Oyungezer 99 - Ocak 2016
Crescent
Üye
Fiziksel kopya alanın dijitalden de okuyabilme ihtimali ile ilgili bir gelişme var mı acaba ?
BaradhBaradh
Oyungezer
Crescent dedi:

Fiziksel kopya alanın dijitalden de okuyabilme ihtimali ile ilgili bir gelişme var mı acaba ?

Aslında var, hem de bu konuda iki sayfalık önemli bir yazı bulunuyor dergide. Onu da bir hatırlatıyor olayım:

Birkaç kişi dışında, o yazıya dair kimseden ses çıkmadı. Dergide Selam OGZ'den hemen sonra iki sayfalık bir yazı var arkadaşlar:

Oyungezer Değişiyor

Bu yazıda abonelikle, Oyungezer'in geleceğiyle ilgili birçok bilgi var. Dergiyi alan arkadaşlar, sizlerden ricam ona bir göz atmanız. Bilginiz olsun, gözünüzden kaçmasın, dijital dergi mevzusu gibi konulara ışık da tutuyor çünkü.

Beğenenler: puraxays

GrieverGriever
Üye
O yazıyı okudum ve bir kaç şey söylemem gerekiyor

1. Keşke zamanında zam yapsaydınız, bu ani artışa çoğu kişi aldırmayacaktır ama ara sıra alan veya dergi ile bağı daha zayıf olanlar almayı direk kesecektir. Bazı dergilerin 3 ayda 2 defa zamlandığını gördüm, bu dergiler ayrıca iyi reklam alanlar. Sizin 2 yıldır zarara rağmen zam yapmamanız herhalde sadece sizin gibi bağımsız bir dergiden başkasında görülmezdi. Sinan bey endüstri mühendisliği eğitimini tamamen unuttu herhalde :D

2. Yıllık abonelere fiziksel dergi yanına, dijital dergininde verilmesi çok güzel bir adım.

3. Bu bir istek aslında. Tüm eski sayılarınınz magzter'da mevcut ama eski sayıları bir paket yapmanız mümkün mü? Tüm sayılarınınz elimde fiziksel olarak var, atmayı da düşünmüyorum ama her duruma karşı bir köşede dijital olarak da olmasını isterim.

4. Bu mesaj sırasında "http://oyungezer.com.tr/oyungezer" adresi 404 hatası veriyordu, umarın geçici bir durumdur.

Beğenenler: blaxis

puraxayspuraxays
Üye
@Baradh
Siz o iki sayfayı Online'a da koyun, en azından ikinci sayfası kolay ulaşılabilir olsun. Bu sayıyı almayan arkadaşlara anlatabilmek adına gerekli bu. Ayrıca sorulara tekrar tekrar aynı cevap yazmaktansa link atılır falan. Gerçi siz zaten düşünmüşsünüzdür :) İşte laf olsun, hareket olsun.. Öyle işte :)

Bir de http://dukkan.oyungezer.com.tr hala güncellenmemiş. Yanlış yönlendirmemek adına onu unutmayın! :) Yoksa bir sonraki aydan itibaren miydi!?

Beğenenler: blaxis

BaradhBaradh
Oyungezer
puraxays dedi:

Bir de http://dukkan.oyungezer.com.tr hala güncellenmemiş. Yanlış yönlendirmemek adına onu unutmayın! :) Yoksa bir sonraki aydan itibaren miydi!?

cache'ten alıyordur, onu hafta sonu değiştirdik biz :)

Ayrıca yazıyı online'a da koyacağız evet ilerleyen günlerde.

Beğenenler: puraxays

ibrams
Üye
-----OGZ DEĞİŞİYOR SPOİLER (?)-----

Oyungezer i alırken fiyatı benim için pek önemli değil :) 7 yıldır takipçinizim, 12 TL olması pek bir şeyi değiştirmedi :) Zaten fazladan para vermek istemeyenler için de abonelik sistemi çok mantıklı olmuş. Emeklerinizin karşılığını almanız umuduyla, dediğiniz gibi şurada kaç kaliteli dergi kaldı ki?

