Oyungezer 97 - Kasım 2015
blaxisblaxis
Admin
Bugün (5 Kasım Perşembe)

Beğenenler: cemyy

jacktim
Üye
Efsane12'den sonra bir poster iyi giderdi açıkcası :D
HachikoHachiko
Üye
blaxis dedi:

Bugün (5 Kasım Perşembe)

alperdegirmencialperdegirmenci
Üye
Dergi içerisinde bir kod verip o kodla ulaşabileceğümiz bir sistem olabilir mesela dijital sürüm için. İlla ki magster tarzı bir site olmasına gerek yok. Oyungezer.com.tr üzerinden de olabilir. Ama işte uygulamaya gelince bir sürü sıkıntı çıkabilir.
cemyycemyy
Üye
Astus dedi:

Kitaplarda sıkıntı yok ya. 5.5" benimki de. Sayfalara surekli zoom yapmak, tek bir sayfayi zoom icinde oraya buraya kaydirarak okumak yorucu biraz. Mobil icin ozel basim olsa hos olurmus hani dedim. Ama bunu yapan herhangi bir dergi yok zaten galiba.

Turkcell dergilikte oluyordu halen var mı bilmiyorum. Text modu vardı.

RobinRRobinR
Üye
Poster Yokmuu
:’(
alperdegirmencialperdegirmenci
Üye
100. sayınızda Leauge of Legend koleksiyon sayısı gibi bir sürpriz yapsanız çok hoş olur. normal dergi haricinde bir sayı olabilir. Biraz derginin geçmişten bugüne yaşadığı serüven, oyun türlerinin kökenleri ve türlere çağ atlatan oyunların incelenmesi, eskiden bir çok yerli ve yabancı dergide olan ancak son dönemlerde pek yapılmayan "gelmiş geçmiş en iyi 100 oyun" tarzında bölümler olabilir ya da oyungezer ekibinin aklına gelebilecek bir çok içerik olabilir. Böyle arşivlik bir çalışmayı isteriz doğrusu. Ancak böyle bir çalışma biraz fazla efor ister sanırım. Şimdi başlasanız 100. sayıya ancak yetişir :) (fark ettim de benim öneriler hep dinozor kitleye hitap ediyor:)

Beğenenler: darkkkral, puraxays

puraxayspuraxays
Üye
LOL koleksiyon sayısı çok güzel gözüküyor ama benim gibi ona çok uzak insanlar anca imrendiği ile kalıyor. :) @alperdegirmenci güzel dedi ama benim başka bir fikrim var. Eh yine zor ve değer mi bilemem ama paylaşmak parayla değil ya.. :)

Bi anlatmayı deneyeyim bakalım.. Zaten düşündükçe yeni fikirler geliyor, bunun sonu yok :)

Bence klasik oyunlar için yeni bir kitap serisi yapılsın. İlk örneğim de tabiki Metal Gear Solid. Ama hedef kitle sadece oyun oynayanlar olmasın. Şöyle ki oyunun senaryosu ile ilgili çalışmalar vardı OGZ Online'da, hah onu daha da detaylandırıp, her karakterin görseli..vs hazırlayıp bir nevi roman gibi işlenmiş bir hikaye yazılabilir. Ama o buna şunu dedi, diğeri gitti onu vurdu falan şeklinde değil de yavaş yavaş, o anı yaşayarak yazacak yazar o satırları. Bildiğin kitap olacak. Ee sizde de yetenekli yazar gani. Hani olur bu iş. Hee zor demiştim önceki satırlarda, imkansıza yakın veya neden olmasına dönüşebilir o, orası ayrı.. :) Karton kapak olmazsa olmaz zaten ve yine LOL gibi cool bir kapak ile kütüphanemizde saklayalım onu. O çok sevdiğimiz oyunu ara ara tekrar okuyup eskileri yad edelim, tee bundan 10 sene sonra falan çocuklarımıza bırakalım. O zamanın nesli dönüp de bakmaz şimdiki teknolojiye ama satırlar eskimez ki! Tabi yine röportajlar (hideo?), artwork'ler, yapım aşaması, oyundaki gizler, bir kaç yazarın dilinden yaşanılanlar, hissettirdikleri..vs vs Sonra gelsin tarih bilgileri eşliğinde Assassin's Creed koleksiyon sayısı :) Eminim okuması oynamaktan daha keyifli olacaktır. Gerçi telif melif işin içine girer mi veya kesin girer de olumlu bakılır mı emin değilim. (buradan sonrası gaza getirmek için yazarın da inanmadığı zıvırlar içerir) Dergicilik ölüyo mölüyo deniyo, farklı şeyler de düşünmenin vakti gelmiştir belki de, bakın BioShock var, ohoo daha neler neler. :) ehi ehi hadi bitti, gerçi daha aklımda vardı birşeyler ama gerek yok uzatmaya, MGS koleksiyon sayısı istiyom ben! :)
BaradhBaradh
Oyungezer
İyi güzel fikirleriniz var, bizim de yabancı dergilerde görüp imrendiğimiz, " bir örneğini Türkiye'de yapsak keşke" dediğimiz fikirler :)

Ama herhangi birini uyguladığımız an, gelecek ay ofisi kaparız. Toplamda 300 tane ya satar, ya da satmaz. O nedenle on binlerce euro verilip basılan tüm o dergiler (az basım mümkün değil), geri dönüşüme gider bizim ofis anahtarımızla birlikte...

Benim kişisel fikrim tabii bu.
puraxayspuraxays
Üye
Baradh dedi:

İyi güzel fikirleriniz var, bizim de yabancı dergilerde görüp imrendiğimiz, " bir örneğini Türkiye'de yapsak keşke" dediğimiz fikirler :)

Ama herhangi birini uyguladığımız an, gelecek ay ofisi kaparız. Toplamda 300 tane ya satar, ya da satmaz. O nedenle on binlerce euro verilip basılan tüm o dergiler (az basım mümkün değil), geri dönüşüme gider bizim ofis anahtarımızla birlikte...

Benim kişisel fikrim tabii bu.

Gözyaşları eşliğinde soruyorum o vakit;

Kickstarter?
discussioncontroller