. En dandik takıma karşı da böyle güçlü takıma karşı da.

Bekler topları seyrediyor. Savunma çizgisini en arkaya çeksen bile mutlaka adam arkaya kaçıyor.

Umuyorum düzeltilir bu hatalar oyun çıkınca.

BenjaminBenjamin
Üye
Yaklaşık bir buçuk sezon oynadığıma göre ayrıntılı yazabilirim.

Fenerbahçe ile başladım. İlk yarı bitimini göremeden kovuldum. 15'deki anormal gol sayısı aynen bu oyunda da duruyor.

Daha sonra Rangers ile kariyer açtım. Yukarıda yazdığım sıkıntıları bir nebze de olsa çözdüm. Oyun box to box oynayan orta sahalara kesinlikle izin vermiyor. Ben verim alamadım hiç. Oyunda başarılı olmanın ana yolu oyunculara keskin roller vermekten geçiyor. Şampiyon oldum ancak bir çok gol yedim ve bir o kadar da attım.

Bazı şeyler yine ezbere gidiyor. Mesela Fener veya Gs hocasını kovduğunda hep Valid Halilodzic geliyor önceden programlanmış gibi. Bir kaç arkadaşımdan da aynı şeyi duydum. Oldukça saçma geldi.

Basın toplantıları da senelerdir noktasına virgülüne kadar aynı duruyor.

Oyunun iyi yanlarını söyleyecek olursam kornerden gol kralı çıkarma olayı nihayet çözülmüş. Maçtaki saçma sapan hatalardan gol yeme-atma olayı da aynı şekilde çözülmüş.

İlk aklıma gelenler bunlar. Özetle oyun fena olmamış ama parasının hakkını verdiğini söyleyemem. 12 ve 14 kadar iyi de değil.

Beğenenler: Geass

NeOzguRNeOzguR
Üye
Yav ben 12'den aldığım zevki hiç bir FM oyunundan almıyorum. O bence tepe noktasıydı işin. Her sene aynı terane. Bekliyorum 12 gibi çıksın diye ama gittikçe o çizgiden uzaklaşıyorlar. 15'i deneyeyim dedim kesinlikle beklediğim gibi değildi. Eminim ki 16 da öyledir.

12 cidden çok ama çok başka. 12'de ne şekilde oynamak istiyorsan çoğunlukla oynuyorsun. Savunma yapacaksan savunmanı yapıyorsun. Hücumsa hücum. Kanat oyunu oynayacaksan maç içinde bile hemen oyun kanatlara yığılabiliyor. Çok bütünlüklüydü. Ayrıca hele hele benim gibi sadece "yazı" şeklinde maçları oynayan birisi için 12'nin tarifi yok.

Beğenenler: hebelehoo

discussioncontroller