Bu arada teşekkürler, her şey için :) Derginin kalitesi ufak kaymalara rağmen (eh olsun o kadar da canım) istikrarlı bir şekilde devam etmeniz takdire şayan. :) İnşallah uzun yıllar devam sürdürebilirsiniz !fiziksel' dergiyi. 100. sayıyı da sabırsızlıkla bekliyoruz!

Beğenenler: Baradh, tool, puraxays, blaxis

FreudFreud
Üye
Selamlar.

İlk çıktığı günden beri Oyungezer alıyorum ve beni bu konuda en çok mutlu eden şey Oyungezer'i okurken bir saniye bile kendimi müşteri gibi hissetmemiş olmamdır.Bu sayıda bizim fiziksel sayıyı aldıkça Oyungezer'in 2 TL zarar ettiğini okuyunca içim cız etti.Tek aldığım dergi, ayakta kalması için 20 lira da olsa alırım.3-5 lirayı ne saçmalıklara vermiyoruz ki? Zam hiç sorun değil.Fakat bir şeyi merak ediyorum.Hangi alım şeklini tercih edersem size daha fazla kar kalacak? Hangisi ise onu tercih etmek istiyorum.Para hiç mühim değil, 3-5 bira az içeriz :) Yeter ki bu ekip her ay evimizi ziyaret etsin. :)
yettinsasuke1yettinsasuke1
Üye
Evet. Dergiler daha D&R'da rafa yerleştirilirken adamın elinden aldım dergiyi. :D Şimdi okuma sefası vakti. ^^

Beğenenler: Baradh

BaradhBaradh
Oyungezer
Freud dedi:

Selamlar.

İlk çıktığı günden beri Oyungezer alıyorum ve beni bu konuda en çok mutlu eden şey Oyungezer'i okurken bir saniye bile kendimi müşteri gibi hissetmemiş olmamdır.Bu sayıda bizim fiziksel sayıyı aldıkça Oyungezer'in 2 TL zarar ettiğini okuyunca içim cız etti.Tek aldığım dergi, ayakta kalması için 20 lira da olsa alırım.3-5 lirayı ne saçmalıklara vermiyoruz ki? Zam hiç sorun değil.Fakat bir şeyi merak ediyorum.Hangi alım şeklini tercih edersem size daha fazla kar kalacak? Hangisi ise onu tercih etmek istiyorum.Para hiç mühim değil, 3-5 bira az içeriz :) Yeter ki bu ekip her ay evimizi ziyaret etsin. :)

Gözlerimiz doldu ya okurken, teşekkürler bu güzel sözler için :)

Olayımız aboneliği insanlara sevdirmek, problemi olanları en azından kargo şubesi tarafında da elimizden geldiğince çözebilmek. Bizim için en kârlısı (aynı zamanda sizler için de öyle oluyor) aslında yıllık abonelik. Çünkü o zaman dağıtım masrafı (ki zaten kârı yutup zarara çıkan o) derdimiz o kadar büyük olmuyor. Düz kargo, dergi dağıtımından daha ucuz tutabiliyor. Komik, evet.

Bir de o yazı şunu gösteriyor. Tuğbek, Serpil ve Sinan'ın aslında "nerede" olduğu, o 1.8 TL'nin ardında saklı. Onların yazı yazmaktan çok başka projelerin, başka işlerin peşinde koşmaları yine o zararı kapatan yegâne şey... :)
darky darkly
Üye
Derginin, seti medianın diğer işlerinde büyük bir destek ve prestij gücü var bu yuzden her ne kadar para getiren islere zaman harcanması gerekse de bence çoğu okuyucu Tugbek'in Cesur Yeni Dunya'sını okumak ve Blaxis'i daha sık görmek ister. Umarım yeni yıl size de başarı getirir ve benim gibi dinazorlari dergide daha sık görürüz.

Beğenenler: blaxis, Crescent

discussioncontroller