Oyungezer 98 - Aralık 2015
Solid SnakeSolid Snake
Üye
Abone olmayacağım. Kusura bakmayın da derginin ulaşım problemleri benim veya diğer okurların değil, sizin probleminiz. Çözerseniz ne ala, çözmezseniz okur kaybetmeyi göze alıyorsunuz demektir.
BaradhBaradh
Oyungezer

Abone olmayacağım. Kusura bakmayın da derginin ulaşım problemleri benim veya diğer okurların değil, sizin probleminiz. Çözerseniz ne ala, çözmezseniz okur kaybetmeyi göze alıyorsunuz demektir.

Tamam...

Çözmek için çaba harcamıyormuşuz gibi harika bir yanılsama içerisindesin galiba. Ama kararlarına, düşüncene saygım sonsuz. Biz de elimizden geleni yapıyoruz ama sonucu için net bir şey söylemem zor.

Beğenenler: Solid Snake

puraxayspuraxays
Üye

Yanlışım varsa düzeltin de, şu an sabit bir yeriniz varsa (öğrenci olup yurtta kalmak..vs hariç) 8 liraya kargo dahil elinize ulaştırılıyor dergi (yanlışım varmış, tek sayı için + kargo var). Mng kargo ile geliyor. Hani hiç internetten bir şey almıyor, kargoculara güvenmiyorsanız bilemeyeceğim de bu imkan sağlandıktan sonra da hala çarşı pazar dergi aramaya gitmek alışkanlıktan öte gidemiyor. Mantıklı bir yanı kalmıyor. Ha öğrenciyken yurtlarda sürünm..aman kalmış birisi olarak, o zaman şu imkan olsaydı da işime yaramazdı sanki (veya bir yolunu bulup bi eşe dosta gelmesini sağlardım bilemedim şimdi) o yüzden karşımdakinin şartlarını bilemeden çok karışmak da istemiyorum ama yine de migrostan alma keyfi diye bir şey var sanırsam :)

Şaka bi yana OGZ tayfası için de şunu söylicem; site karışık ve bu yüzden de reklam yapamıyorsunuz doğru düzgün. Kıyıda köşede kalmış oyungezer'e nasıl ulaşılır..vs Aman pop up falan çıkmasın ama, kaş yapayım derken göz çıkarmayın :)))
Solid SnakeSolid Snake
Üye
Yurtta kalıyorum, ama yalnızca bu değil. Aylık olarak takip ettiğim başka dergiler de var, bu sebeple yolum düşünce kitapçılara uğruyorum zaten. Dergiyi Level dönemiyle beraber 11-12 senedir takip ediyorum ve şu anda oyunlara ilgim eskisi kadar değil, o nedenle dergiyi bulamazsam elim ayağım titremiyor, yine de alışkanlık olarak alıyorum. Şahit olduğum dağıtım problemini paylaşınca direkt olarak abone olmaya yönlendirilmek basılı bir yayın için aciziyet bana kalırsa. Tepkimin sebebi bu.
blaxisblaxis
Admin
Sevgili Solid Snake. Türkiye'de büyük dağıtım şebekelerinin çok uzun ömrü kalmadı. Biz de bunun etkilerini yıllardır hissediyoruz. Özel dağıtım noktaları (D&R, market vs) gönderilen dergilerimizin %60'ını satarken, normal dağıtım noktaları (bakkallar, gazeteciler, bazı kitapevleri) ancak %20 oranında satabiliyor (yani bu noktalara gönderdiğimiz 10 dergiden sadece 2'si satılıyor).

Ara dağıtım ve son dağıtım noktalarının sayısı ve performansı çok düştü. Giderek de kötüleşiyor. Bu yüzden normal dağıtım ağından yavaş yavaş aboneliğe ve dijital satışa yönlendirmeye çalışıyoruz sizleri. Acziyetten değil, gelecekte dağıtım ağının daha da kötü hale geleceğini ön gördüğümüzden.

Beğenenler: geminilaser, Piranha

BaradhBaradh
Oyungezer
puraxays dedi:

Şaka bi yana OGZ tayfası için de şunu söylicem; site karışık ve bu yüzden de reklam yapamıyorsunuz doğru düzgün. Kıyıda köşede kalmış oyungezer'e nasıl ulaşılır..vs Aman pop up falan çıkmasın ama, kaş yapayım derken göz çıkarmayın :)))

Eski Sayı olayını daha ciddi göstermeliyiz diyorsun yani. Doğru aslında, birçok sayıya (baskısı tümüyle bitmiş birkaç tane dışında) ulaşılabiliyor insanlar. Ama nasıl ulaşacaklarını bilmeliler, haklısın. :)

@Solid Snake:

Okumayı 94 yılında sökmüştüm, o zamandan sonra dergi ve gazete, bir şeyler okumaya başladım evde. Focus vardı (hâlâ var mı bilmiyorum), 96'da mumyalarla ilgili bir sayısı vardı ve yıllarca dönüp dönüp okudum o sayıyı ben.

