The Expanse
FaironFairon
Üye
He4r0x dedi:

Syfy kablolu kanal değil mi yav, daha niye küfürleri sansürlüyor bunlar?

Paralı kanal değil bildiğim kadarıyla.
kurtkapankurtkapan
Üye
frak kullansalar ya lol

yalnız ne bölümdü be

vallahi özlemişim her detayını.

o değil
Spoiler:
sezon sonunda sezon teasrında amos wadafak dedikten sonra simsiyah sarı gözlü yaratık ne lan. extrasolarlar mı

-
ne de güzel suspense vardı sonra. ama rocinante vs stealh+rim savaşı çok mehti
FaironFairon
Üye
kurtkapan dedi:

frak kullansalar ya lol

yalnız ne bölümdü be

vallahi özlemişim her detayını.

o değil

Spoiler:
sezon sonunda sezon teasrında amos wadafak dedikten sonra simsiyah sarı gözlü yaratık ne lan. extrasolarlar mı

-
ne de güzel suspense vardı sonra. ama rocinante vs stealh+rim savaşı çok mehti

Spoiler:
Extrasolarlar hakkında spoiler vermeyeyim ama o hikaye çok ilginçleşiyor. Bu konuyu işlemede bir ilk sanırım Expanse'in yaptığı ve kitaplarda bayağı iyiydi.

Roci-Stealth Ship savaşını çok sevdim ben. Biraz oldu bittiye geldi ama Roci içinden geçen mermilerde falan orgazm olmuş olabilirim. Çok güzel sahneydi. Bayağı kısa ve çabuk geçiştirilmişti ama, ona katılıyorum.(Normalde 2. bir stealth ship daha vardı planda olmayan ve Roci patlayayazıyordu. Neredeyse ölü bir şekilde kalıyordu savaş sonrasında. Roci torpidolarını kullanmıyorlar ama o konuda sitemliyim. Sonuçta missile corvette/torpedo boat olarak geçiyor Roci'nin sınıfı.

Bayağı modifiye alacak ama Roci, bunu söyleyebilirim.

3. bölümle kitaba biraz daha yöneldiler.(Sonuç güzel olduktan sonra kitaplardan ayrılmalarını çok umursamıyorum ama kitaplardaki oturmuşluğu yakalamaları gerek. Setting çok güzel zaten, üstünde oynama yapsalar da güzel sonuç çıkarabilirler.) Muhtemelen ilk sezon senaryo konusunda test yapıp yorumlara göre düzeltmelere gittiler. Bu yüzden ilk sezona göre daha oturaklı devam ediyor şimdilik.
Yahşi_
Üye
İkinci kitapla üçüncüyü birleştirecekler gibi geliyor bana. Her türlü dizi gümbür gümbür, bu sezon ilk sezondan daha güzel olacak.
kurtkapankurtkapan
Üye
son bölümü izleyemedim henüz de

yaw, harari'nin sapiens'ine başladım. bilgi ağacından önce bahsettiği, sapiensler yükseldiğinde neanderthaller, erectuslar vs yok olmasaydı günümüz dünyası nasıl olurdu bölümlerine hayran kaldım; aklıma sürekli expanse geldi, orada ne olurdu diye.

food for thought, öneririm yani okumadıysanız.
FaironFairon
Üye
Yahşi_ dedi:

İkinci kitapla üçüncüyü birleştirecekler gibi geliyor bana. Her türlü dizi gümbür gümbür, bu sezon ilk sezondan daha güzel olacak.

Bana da biraz hızlandırdılar gibi geliyor. Kitapta bayağı gelişiyor olaylar. Bir an önce o seviyeye getirmek isteyeceklerdir.
kurtkapankurtkapan
Üye
4ü izledim

VAY AMK O NASIL TWISTTI BEE

kitabı okuyan için bir şey diyemiyorum ama lore cahili için harikaydı

ilk sezon fena değil mehti ama 2.sezon ateş gibi gidiyor.
isoticisotic
Üye
İlk sezon nasıl "meh"ti lan ıslanmadığım bölüm hatırlamıyorum ilk sezonda. Ama bu sezon daha ciks o doğru
kurtkapankurtkapan
Üye
ısınamamıştım yaw

yazdıydım şurda
kurtkapan dedi:

the expanse'in ilk sezonunu bitirdim ben de

epeydir aklımdaydı ama güvenemiyordum syfya

-thomas jane'in saçı HA Rİ KA
-görece orijinal fikirler vardı çok hoşuma gitti.
-modern ship to ship combat harikaydı.
-çok güzel çekimlerin yanında güzel cgilar da vardı
-oyunculuklar bi kaç kişi dışında meh
-özellikle finale doğru son bölümlerde suspense'in ayarını kaçırdılar. her bölüm 2 büyük şeyi reveal edip dibine kadar yaklaştırıp bir sonraki bölüme atmaları sinirimi bozmaya başladı 7'den sonra
-bazı karakter ilişkileri zorlama, oyun oynuyormuşum gibi hissettirdi

ama güzeldi...2 aya çıkıyormuş 2. sezon

-
bu bölümde kullandıkları space walk kaskları da var mhmm

Beğenenler: isotic

FaironFairon
Üye
O zaman sondaki etkiyi görüyorum ve arttırıyorum

Spoiler:
Sondaki Eros'tan gelen ses kaydını iyice dinleyin. Özellikle çığlığımsı bir ses var, ondan öncesine dikkat edin.

Bir de Nauvoo'nun fırlatılış sahnesi çok güzeldi. Binlerce drone ile itmeleri falan.(Kalbimiz seninle motorun ateşinde patlayan drone ;_; ) VFX ekibi muazzam iş çıkartıyor.
discussioncontroller