Detroit: Become Human | Only on PlayStation
MuhallebiMuhallebi
Üye

oyunun senaryosu da çok önemli değilki

oyunu oynarkanki o karakterleri yönetme hissiyatı önemli bence cage oyunlarında, gerçek hayat gibi geliyor ya bir anlığına, o işte

Bu kadar gerzek bir yorum yapabilmek için gerçekten aşırı salak bir adam olmak gerekiyor.
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
Tarihin tozlu sayfalarına ayar mı verdin hocam
MuhallebiMuhallebi
Üye
Tarihin tozlu sayfalarına kaçmış bir relativininin peşinden gittiğimi gitmişken de arada gerzek jülyene rastladığımı söylerdim ama

Spoiler:
götün olmuş yalama
veeverveever
Üye
David Cage oyunu olduğu için hikayenin boktan olmasından hareketle bir önemi yok lmao
SaltukluSaltuklu
Üye
Karşı argüman olarak değil de, belki bu konuyu merak eden olursa diye üsdadımmdan video koyuyorum.
DemifiendDemifiend
Üye
Tabi bu video İlker Canikligilin sığ baktığı konulardan biri. Pek adam haklı gibi ya tarzında yaklaşmanızı tavsiye etmem videoya.
veeverveever
Üye
abi hikayeleri basite indirgeyerek o kadar önemli değil demek nişantaşı üniversitesinde dönecek bir muhabbet değil mi yahu?

"lol abi primer basit abi iki adam zaman makinesi buluyor sonra zamanda geri gidiyorlar hep yapılmış hikaye yaaaaaaaaahuuuuuuuuuuuu o kadar önemli değil."

"abi infinite jestin hikayesi o kadar önemlli deeeeğil yaahuuu bir kaset buluyorlar işte kafan gidiyor uyuşturucu metoforu abi lol o kadar önemli değil"

"aaaaaaaaaaaaaaaaaaaabi the void in hikayesi basit abi çıplak karılar var boyuyon yaaaaaa ÖNEMLİ DEĞİL ABİ"
SaltukluSaltuklu
Üye
Ama hikaye basit olmaz mı zaten? Eseri o hikaye içerisinde yaşanan küçük olaylar, o olayların karakteri nasıl etkilediğini anlatması, ne bileyim müziklerin atmosfer ile uyumu gibi şeyler özel kılıyor diye düşünüyorum.
veeverveever
Üye
tamam espiri orada zaten videoda babadook örneği geldiğinde efendimiz hikayenin basitliğinden dem vuruyor, 'çok az hikaye vard dünyada' diyor ardından buna bağlı olarak o kadar önemli değil hikayeye getiriyor muhabbeti onla dalga geçtim zaten.

Hikaye - Ses - Video - Oynanış hepsi eşit seviyede önemlidir bir eseri bana göre önemli kılan bu anlatım yöntemleri arasında uygun bir melez yaratmasıdır. Zaten butur anlatım yöntemi karşılaştırmalarını yapmak biraz basit geliyor bana çok fazla değişik eserler var elimizde tutup böyle karşılaştırmalar yapamayacağımız.
Aynı zamanda

hikaye içerisinde yaşanan küçük olaylar, o olayların karakteri nasıl etkilediğini anlatması

hikaye kısmına girer zaten.

Beğenenler: Saltuklu

FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Videoyu izlemedim de hikaye ve konu gibi terimleri bilmeyen bir adam hikayelerin hep basit oldugunu mu söylüyor simdi?

Türkiye ne zaman bu entellektüel görünmeye calisan dalyaraklardan kurtulacak acaba.
discussioncontroller