O zamanlardan hatırladığım hangi dergi varsa, deli gibi abonelik için insanları ikna etmeye çalışıyordu. National Geographic, Atlas, hani popüler dergiler de dahil buna. Kimsenin acizlik yüzünden bunu yaptığını sanmıyorum, 20 yıla yakındır tüm basılı yayın bunu yapıyor, çünkü herkes dağıtımdaki sorunlardan şikayetçi herhalde. Sadece biz değiliz, o nedenle senin bakış açın tüm basılı yayın alışkanlığının tersi olduğundan sorun orada olabilir.

puraxayspuraxays
Üye
@Baradh
Sadece eski sayılar da değil, "Oyungezer'e nasıl ulaşılır"ın bariz siteye girildiğinde rahatsız etmeden gözükmesi lazım. Dergiden haberi olmayıp siteye gelenler var :/

1) Çarşı, pazar gezerek

2) Online Sipariş vererek (Güncel veya Eski Sayı): http://dukkan.oyungezer.com.tr (MNG Kargo) (7,9 TL + 5 TL Kargo)

3) Abone olarak (10 sayı fiyatına 12 sayı) (MNG Kargo) (Kargo dahil) (79 TL)

4) Dijital Dergi (Güncel ve Eski Sayı): Magzter
Web (Tek sayı:5,81 TL, 12 sayı: 58,41 TL)
Android
iOS
* Hangi platformda alırsanız alın, diğerlerini de kullanabiliyorsunuz. Bu sebeple en uygun platformdan almak daha mantıklı.. En ucuz sanıyorum Android'de. Ben bakamıyorum abone olduğum için ama hepsi yazılırsa güzel olur.

gibi gibi..

@Solid Snake
Yurtta (epey kötü şartlarda) kalmak ne demek iyi biliyorum :) Şu www.bukoli.com girişimi belki sana çare olabilir. İnceleyebilirsin. Sadece dergi için de değil, lazım olur belki :)

Beğenenler: Baradh

BaradhBaradh
Oyungezer
Üniversite mevzusunda ben de bir fikir vereyim:

Şimdi biz MNG Kargo ile çalışıyoruz. Ben Eskişehir'de okurken Yurtiçi Kargo kullanıyordum çok, Bağlar şubesiyle muhabbetim de iyiydi. Bana gelen ürünler 3 gün beklerdi şubede. Eve gelmezdi, aldığım her ürüne de "şubeden bildirilsin" notuyla alırdım. (Adres metnine yazıyorsun). Böylece şubede kalıyor, o üç gün içinde de kesin uğranıyor şubeye.

Rahattı yani, telefonla bilgi gelirdi. Daha ne işte :)
MytHMytH
Üye
Feyling dedi:

MytH dedi:

Sevgili OGZ dergiyi tüm Trabzon'u dolanmama rağmen bulamıyorum nasıl temin edebilirim acaba?

Meydandaki büfelerde olması lazım. Özellikle Boyner'in hizasındaki bayiide olması lazım diye biliyorum. Orada da bulamazsan, Migros'a veya D&R türü bir şey varsa oraya bak. Bu son dediklerim hala oralarda var mı bilmiyorum. Yıllar sonra geçen ay uğradığımda gezemedim pek.

Bu arada hiç alakam olmamasına rağmen Lol kartını atmaya kıyamadım, cüzdana koydum. Keşke bütün bankamatik veya kredi kartlarıma oyun teması katabilsem. Çok güzel gözüküyordu.

Eyvallah boynerin hizasındaki bayide varmış son çare internetten sipariş verecektim orda da olmasaydı.

Beğenenler: Feyling

alperdegirmencialperdegirmenci
Üye
Mediamarkt, bimeks, vs. gibi teknoloji marketleri de dergi satsa keşke. Ya da orijinal oyunların yanında promosyon gibi verseler. Mesela Sasmunda Mediamarkt genelde tıklım tıklımken D&R'a daha az insan giriyor. Oyunlarla "casual" derecede ilgilenen biri de D&R dergi reyonuna değil oyun reyonuna göz gezdiriyor. Orada bile derginin, oyunların olduğu bölümde gözükmesi insanların daha çok ilgisini çekecektir bence. Zaten sadece deneme amaçlı ya da promosyonla bir sayı alsa bile muhtemelen bu şekilde alanların bir kısmı sürekli almaya başlayacaktır vs. kardeşim düşünün bir şeyler işte. Basılı dergi olmazsa olmaz.
discussioncontroller