Football Manager 2016
dodgerdodger
Üye
ucuz gençlerden çok doldurdum takıma lol. gerçi şimdi düşündüm de sene sonu q7, gomez, atiba banko gidici.

bundan ziyade şl için kadro oluşturamadım. hg falan dalgası var.
Grimaldo
Üye
Mr_Ace dedi:

Spoiler:
Benjamin dedi:

Mr_Ace dedi:

Benjamin dedi:

Elagord dedi:

2014 icin vardı sanırım kadrolar hatırladığım kadarıyla ama günümüz kadrolarını bilmiyorum, bi araştırmak lazım...

Bu arada Fm16 oynanilacak kıvama geldi mı arkadaslar, deger mı almaya, ne diyorsunuz? Peç meç çıktı mı?

Oyun güzel. Sakatlık problemi vs olmuyor hiç

Yalnız oyun aşırı zor bu sene önceden söyleyeyim.

Meh. Sakatlık problemi yok. Ama oyun bozuk.

Watford ile sezona başlayayım dedim. İlk oyunun günahı olmaz diyip ilk bulduğum 2 amcyi ve Balanta'yı aldım yardırdım. Sezon bittiğinda sağ ve sol beklerim (Holebas ve Nyom) toplam 34 asist yapmışlardı. (yedeklerin asistlerini saymadım) WTFord olmuş oyun.

O beklerdeki olayı ben de iyice oynadıktan sonra farkettim.

Beta sürecindeki yarım sezonluk Fener kariyerini saymazsak hala tek kariyerden ilerliyorum şuan. Rangers ile başladım sırasıyla Fenerbahçe, Lille, Pana ve son olarak Anderlecht ile devam ediyorum. Yeni ligler keşfetmek adına en fazla 2 sezon kalıp istifa ettim oyunda. Dikkatimi çeken şey senin de dediğin gibi beklerin gole katkıları oldu. Cidden lige göre birazcık iyi adamların varsa (gerçi watford'da bunun olacağını sanmıyorum) çok fazla asist sayısına ulaşıyorlar. Bu biraz şeye benziyor, geçmiş Fm oyunlarında kornerlerde stoperler gol krallığına oynardı. Bu sefer de başka versiyonu olmuş.

Bir hata da çok fazla kaleciyle karşı karşıya gol kaçıyor. Bilmiyorum benim oyuncuların kazmalığı da olabilir bu.

Ama genel olarak oyun iyi bana göre.

Nyom çok iyi bir sağ bek. Holebas ise beleş olmadığı müddetçe takımına almayacağın bir sol bek.
WTFord ile 3 sezon daha devam ettim. FM 16.0.3 patch gelene kadar da bir daha dönmem. İlk sezon 34, ikinci sezon 40, üçüncü sezon 37 asist.

TL;DR oyun bozuk.

Nyom'u DR olarak mı oynatıyorsun WBR olarak mı? Ben WBR olarak kullanıyorum bir sezonda 18 assist yaptı hem süratli hem de fizikli, kafa toplarına çıkabilen türde bir bek, bayağı nadir bulunur açıkçası.

Eğer 3. sezonda olmasaydın sana sol bek olarak Alex Grimaldo'yu önerirdim Barcelona'dan 8.5M sterline alabiliyorsun oyunun başında serbest kalma maddesi olduğu için. Watford'da para bok gibi zaten biliyorsun. O yüzden sıkıntı da değil. Holebas aar sikik bir adam ben direk sattım gitti.

Bende Nyom'un değeri 20M sterline kadar çıktı. Bir de Ighalo ve Troy ne muhteşem ikilidir ya, hayatımda bu kadar iyi pas yapıp birlikte hareket eden ikili çok az gördüm. Troy 38 gol attı Ighalo 34 gol attı, ligin en golcü iki forveti oldular. Ighalo'yu 20M sterline Udinese'ye satıp yerine 5M sterline Loic Remy'i aldım, özellik fizik boy açısından birebir aynılar üzmez umarım performans olarak.

