Oyungezer 98 - Aralık 2015
puraxayspuraxays
Üye
O değil de hadi içerik konuşalım ama ben bir ay geriden geliyorum, ühü :(
Ama yine de dicem işte hıh. Yahu remastered oyuna 9+ verilir mi hiç? Aynısı sayılır sonuçta. F/P falan filan da olsa 9+ çoktur. Kaldı ki Uncharted'a bayılırım. Bence remastered'lar, indie oyunlar 9+ almasın. Gıcık mıyım ne?? :)

Beğenenler: tool

VIBONNIE
Üye
Şimdi bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Ben ininal kartı bu dergi ile beraber aldım.Kişiselleştirdim,bakiye yükledim ve harcama yaptım.Diyelim ki bana kod gelecek 1000 kişi içerisine gireceğim.Bu kodun gelip gelmediğini nereden öğreneceğim? :)
YigitilhanYigitilhan
Üye
gelecek ay 2015in enleri olacak değil mi sevgili editörler?
pislolcü
Üye
sa öncelikle bu kod nasıl kullanıcam kodu bulamadımda rp kodunu bi yardımcı olun ya
BaradhBaradh
Oyungezer
pislolcü dedi:

sa öncelikle bu kod nasıl kullanıcam kodu bulamadımda rp kodunu bi yardımcı olun ya

blaxis dedi:

Barbarosa dedi:

Öncelikle elinize sağlik ininal kart derginin içindenmi çıkıcak yoksa kasadanmi temin edicez tüm kartlar sade biçimdemidir yoksa desenlimidir?

Derginin içinden çıkıyor.

Ama lütfen dikkat edin: Dergiden çıkan İninal karta para yükleyen sadece ilk 1000 kişiye 400 RP hediye edilecek.

alperdegirmencialperdegirmenci
Üye
puraxays dedi:

Ama yine de dicem işte hıh. Yahu remastered oyuna 9+ verilir mi hiç? Aynısı sayılır sonuçta. F/P falan filan da olsa 9+ çoktur. Kaldı ki Uncharted'a bayılırım. Bence remastered'lar, indie oyunlar 9+ almasın. Gıcık mıyım ne?? :)

Hocam 9+ alması için tonla neden var ancak sen yine de almasın diyorsun nedeni nedir? Puan verilmesin desen anlarım da yüksek puan verilmesin demen çok anlamlı gelmedi bana. Adı üzerinde "remastered". Ekstradan ne vadedebilir ki oyuncuya. Daha iyi grafik ve stabil bir oynananbilirlik. Bunları da verebilmişse zaten bence ilk halinden bile daha yüksek puanı hakediyor demektir. Hele ki Nathan Drake's Collections gibi üç oyunu birden bir pakette sunan bir oyun daha da fazlasını hakeder bence. Tabi bu benim görüşüm ;) Kabul etmek zorunda değil kimse.
Not: Bu ayki dergi içeriği gelmiş geçmiş en dolu içerik bence. Diğer sayılar alınmasın gücenmesin ama öyle :)
puraxayspuraxays
Üye

puraxays dedi:

Hocam 9+ alması için tonla neden var ancak sen yine de almasın diyorsun nedeni nedir? Puan verilmesin desen anlarım da yüksek puan verilmesin demen çok anlamlı gelmedi bana. Adı üzerinde "remastered". Ekstradan ne vadedebilir ki oyuncuya. Daha iyi grafik ve stabil bir oynananbilirlik. Bunları da verebilmişse zaten bence ilk halinden bile daha yüksek puanı hakediyor demektir. Hele ki Nathan Drake's Collections gibi üç oyunu birden bir pakette sunan bir oyun daha da fazlasını hakeder bence. Tabi bu benim görüşüm ;) Kabul etmek zorunda değil kimse.
Not: Bu ayki dergi içeriği gelmiş geçmiş en dolu içerik bence. Diğer sayılar alınmasın gücenmesin ama öyle :)

Remastered demek daha fazla para için kolaya kaçmak demek. Fazla bi emek yok yani. Hal böyle olunca da 9+ makyajlanmış bir oyun için fazla gibi geliyor. Beklentim şuydu; 8+ verilir ve eğer daha önce oynamadıysanız buna +1 ekleyin yorumu eklenebilirdi. The Last of Us Remastered için öyle yapılmıştı ki o bana kalırsa Uncharted'lardan daha iyidir. Mesela bende her 3 oyun da var ve PS4'de tekrar oynamak için bana birşey sunmuyor. Kısaca hiç Uncharted oynamamışlar için kesinlikle 9+ dır ki o da 3 oyun uygun bir fiyata olduğu için. Sonuçta eski nesil oyun falan.. Bi dünya emek harcanarak yapılmış The Witcher 3 de 9+, nispeten az emek harcanmış yapım da 9+ olmasına isyanım. Neyse yaa bu da benim görüşüm, abartılacak bişiy yok :) Hem an itibari ile yazar da benimle hem fikir deel :)

Beğenenler: alperdegirmenci

alperdegirmencialperdegirmenci
Üye
Evet aslinda yazdiklarimiz kendi durumlarimizi ozetliyor. Ben de ps4 aldim yeni ve once last of us oynadim. Simdi de beyond two souls oynayacagim. Bu oyunlari ilk defa oynuyorum ve bence 9+ oyunlar. Ancak bunlar senin icin bir sey ifade etmiyor. Bu onlarin daha dusuk almasini gerektirmez. Hem an itibariyla yazarlar da benimle hemfikir :) Su olabilir belki. Incelemerde senin icin ayri bir not dusulerek "puraxays ve tayfasi icin -1 dusun" yorumu yapilabilir. :) (evet ben buldum :) )

Not: Mesajlarda tonlama, jest, mimik vs. olmadigi icin yazdiklarim sertmis gibi gozukubelilir ancak hepsini yumusacik bir tonda yazdim ben. Sevgi ve muhabbetle kalasan.
puraxayspuraxays
Üye
Sert algılamadım, sorun yok :) Zaten puan denen hede az biraz görecelidir. İnceleyenin onda uyandırdıklarını içerir. Bu değişkendir. Ha ama -1 olayı saçmaydı, itiraf et, haha :)

Beğenenler: alperdegirmenci

BaradhBaradh
Oyungezer
Bu arada arkadaşlar, İninal Kart ile ilgili bir açıklama ulaştı elime, sizlerle de paylaşıyor ve ilk mesaja ekliyorum:

400 RP kazanmak için karta para yüklemeniz, yani kartı kişiselleştirmeniz gerekiyor.

Bunun ardından ilk 1000 kişi, Aralık ayının sonunda kodunu SMS ya da mail üzerinden alacak. Böylelikle RP'lere kavuşmuş olacak.

Beğenenler: geminilaser

discussioncontroller