Yeni Sistem
creiGncreiGn
Üye
Dharkan dedi:

Aynen. Öylesine bakınıyordum geçen gün, GTX 1070 tamı tamına 3000 liraya satılıyor. Ben toplamda 1650 lira mı ne ödemiştim.

Nasil 3k yav? 2 ay once 1900 liraya aldim MSI Gaming Z'yi (su sogutmalilar haric en pahali olani). Mining yuzunden mi bu hale geldi?

Beğenenler: Nesteress

JerryJerry
Üye
Aynen öyle oldu, piyasada kart bırakmadı adi herifler. Amd cephesinde fiyatların ekstra uçmasının yanı sıra stok bile yok.

NesteressNesteress
Üye
hmm ne zaman düşer peki fiyatlar, bekleyeyim mi o zaman?

dodger dedi:

Acelen yoksa amazon üstünden çalış. Zamanında 1500tl kurtardım.

sorun olmuyor mu getirirken o kadar parça?
dodgerdodger
Üye
Ben kasa ve işlemci hariç herşeyi amazon'dan getirttim.
SaltukluSaltuklu
Üye
Öyle birşey yapılabiliyorsa ben de laptobu oradan getireyim yaw. Kargo, gümrük için ne kadar ödeniyor?
DharkanDharkan
Üye
Amazon'a gir bak, alacağın şeyin masraflarını yazıyor zaten.
NesteressNesteress
Üye
1000 tl vergi koyunca aynı fiyata geliyor değişmiyor pek bi şey. Ağustos'un sonuna kadar bekleyeyim bari en azından. Belki fiyatlar birazcık düşer, şu bitcoin hedesine ilgi azalır falan.
JerryJerry
Üye
o iş yaş, birine ilgi düşünce başka para birimi çıkarıyorlar. Üstelik miner'ların çoğu aldığı kartları garantiden falan değiştirmek durumunda kalıyor. Üreticiler de satıp kurtulamıyor yani.

Nvidia 3 yollu sli desteğini kesti, sırf bu mining yüzünden 2 yolu bile kapatabilir. Amd ise 4 kartlı crossfire sistemleri satmaya devam ediyor. Bu da oyuncular Nvidia'yı tercih etse bile Amd'nin satışlarının tavan yapmasına sebebiyet veriyor. Amd kendini geliştirsin, rekabet iyidir falan diyorduk ama Nvidia ve Intel'den pahalı ürünler satmaya başladılar.
GrieverGriever
Üye
Nesteress dedi:

Ben de artık sistem yenileyeyim diyorum ama yıllardır takip etmiyorum piyasayı, ne nedir hiçbir fikrim yok adam gibi. Yardımcı olabilir misiniz ogeze üyeleri?

AMD ve Intel savaşı sayesinde alternatifler arttı fakat sanal para birimleri yüzünden ekran kartı piyasası allak bullak. Eğer çok acelem yok diyorsan, 1 yıl daha bekleyip Ryzen mimarisinin tam oturup, Intel'in AMD'ye olacak cevaplarını beklemek mantıklı olabilir.

Yok şimdi alacağım diyorsan, sistem güzel fakat 1050ti yerine mutlaka 1060 al derim. Çünkü kısa sürede ekran kartını yenilemek durumunda kalabilirsin. İşlemci içinde 1600'ü zorlamanı tavsiye ederim. Fiyat farklarından haberim yok ama Teknobiyotik AMD sistemleri için İşlemci+Ram+Anakart paketleri var, göz at istersen.

Type_TridoronType_Tridoron
Üye
AMD Threadripperları bekleyin... İntelin i9 serisinden daha iyi speclere sahipler.

Ekran kartı olarak Nvidia hala önde ancak fiyatları tuzlu. AMD'nin son nesli gayet düzgün olduğu için güzel alternatifler var.

discussioncontroller