Oyungezer 97 - Kasım 2015
BaradhBaradh
Oyungezer

Bu arada The Hateful Eight filminin yonetmenini yanlis yazmışsiniz. (:

The Hateful Eight'e biz Zoom'da falan yer vermedik ki hiç :/
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Karıştırmışım sorry. =D
AnalogAnalog
Üye
Nereden nereye.
Spoiler:
image

Valla iyi ki böyle bir işe girişmişsiniz, daha nice senelere inş.
callandor
Üye
Selam,
E-format için çoook teşekkürler. Hem ucuz, hem doğa dostu, hem de erişilebilir.
Son sayıyı dergi olarak aldığım için çok fikrim yok ama anladığım kadarı ile direk pdf formatında?
İlaveten;
1)İos için gazetelik uygulamasına geçiş imkanı var mı?
2)Log dergisi gibi elektronik etkileşimli içeriği çok daha geliştirmeyi düşünüyor musunuz?
3)İmkanım olsa tüm arşivi elektronik olarak alırım; fakat sadece son bir yıl gözüküyor. Daha öncesi yayınlanacak mı?
BaradhBaradh
Oyungezer
callandor dedi:

Selam,
E-format için çoook teşekkürler. Hem ucuz, hem doğa dostu, hem de erişilebilir.
Son sayıyı dergi olarak aldığım için çok fikrim yok ama anladığım kadarı ile direk pdf formatında?

Ne demek, işe yarıyorsa biz de mutluyuz :) Evet, PDF formatında iletiyoruz biz Magzter'a.

callandor dedi:

İlaveten;
1)İos için gazetelik uygulamasına geçiş imkanı var mı?

Telefonumda baktım ama Newsstand (ya da Gazetelik) uygulaması yok artık. iOS 9 ile birlikte o bir klasör haline gelmiş, app'ler onun içine doluşmuştu sanırsam. Çünkü LOG gibi uygulamalar tekil uygulama olarak klasörde duruyorlar.
callandor dedi:

2)Log dergisi gibi elektronik etkileşimli içeriği çok daha geliştirmeyi düşünüyor musunuz?

Geliştirmeyi düşünüyoruz tabii, ama bunun için kesin bir söz veremeyiz "şu zamanda yapacağız" diye :)
callandor dedi:

3)İmkanım olsa tüm arşivi elektronik olarak alırım; fakat sadece son bir yıl gözüküyor. Daha öncesi yayınlanacak mı?

Onu da sağlayacağız ilerleyen zamanlarda. Şimdilik dediğin gibi, sadece son sene var. Adım adım açacağız ama.
kral julienkral julien
Üye
merhabalar giydirmeye geldim ogz online ile ilgili

zaten bir süredir aklıma takılıyordu, daha doğrusu gözüme batıyordu ogznin ürettiği videoların bir çok sefer youtube a yüklendikten çok daha sonra siteye haber ve video olarak girilmesi. az önce youtube kanalınızı kurcalarken gördüm. sinan akkol gençlerle oyun semineri vsvs bir şey videosu var bu ne lan dedim gördüğümde şaşırdım. daha önce görmemiştim. ve eğer yamulmuyorsam sitede bunun haberini görmedim, videolar kısmında zaten yok girilmemiş. eğer dediğim gibi gözümden kaçmamışsa bir şey sorucam size, siz neyin kafasındasınız ? adamlar adeta kendi kendilerini engelliyorlar. yuh yani. bunun sorumlusu bi kişi değildir organizasyonsuzluktur. organizasyonsuzluğun dibidir hatta bence. sonra gelip de bu işle görevlendirilmiş x şahsı kendini savunmasın. x kişisinin aylaklığı tembelliği yüzünden demiyorum zaten.
NoumenonNoumenon
Üye
Kapakta Bannerlord'u görünce aylar sonra aldım dergiyi. Kapak yazısı güzel, hatta okuduktn sonra Warband'ı açıp oynayasım geldi. Ancak yine de kafama takılan iki durum var:
Spoiler:
İlki biraz aklımı karıştırdığı için söyleme ihtiyacı hissettim. 41. sayfada "Beş millet tarafından bölüşülüyor haritamız: Aserai, Battania, Calradic İmp., Khuzait, Strugian ve Vlandian" deniliyor. Toplam altı isim sayılmış ama beş millet tarafından bölüşülüyor denmiş. Acaba Calradic İmparatorluğu'yla ilgili hikaye diğerlerinden biraz daha farklı olduğu için mi böyle söylendi yoksa sadece bir sayma hatası mı ?
İkinci takıldığım nokta da 48. sayfadaki "Konsol İşgali" adlı kutucukla ilgili. Burada PS4 sürümünde savaşların en fazla kaç kişiyle olacağı belirtilmiş. Ama ne o kutuda ne de yazının kalan kısmında, PC'de savaşların ne kadar büyük olacağı belirtilmemiş.
BaradhBaradh
Oyungezer
Noumenon dedi:

Spoiler:
İlki biraz aklımı karıştırdığı için söyleme ihtiyacı hissettim. 41. sayfada "Beş millet tarafından bölüşülüyor haritamız: Aserai, Battania, Calradic İmp., Khuzait, Strugian ve Vlandian" deniliyor. Toplam altı isim sayılmış ama beş millet tarafından bölüşülüyor denmiş. Acaba Calradic İmparatorluğu'yla ilgili hikaye diğerlerinden biraz daha farklı olduğu için mi böyle söylendi yoksa sadece bir sayma hatası mı ?

O ırklarda eksilme olabilirmiş. Yani beşe düşebilir. Orada bir anlam karmaşası var, haklısın. Taşa yazılmış değil hiçbiri, sadece Warband'den farklı olacağı gerçeği var. Harita büyük olsa da, birisine elveda diyebiliriz yani.

Noumenon dedi:

Spoiler:
İkinci takıldığım nokta da 48. sayfadaki "Konsol İşgali" adlı kutucukla ilgili. Burada PS4 sürümünde savaşların en fazla kaç kişiyle olacağı belirtilmiş. Ama ne o kutuda ne de yazının kalan kısmında, PC'de savaşların ne kadar büyük olacağı belirtilmemiş.

O kutu Warband'le ilgili. Warband zaten PC'de oynanıyor. Oyun yıllar önce çıktığı için tekrar belirtme ihtiyacı duymadım açıkçası.

Edit:

@kral_julien
İyi kızmışsın, hoş kızmışsın ama Online'a dair eleştiriyi buraya yapman, okunurluğu azaltabilir sanki. "nereye yapacağım?" dersen, bak o da güzel soru. :D

Beğenenler: kral julien, edenknight

NoumenonNoumenon
Üye
Yav ben üstteki yorumu okuyana kadar o kutucuğu Bannerlord diye okuyomuşum. Halbuki kapı gibi Warband yazıyor :) . Ama bu durum başka bir soruya yol açıyor: Bannerlord'un savaşları ne kadar büyük olacak ?
BaradhBaradh
Oyungezer
Noumenon dedi:

Yav ben üstteki yorumu okuyana kadar o kutucuğu Bannerlord diye okuyomuşum. Halbuki kapı gibi Warband yazıyor :) . Ama bu durum başka bir soruya yol açıyor: Bannerlord'un savaşları ne kadar büyük olacak ?

Altın soru da bu değil mi zaten? :P

Altın soru ne zaman çıkacağı gerçi, olmadı evet.

Ama bu da gümüş olur belki?

Beğenenler: Noumenon, edenknight

discussioncontroller