The Expanse
FaironFairon
Üye
isotic dedi:

Fairon dedi:

Quendarth dedi:

Birkaç bölüm önce hızlı giden motoru keşfeden adamın nasıl kurtulduğu anlatılmış mıydı? Bugün aklıma takıldı ama hatırlayamadım.

O öyle dümdüz gitti.

Spoiler:
O kadar onun hikayesi.

Spoiler:
oha o kadar mı cidden ben devamı vardır anlatırlar sanıyordum ya çok dramatik olaymış.

Spoiler:
Aynen. Adam motoru icat etmesinin yanında kontrol panelinin elin altında olmasının da sorumlusu. O olaydan sonra tüm kritik kontrolleri) mesaj gonderebileceği klavye dahil), el hizasına yerleştiriyorlar.

Beğenenler: isotic, Lost, Quendarth

isoticisotic
Üye
Draper'la Avasarala'nınkini terazinin bir kefesine, bütün güneş sistemindeki herkesinkini onla çarpıp öteki kefesine koysan Draper'la Avasarala tarafı yine daha ağır gelir yeminle.

Beğenenler: Fairon

FaironFairon
Üye
Avasarala ekibi iyi kurdu ya. Ashur ve Draper ile sırtı yere gelmez.

Bir Amos eksik işte orada. ;)

Beğenenler: isotic

LostLost
Üye
rocinantenin her hangi bi gemiden farkı ne yav? nası bütün donanmayı tehdit edebiliyo? bi şeyler unuttum veya kaçırdım zaar
FaironFairon
Üye
Lost dedi:

rocinantenin her hangi bi gemiden farkı ne yav? nası bütün donanmayı tehdit edebiliyo? bi şeyler unuttum veya kaçırdım zaar

Spoiler:
En son teknolojilerin olduğu bir gemi.

Olay tüm gemilere kafa tutması değil zaten. Olası bir çatışmada sağ kalma ihtimali sıfır ama yanında en az 2 3 gemi de götürür kendi giderken. Multeci taşıyan önemsiz bir gemi için göze alınabilecekten fazla bir kayıp o da. Özellikle iki taraf da eşite yakın güce sahipken.

Holden de buna güvendi orada.

Beğenenler: Lost

SmoKiNg ACESmoKiNg ACE
Üye
Fairon dedi:

Lost dedi:

Spoiler:
En son teknolojilerin olduğu bir gemi.

Olay tüm gemilere kafa tutması değil zaten. Olası bir çatışmada sağ kalma ihtimali sıfır ama yanında en az 2 3 gemi de götürür kendi giderken. Multeci taşıyan önemsiz bir gemi için göze alınabilecekten fazla bir kayıp o da. Özellikle iki taraf da eşite yakın güce sahipken.

Holden de buna güvendi orada.

Bir de şu var askeri operasyonlarda operasyon içeriğine göre mühimmat yüklenir araçlara. Ne olur ne olmaz diyip top tüfek , nükleer başlık falan doldurulmaz gemilere. Hele ki böyle kalabalık bir operasyonda ve işleri sadece belli bir bölgede ateşkesi korumak için görevlendirilmiş gemilere asla. Çünkü en ufak hata faciaya sebep olur.

Rocinante ise spec ops gemisi. Tek başına hertürlü durumdan çıkabilmesi gereken bir gemi. Hem teknoloji ve donanım olarak en üst seviyede hem de full çakılı nükleer füze dolu. Fark ettiyseniz tüm gemilere aynı anda kitlenebilecek kadar çok nükleer füzesi vardı. O kadar füzeyi aynı anda salsa değil iki üç tane zincirleme patlama ile hepsi tuzlabuz olurdu.

Beğenenler: Lost, kurtkapan

FaironFairon
Üye
Aslında cephaneliği daha kısıtlı Roci'nin. Muhtemelen kilitlendiği her hedefe sallayacak torpidosu yoktur. Bir de PDCler(Rocideki turretler) bayağı etkili torpidolara karşı. Ayrı ayrı hedeflere sallamak yerine, kısıtlı hedefe yoğun olarak sallayıp torpidoların PDCleri aşmasını ummak daha tercih ediliyor. (Doğru denk getirilmiş bir isabet bayağı zarar veriyor zaten gemilere )

SamsonSamson
Üye
Adam Savage lmaoo
kurtkapankurtkapan
Üye
creditste gördüm ben onu da nerdeydi lan fark edemedim çok mu dalmışım izlerken
SamsonSamson
Üye
Gezegene inen araştırma gemisindeydi.

Ara ara görünüp 3-4 bir şey söylüyor onda kameraya eblek bi şekilde bakıyor lmaoo
discussioncontroller