Football Manager 2016
BenjaminBenjamin
Üye

antrenmanlar? scouting? nasıl yapıyorsunuz anlamıyorum yaw : ((

Teknik ekibe iyi isimler alırsan onlar sana yardımcı oluyorlar iyi şekilde zaten. Hiç olmadı antremanları tamamen asistan menejere bırakabilirsin.

Scouting için de aynı şey geçerli, çeşitli ülkeleri- ligleri gözlemciler gidip sana öneriler sunuyorlar zaten.

Hangi takımla başlayacağın da önemli.
rayquazalvl3
Üye
Valla ben uzun bi süre FIFA Manager oynadım.12 de iki seridende haz alamadım nedense.O geçiş çok zor oldu, bir sn arayüz felan bi zor gelmişti bana... FM 15 hediye geldi sonra. Fena değil aslında ama maç motoru rezalet... FIFA Manager 07yi buldum oynamaya başladım, Onun bile maç motoru grafikleri daha iyi ve gerçekçi.Aslında son çıkan FIFA Manager 14 galiba.10₺ gibi bişey alıp bakmak lazım maç motoruna. Keşke SI şu maç motorunu programlayan takımı alsa.Zaten onlar seri bittikten sonra FIFA grubuna geçmemişlerdir. Topliycan onları atcan yanına 1-2 adam daha yapcaksın kral motoru.Zaten çok gerçekçi olmasa yeter FIFA 12 motoru yeter yani. Peki oyun nasıl arkadaşla birlikte draft modu ilgimizi çekti.Kulağa eğlenceli geliyor
ElagordElagord
Üye
Oyun oldukça kötü. Maç motoru baya rezalet... 45 derece açıyla top sürerek taça çıkanları ve taç çizgisine 4-5 metre mesafedeki topu, etrafında kimse yokken kayarak taça çıkaran oyuncumu görünce direkt alt + f4 çektim. 2 saati geçmemiş olsaydım anında iade ederdim...

Eğer ben öyle şeylere rastlamadım diyorsanız, iki-üç maçı full izleyin. Alt liglerden takım alın vs.
Mr_AceMr_Ace
Üye
Her yıl FM başlığındaki mesajların sayısı azalıyor...

Ded Gaem.
Mr_AceMr_Ace
Üye
Benjamin dedi:

Elagord dedi:

2014 icin vardı sanırım kadrolar hatırladığım kadarıyla ama günümüz kadrolarını bilmiyorum, bi araştırmak lazım...

Bu arada Fm16 oynanilacak kıvama geldi mı arkadaslar, deger mı almaya, ne diyorsunuz? Peç meç çıktı mı?

Oyun güzel. Sakatlık problemi vs olmuyor hiç

Yalnız oyun aşırı zor bu sene önceden söyleyeyim.

Meh. Sakatlık problemi yok. Ama oyun bozuk.

Watford ile sezona başlayayım dedim. İlk oyunun günahı olmaz diyip ilk bulduğum 2 amcyi ve Balanta'yı aldım yardırdım. Sezon bittiğinda sağ ve sol beklerim (Holebas ve Nyom) toplam 34 asist yapmışlardı. (yedeklerin asistlerini saymadım) WTFord olmuş oyun.

Beğenenler: Reth

BenjaminBenjamin
Üye
Mr_Ace dedi:

Benjamin dedi:

Elagord dedi:

2014 icin vardı sanırım kadrolar hatırladığım kadarıyla ama günümüz kadrolarını bilmiyorum, bi araştırmak lazım...

Bu arada Fm16 oynanilacak kıvama geldi mı arkadaslar, deger mı almaya, ne diyorsunuz? Peç meç çıktı mı?

Watford ile sezona başlayayım dedim. İlk oyunun günahı olmaz diyip ilk bulduğum 2 amcyi ve Balanta'yı aldım yardırdım. Sezon bittiğinda sağ ve sol beklerim (Holebas ve Nyom) toplam 34 asist yapmışlardı. (yedeklerin asistlerini saymadım) WTFord olmuş oyun.