Genç olarak da Malaga'dan Kuki'yi, Start'tan Ajer'i almıştım. Kuki daha patlamadı ama Ajer, Capoue ile denk şu anda.
XsantosXsantos
Üye
Ben Beşiktaş ile oynarken Gökhan Töre'yi tutamamdım bir türlü elde başkan sattı zorla ama yerine Andrija Zivkoviç i aldım komik bir rakama 1-2 m gibi vonder kid oldu sürekli oynayınca bir sene oynadı15 m ye sattı gene başkan zorla. Bir de Flamengo'dan Hector Canteros'u aldın 150 k ya eleman şah oldu resmen (Canteros River gibi bir takımda başlıyor da olabilir emin olamadım şimdi.) O sağ bek olayı da ciddi Beck 22 asistle oynadı :D Eric Pulgar da iyi yedek stoper DMC
ElagordElagord
Üye
Yani ben şimdi Galatasaray'la başlasam, Sabri 25-30 asist mi yapacak?! En iyisi update'i beklemeli...
ElagordElagord
Üye
Update 16.3.0 gelmiş... Maç motorunda bir kaç değişiklik var ama bekler ve beklerin yaptığı asistlerle ilgili bi değişiklik göremedim. Neyse bi başliyim bakalım, neler olacak....
BenjaminBenjamin
Üye
Güncellemeden sonra oyun biraz kolaylaştı sanki.

Ayrıca bek problemi aynen duruyor. Geçen G.Gönül 4 asist yaptı bir maçta.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Ya Gençlerbirliği ile bir kariyere başladım. İlk sezonu güç bela nasıl olduğunu anlamadan ve tamamen kanat ve bek oyuncularımın asistleri sayesinde 2. bitirdim. Şimdi kurduğum yeni kadroda ise savunmayı güçlendirmek için bazı hamleler yaptım. Savunmamın göbeğindeki ikilinin markaj, top kapma, kafa vuruşu vb. birçok savunma özelliği en az 15-16 olmasına rağmen tam bir idiot gibi davranıyorlar. Direktif olarak savunma hattımı geride tutmama, savunma oyuncularını mevkilerine çakılı tutmama, hatta sert müdahaleden kaçınmamalarını söylememe rağmen adamlar hala rakip forvete kaleme kadar eskortluk edip şaşkın bakışlar arasında gol yiyişimizi izliyorlar. Daha önce Şanlıurfa'dan Barca'ya uzanan efsanevi kariyerimde bu sıkıntı yoktu. En kötüsünden en iyisine her savunmayla çalışmış, bir şekilde adam etmiştim hepsini ama güncellemeden midir yoksa başka bir şey midir bilinmez burada beceremedim. Varsa önerisi olan alabilirim.

Öte yandan Almanya'da hazırlık kampı yaptım. 3. lig takımlarıyla kapışıyorum. Onlarda bile kaleciler godmode açmış takılıyorlar. Ulan tamam benim hücum hattı da ahım şahım değil ama 3. lig takımı be kardeşim. Nasıl bir kalecin var senin. Benim kaleci ise, istatistikleri hiç fena olmamasına rağmen tam bir kova. Ceza sahası içi dışı fark etmiyor, rakiplerimizin her vurduğu içimizde dolaşıyor çok şükür.

Hiç zevk alamadım valla her maç kanser kanser geçiyor. İlhan Cavcav da bir istediğimi yapmayıp zırt pırt azar çekiyor bir de. Nereden bulatım şu işe bilemedim.
DarkSoul47DarkSoul47
Üye
Oynayan kalmamış sanırım ama belirteyim, sanırım bir güncelleme yapılmış ben fark etmedim hiç. Yukarıda bahsettiğim sorunlar büyük oranda çözülmüş. Savunmaların kazma kazma izlemesi düzeltilmiş, bizim savunma da en az rakip savunma kadar aktif ve topu takip ediyor. Forvetlerin kazmalığı da büyük oranda düzeltilmiş. Balotelli ve Burak Yılmaz ikilisi 3 maçta 2 gol falan atıyorlardı, şimdi her maç sallamaya başladılar. Savunma, nadiren hata yapıyor ancak bu da gerçekçiliği bozmuyor. Rakip kalecinin hile açması da bitmiş gibi görünüyor, gol olması gereken pozisyonu yiyorlar.

6 mayıstaki mesajı attıktan sonra oynamayı bırakmıştım, şimdi aynı kayıttan devam ediyorum. Yani, oyun ilerlediği için değişen bir şey olmasa gerek.

-Bekler hiç çıkmaz olmuşlar bu arada bende. Kanat oyuncuları ise aşırı efektif hala.
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Usta hoca SEDAT AĞÇAY yönetimindeki Galatasaray küme düşüyor.

image

Beğenenler: Kimi

discussioncontroller