O beklerdeki olayı ben de iyice oynadıktan sonra farkettim.

Beta sürecindeki yarım sezonluk Fener kariyerini saymazsak hala tek kariyerden ilerliyorum şuan. Rangers ile başladım sırasıyla Fenerbahçe, Lille, Pana ve son olarak Anderlecht ile devam ediyorum. Yeni ligler keşfetmek adına en fazla 2 sezon kalıp istifa ettim oyunda. Dikkatimi çeken şey senin de dediğin gibi beklerin gole katkıları oldu. Cidden lige göre birazcık iyi adamların varsa (gerçi watford'da bunun olacağını sanmıyorum) çok fazla asist sayısına ulaşıyorlar. Bu biraz şeye benziyor, geçmiş Fm oyunlarında kornerlerde stoperler gol krallığına oynardı. Bu sefer de başka versiyonu olmuş.

Bir hata da çok fazla kaleciyle karşı karşıya gol kaçıyor. Bilmiyorum benim oyuncuların kazmalığı da olabilir bu.

Ama genel olarak oyun iyi bana göre.
VattghernVattghern
Üye
Mr_Ace dedi:

Her yıl FM başlığındaki mesajların sayısı azalıyor...

Ded Gaem.

çünkü forumdaki en iyi iki fmci sultan ı ve relentless yok
konuyu aktif tutuyorlardı en azından
tabi bir de buna fm'in daimi kötüye gidişi eklenince forumun bu kısmı boş kaldı
fm 2017 konusunun açılacağını dahi sanmıyorum ben
Mr_AceMr_Ace
Üye
Spoiler:
Benjamin dedi:

Mr_Ace dedi:

Benjamin dedi:

Elagord dedi:

O beklerdeki olayı ben de iyice oynadıktan sonra farkettim.

Beta sürecindeki yarım sezonluk Fener kariyerini saymazsak hala tek kariyerden ilerliyorum şuan. Rangers ile başladım sırasıyla Fenerbahçe, Lille, Pana ve son olarak Anderlecht ile devam ediyorum. Yeni ligler keşfetmek adına en fazla 2 sezon kalıp istifa ettim oyunda. Dikkatimi çeken şey senin de dediğin gibi beklerin gole katkıları oldu. Cidden lige göre birazcık iyi adamların varsa (gerçi watford'da bunun olacağını sanmıyorum) çok fazla asist sayısına ulaşıyorlar. Bu biraz şeye benziyor, geçmiş Fm oyunlarında kornerlerde stoperler gol krallığına oynardı. Bu sefer de başka versiyonu olmuş.

Bir hata da çok fazla kaleciyle karşı karşıya gol kaçıyor. Bilmiyorum benim oyuncuların kazmalığı da olabilir bu.

Ama genel olarak oyun iyi bana göre.

Nyom çok iyi bir sağ bek. Holebas ise beleş olmadığı müddetçe takımına almayacağın bir sol bek.
WTFord ile 3 sezon daha devam ettim. FM 16.0.3 patch gelene kadar da bir daha dönmem. İlk sezon 34, ikinci sezon 40, üçüncü sezon 37 asist.

TL;DR oyun bozuk.
dodgerdodger
Üye
Bana bi sol bi de sağ bek lazım. ikisi de türk. sol rotasyon çevirebilecek kapasitede. sağ as oynayacak. takım beşiktaş 2016-17 sonuna geliyoruz. tahmini 20m € bütçe var. genç olsa daha iyi. bildiğiniz yetenek varsadiye.

defansın ortasına da şöyle tecrübeli, defansa liderlik edecek bi adama ihtiyaç var. sene sonu rhodolfo'yu satıcam sanırım. bu adama bi 10-15 bayılırım herhalde.
BenjaminBenjamin
Üye
bek olarak neden Türk arıyorsun? 15 yabancı doldu mu : /
discussioncontroller